Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Wendy79 10:28, 28 maj 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Taczkę mam dużą, w warzywnym są kompostowniki, muszę tam swobodnie manewrować. Koniecznie też muszę wymyślić sobie jakieś niedrogie obrzeża. Przerobienie warzywnego to dla mnie konieczność, bo faktycznie nie daję rady z rozrastającym się ogrodem ozdobnym i jeszcze z warzywnym.

Jak w sezonie zajmujesz się tymi goździkami. Mam takie, ale moje rozrastają się na wielkie kępy i łysieją w środku.
Może też wiesz (albo ktoś kto zagląda) czy miodunkę ścina się teraz po kwitnieniu, bo bardzo brzydko wygląda.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Pszczelarnia 10:56, 28 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urokliwy Twój warzywnik - myślisz, że chwasty nie wyrosną między kamieniami ułożonymi przy płytach? Czy tam też jest włóknina, czy tylko wewnątrz przy płotkach?

Fajna ta gleba w warzywniku. Nakarmiona. I dobrze wszystko rośnie.


Agato, goździki od Ciebie były białe czy różowe?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 13:23, 28 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)
Urokliwy Twój warzywnik - myślisz, że chwasty nie wyrosną między kamieniami ułożonymi przy płytach? Czy tam też jest włóknina, czy tylko wewnątrz przy płotkach?

Fajna ta gleba w warzywniku. Nakarmiona. I dobrze wszystko rośnie.


Agato, goździki od Ciebie były białe czy różowe?


Ewo chwasty będą rosnąć, ale nic nie stoi na przeszkodzie by je prysnąć octem na początku sezonu. Będzie lepiej niż całkiem goła ziemia.

Goździki były jak na zdjęciach - białe
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 13:27, 28 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Taczkę mam dużą, w warzywnym są kompostowniki, muszę tam swobodnie manewrować. Koniecznie też muszę wymyślić sobie jakieś niedrogie obrzeża. Przerobienie warzywnego to dla mnie konieczność, bo faktycznie nie daję rady z rozrastającym się ogrodem ozdobnym i jeszcze z warzywnym.

Jak w sezonie zajmujesz się tymi goździkami. Mam takie, ale moje rozrastają się na wielkie kępy i łysieją w środku.
Może też wiesz (albo ktoś kto zagląda) czy miodunkę ścina się teraz po kwitnieniu, bo bardzo brzydko wygląda.


Aga goździki jak każda prawie bylina wymaga prędzej czy później odświeżenia U mnie domagają się już tego floksy... ale zostawiam to na wiosnę 2019

Obrzeża to najlepiej deski lub oflisy z tartaku. No może jeszcze stemple budowlane też mogą być niedrogie.
Ja też wszędzie gdzie mogę szukam sposobu by się nie zarobić
Sama obrabiam ogród więc jest to dla mnie koniecznością.
____________________
Z Pszenicznej...
Makao_J 13:36, 28 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
O żesz w mordę. Masz Ty bujną tą roślinność. Pięknie wygląda taki gąszcz

Ścieżkę to zrobiłaś taką fest, solidną
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
alis 21:25, 28 maj 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
AgataP napisał(a)
Róże uwolnione od mszyc, idą w górę tworzyć pączki



Louis Odier zarósł 3/4 pergoli, reszta jest we władaniu małej jeszcze New Dawn i Eden Rose - która u mnie przemarzła w tym roku i dopiero się odbudowuje. Do tego są dwa powojniki Polish Spirit - jeden ma 2 lata i dorasta aktualnie do 1,3 m, drugi o rok młodszy sięga dopiero może 0,8 metra. W ubiegłym roku kwitł niesamowicie długo, dlatego dokupiłam taką samą odmianę.


Piękny ogród pokazujesz, którą z pnących róż poleciłabyś?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Catalinasdiary 22:22, 28 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ścieżki <3 tego mi brakuje. Zapisuję sobię
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
AgataP 08:46, 29 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
jolanka napisał(a)
Ale widok Nic tylko leżeć i patrzeć


Oj Jola nie minęłaś się z prawdą
____________________
Z Pszenicznej...
bacowa 10:10, 29 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Takie upały że tylko leżeć.
Kawa 10:24, 29 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Agatko
pięknie rabaty rosną
sama nie wiem jakich komplimentów użyć
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies