Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 10:15, 27 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gosiek33 napisał(a)
Fantastyczna ścieżka i płotek. Robota w rękach Ci się pali

Efekt znakomity


Gosia - lubię mieć uporządkowany świat dookoła siebie Nie jestem pedantyczna, nieodkurzony dom nie przeraża mnie, bo zamiast tego wybieram czas z dziećmi. Ale lubię gdy wszystko ma swoje miejsce i czas.
Czas na porządki w ogrodzie już się kończy i w tym roku zaklinam się, że zrobię wszystkie zaplanowane ścieżki trzymaj za mnie kciuki
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:27, 27 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
Rewelacyjnie ta ścieżka już wygląda... Mniamuśna


Luśka, dzięki wielkie
____________________
Z Pszenicznej...
bacowa 10:39, 27 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Dzięki za zdjęcia poglądowe, stwierdzam że pasuje mi ta roślina cały sezon.
Wiolka5_7 11:27, 27 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Ślicznie masz
Kilka sztuk molinii też mam przed Limkami i bardzo mi się podoba...w tym roku już niezłe kępki są
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 20:50, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Molinia na studziennej mi nie przezimowała. Czy ona ma jakieś szczególne preferencje? Polecono mi molinię Variegatę na półcieniste stanowisko. Tydzień po posadzeniu zaczyna podsychać mimo podlewania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 21:12, 27 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Molinia na studziennej mi nie przezimowała. Czy ona ma jakieś szczególne preferencje? Polecono mi molinię Variegatę na półcieniste stanowisko. Tydzień po posadzeniu zaczyna podsychać mimo podlewania.

Myślałam, że ona bezproblemowa....moja rośnie na patelni i ma się super...jedyne co zauważyłam, że ona nie lubi za mokro...choć net podaje inaczej.....im ma mniej wilgotno to lepiej rośnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 21:14, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Potwierdzam ,moja też rośnie na patelni i dobrze sobie radzi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wendy79 22:58, 27 maj 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Drążę temat:szerokość ścieżki? Czy przejedziesz tam spokojnie taczką? I wciąż nie wiem: układasz bezpośrednio na ziemi?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
paniprzyroda 23:57, 27 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Molinia to jedna z nielicznych traw, które dobrze u mnie rosną i nie sprawiają kłopotów przy podziale czy wykopywaniu. Podzieliłam swoje, dokupiłam brakujące i będzie szpalerek przed siatką. Mam te najzwyklejsze, wysokie.
Płotki przypominają mi dzieciństwo, mama plotła w pionie, pamiętam doskonale jak to się robi
Te płyty na ścieżce.. układam od czasu do czasu kilka i takiej roboty wrogowi nie życzę, a Ty metrów natrzaskałaś, o matuniu.
Bylinowo tylko podziwiać, różanie również
Ten bodziszek jednak zarezerwuj dla mnie Pewnie będzie okazja odebrać.
Jakie dekoracje planujesz przy różance? Ciekawość mnie zżera
____________________
Dwa ogrody
bacowa 06:50, 28 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Molinia na studziennej mi nie przezimowała. Czy ona ma jakieś szczególne preferencje? Polecono mi molinię Variegatę na półcieniste stanowisko. Tydzień po posadzeniu zaczyna podsychać mimo podlewania.


Jaka molinia nie przetrwała zimy ? to przecież żelazna roślina.

Wariegate najlepiej przesadzać i dzielić jak ma maleńkie kiełki. Jak ma już spore liście to lubi podsychać zaraz po przesadzeniu , ale przyjmie się na pewno.
Kocha słońce , ale w półcieniu też urośnie. Piszę to na podstawie moich 6 letnich doświadczeń z tą trawką.
pozdrawiam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies