Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 11:44, 15 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Warmia napisał(a)


Hej Aniu, to my chyba pokrewne dusze. Też nie przepadam za spontanem. Wolę mieć zaplanowane i wtedy jestem spokojniejsza. Bez planu jestem jak człowiek chaos.

ja bez planu to tak samo jak Ty
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 11:47, 15 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
margaretka3 napisał(a)
Przyszłam na rozmowy o pomidorkach, ale się spóźniłam niestety, bo czytam, że zamówiłaś. Z typów znam Malachitową i Ałtajski. I bardzo dobrze, że je zamówiłaś. Chciałam Cię jeszcze co najmniej na Green Zebrę i Chocolate Stipes namówić, ale wtedy miałabyś więcej dylematów przy wyborze.
Śliczną masz sypialnię.

To fajnie że chociaż dwa gatunki będą trafne. Może pragnienie pomidorowe zaspokoimy

Nad Zebrą też się zastanawiałam ale eM na widok zielonego pomidora się skrzywił więc wystarczy Szkatułka.

Za rok spróbuję innych wyborów
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 11:47, 15 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mary napisał(a)
Ania, Marta
Ja też pokrewna dusza.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 11:52, 15 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MirellaB napisał(a)
Ja już się przeprowadzałam 7 razy, a w ciągu ostatnich 12 lat 4 razy. Kto wie może znowu eM zechce się budować i zmienimy miejsce. W każdym razie zmiana miejsca zamieszkania podobnie jak Twojemu wujowi na bezsenność nie pomogła.

Ciekawa jestem Twoich pomidorów z własnego wysiewu. Podziwiam wszystkich, którzy w wysiewy się bawią. Ja w tym roku chyba nawet stipy nie będę wysiewała. Zastanawiam się jedynie nad smagliczką

Szukam Twojego wianka z pomponów. Pamiętasz na jakiej był stronie pokazany?
Edit. Znalazłam str.370 Przyozdobisz go jeszcze?

Stipy nie wysiewam bo po ostatnim sezonie mam jej dosyć Zdenerwowała mnie.

Stwierdziłam że skoro poradziłam sobie z jej pikowaniem to pomidory powinny być łatwiejsze. Tym bardziej że eM też chce je mieć więc mogę liczyć na jego pomoc przy nich by się udały. Rano kombinowaliśmy jak ewentualnie zrobić foliak.

Wianek przyozdobię jeszcze dużą jasną kokardą. Muszę go w końcu powiesić bo zima się skończy i będzie faux pas
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 11:55, 15 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MirellaB napisał(a)
Znalazłam wianek świąteczny w sweterku. Ile cm szaliki na wianek musiałaś wydziergać? Jaki duży jest ten wianek?

Obojętnie jaki zrobisz wianek zmierz jego zewnętrzną część i mniej więcej taki długi musisz zrobić. Mniej więcej bo wełna się rozciąga i można to sprawdzać przykładając na bieżąco. Mi wyszło około 60 cm.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 11:59, 15 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Madzenka napisał(a)
Lubię spontaniczność zwłaszcza w ogrodzie

W ogrodzie to co innego ale i tak zawsze jeżdżę z listą bo wtedy nie nabywam roślin z którymi nie mam co zrobić.
Ale u Ciebie Madżen to wszystko jest pod linijkę ułożone.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
bdan 13:51, 15 sty 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Aniu czytam co u Justyny piszesz odnośnie foliaka. Ja dwa lata temu miałam pomidorki koktajowe w skrzynkach, udały się wybornie, a w zeszły roku klapa. W zeszłym roku miałam juz taki zrobiony przez nas tunel foliowy, bo chciałam "normalne" pomidory i zdał egzamin, a pomidorki koktajlowe w skrzynkach zjadła zaraza i były do wyrzucenia (ja nie pryskam chemią, więc wyrzuciłam i kupowałam ewentualnie ze sklepu pryskane chemią
Teraz kombinuję jak jedną skrzynkę z koktjlowymi osłonić folią i walczę z mężem.
Z tymi pomidorkami od nasionka to trzeba się jednak narobić, a tym bardziej, jak jeszcze inne warzywa się sieje. Wcale tez nie kosztują mało, licząc nasionka, ziemię, pojemniczki, kubki do przesadzania. W zeszłym roku sporo sadzonek porozdawałam, w tym roku pomysł kolezanki, że ona sobie kupi nasionka, a ja jej mam przynieść gotowe sadzonki odrzuciłam od razu.
Tak więc podsumowując Twoje rozważania, i moje ubiegłoroczne doświadczenia jak najbardziej doradzałabym Ci jednak jakiś foliak
Dominika11 13:56, 15 sty 2017


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
przyszłam szukać u ciebie śniegu, a znalazłam sypialnię - wow
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao_J 14:22, 15 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
bdan napisał(a)
Aniu czytam co u Justyny piszesz odnośnie foliaka. Ja dwa lata temu miałam pomidorki koktajowe w skrzynkach, udały się wybornie, a w zeszły roku klapa. W zeszłym roku miałam juz taki zrobiony przez nas tunel foliowy, bo chciałam "normalne" pomidory i zdał egzamin, a pomidorki koktajlowe w skrzynkach zjadła zaraza i były do wyrzucenia (ja nie pryskam chemią, więc wyrzuciłam i kupowałam ewentualnie ze sklepu pryskane chemią
Teraz kombinuję jak jedną skrzynkę z koktjlowymi osłonić folią i walczę z mężem.
Z tymi pomidorkami od nasionka to trzeba się jednak narobić, a tym bardziej, jak jeszcze inne warzywa się sieje. Wcale tez nie kosztują mało, licząc nasionka, ziemię, pojemniczki, kubki do przesadzania. W zeszłym roku sporo sadzonek porozdawałam, w tym roku pomysł kolezanki, że ona sobie kupi nasionka, a ja jej mam przynieść gotowe sadzonki odrzuciłam od razu.
Tak więc podsumowując Twoje rozważania, i moje ubiegłoroczne doświadczenia jak najbardziej doradzałabym Ci jednak jakiś foliak

Ubiegły rok był straszny dla wszystkich roślin. Dlatego pomyślałam o tym foliaku.
Już z eMem konstrukcję obmyśliliśmy. Poza tym musi być z możliwością przeniesienia na drugą skrzynię w kolejny sezon bo nie można ponoć pomidorów w jedno miejsce sezon po sezonie sadzić.
Coś w tym stylu https://pl.pinterest.com/pin/353251164508205840/
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 14:23, 15 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dominika11 napisał(a)
przyszłam szukać u ciebie śniegu, a znalazłam sypialnię - wow

Nie wklejam już bo u mnie jest od kilku tygodni tak samo. Biało na około.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6425-anna-i-ogrod?page=373
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies