Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

bacowa 07:22, 28 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Agata, jakich gożdzików szukać na obwódke ( lawenda mi padła). To że są 2 letnie to wiem , ale te wieloletnie jak wyglądają.
Daj zbliżenie na te twoje żebym widziała czego szukać .

Bodziszek od ciebie kwitnie !!!
makadamia 08:26, 28 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Uroczy ogródek u Ciebie powstaje!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AgataP 09:18, 28 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Molinia na studziennej mi nie przezimowała. Czy ona ma jakieś szczególne preferencje? Polecono mi molinię Variegatę na półcieniste stanowisko. Tydzień po posadzeniu zaczyna podsychać mimo podlewania.


Gruszko ten typ tak ma i u mnie
Ostatnio wyłuskałam zieloną molinię z variegaty i paskowaną przy okazji podzieliłam. Tej której nie obcięłam od razu listków zaschła i jest niczym wiecheć Pozostałe krótko na jeżyka mają się dobrze.
Molinia jest wytrzymałam, odbije.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:24, 28 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Drążę temat:szerokość ścieżki? Czy przejedziesz tam spokojnie taczką? I wciąż nie wiem: układasz bezpośrednio na ziemi?


Aga a jaką masz taczkę? mniejszą, większą?
Ja ścieżkę główną mam szeroką, jakieś 80-90 cm może potem się zwęża na jedną płytę, plus kamienie więc coś około 60 cm. Pomiędzy skrzyniami mam chyba 50 cm. Taczką jeżdżę mało, w przyszłym roku może obornik wrzucać tam będę ale to tylko kilka worków więc przejadę spokojnie. Odpadów nie mam na tyle by lawirować po ścieżkach, brakuje mi tam kompostownika ale to i tak ręcznie wszystko zaniosę
rrŚcieżka układana bezpośrednio na ziemi, dwa lata była ubijana chodzeniem więc twarda jest jak skała. Normalne rzeźbienie by było równo.
Cegła nie wytrzyma długo, pewnie skruszeje jak mi na schodach frontowych wrrrrr no ale cóż godzę się z tym.
Na ścieżkach nawet mi to nie będzie przeszkadzać, a nawet jeśli to wymienię.
Wolę by zamiast stać w słupkach pod ścianą służyła mi na ścieżce
Nawet nie będę wypełniać szczelin, chcę by woda miała gdzie spłynąć, zostawi wtedy płyty i cegłę czystą. Przynajmniej tak mi się wydaje
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:27, 28 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
paniprzyroda napisał(a)
Molinia to jedna z nielicznych traw, które dobrze u mnie rosną i nie sprawiają kłopotów przy podziale czy wykopywaniu. Podzieliłam swoje, dokupiłam brakujące i będzie szpalerek przed siatką. Mam te najzwyklejsze, wysokie.
Płotki przypominają mi dzieciństwo, mama plotła w pionie, pamiętam doskonale jak to się robi
Te płyty na ścieżce.. układam od czasu do czasu kilka i takiej roboty wrogowi nie życzę, a Ty metrów natrzaskałaś, o matuniu.
Bylinowo tylko podziwiać, różanie również
Ten bodziszek jednak zarezerwuj dla mnie Pewnie będzie okazja odebrać.
Jakie dekoracje planujesz przy różance? Ciekawość mnie zżera


Mariolka płyty na wózeczek zakupowy i jazda na miejsce. Czeka mnie jeszcze trochę tych metrów, ale się zawzięłam w tym roku i chcę to skończyć.

Bodziszek zostanie wykopany, został już poinformowany

Ozdoby będą proste, drewniane, sama je wykonam. Ale dopiero jak już ścieżki będą
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:27, 28 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
bacowa napisał(a)


Jaka molinia nie przetrwała zimy ? to przecież żelazna roślina.

Wariegate najlepiej przesadzać i dzielić jak ma maleńkie kiełki. Jak ma już spore liście to lubi podsychać zaraz po przesadzeniu , ale przyjmie się na pewno.
Kocha słońce , ale w półcieniu też urośnie. Piszę to na podstawie moich 6 letnich doświadczeń z tą trawką.
pozdrawiam



potwierdzam to co Ewa napisała, jak przesadzać to trzeba ciachać jej listki bo schną. Potem sobie poradzi
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:33, 28 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
bacowa napisał(a)
Agata, jakich gożdzików szukać na obwódke ( lawenda mi padła). To że są 2 letnie to wiem , ale te wieloletnie jak wyglądają.
Daj zbliżenie na te twoje żebym widziała czego szukać .

Bodziszek od ciebie kwitnie !!!


Ewo takie mam goździki - to nie są te dwuletnie. One kwitną co roku.
Uwielbiają słońce i suche podłoże Zapach mega intensywny, nie da się przejść obojętnie no i są ogromnie wytrzymałe, proste w rozmnożeniu.
roślina idealna
Te poniżej na zdjęciu przesadzane dwa dni temu w trakcie kwitnienia, nic po nich nie widać
To niczym miniaturowa wersja goździków imieninowych.
Uśmiechnij się to polecą pocztą do Ciebie





____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:36, 28 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
W końcu cień nad głową. uff
wczoraj dzieciaki połowę swoich gratów wyniosły na zewnątrz, tym sposobem powiększył mi się metraż domu o 24 m




____________________
Z Pszenicznej...
Monia81 09:45, 28 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Agatko cudne widoki ścieżka mega, bardzo fajne rozwiązanie te goździki też mam, zapach na ogród idzie cudny, nie sposób przejść obojętnie obok nich buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
jolanka 10:16, 28 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ale widok Nic tylko leżeć i patrzeć
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies