Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

finka 19:12, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Aura nie sprzyja. Niestety położenie naszego gospodarstwa i domu jest nieciekawe i woda u nas ma się dobrze, a my źle. Wciąż pada, w ogrodzie zastoiska wody i w niektórych miejscach na szkółce również. Nie zawsze jest różowo. Prace pielęgnacyjne na rabatach wstrzymane, bo jest błoto. Czekam z ustęsknieniem na słońce lub choćby na bezdeszczowe dni. Wiem, że Wy również. No nieciekawie się wiosna pogodowo ułożyła.

Wczoraj po powrocie z Wojsławic (muszę wkleić zdjęcia w wojsławickim wątku) ledwo powłucząc nogami zrobiłam dla Was kilka zdjęć. Dziś nie miałam już czasu na robienie zdjęć w ogrodzie, za to robiliśmy zdjęcia roślinom do sklepu. Wiosna nie pozwoliła mi zająć się sklepem internetowym, za to teraz gdy już kończymy sadzonkowanie, można wreszcie zająć się tą sprawą. Plan jest taki, że w ciągu 2 tygodni wszystko ruszy.

Koniec pisania, teraz pismo obrazkowe: dodam tylko, że już ciemno było i kiepskie światło...




Piewriosnek Viala 'Red Hot Poker' na tle Funkii, z lewej okrywa z Runianki, Thuja occidentalis 'Holmstrup'



Funkia 'Stilletto'



Ophiopogon 'Niger' i Heuchera' Lime Rickey' za nią Goździki



ujęcie z innej strony i Carex ornithopoda



na rabatach zielono...kolory już niedługo, z lewej kępa lilii azjatyckich (kwitną najwcześniej w moim ogrodzie),Rozplenica ma już całkiem sporą kępę.


Najwęższa ścieżka. Z lewej Berberys Green Carpet, z prawej pod Wiązem 'Wredei' obwódka z Tawuły 'Golden Carpet'


Za obwódką łan liści Zimowita. Ciekawie i świeżo wyglądają. Niedługo będą zamierać aby jesienią kolor pokazały kwiaty


Cyprysik groszkowy czeka na formowanie w kulki. Mocno zarósł. Pod nim Kostrzewy niedźwiedzie i sine. W programie również "zagrały", tam są mniejsze.




____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 19:16, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Przy kaskadzie



i w drugą stronę



na skalniaku za kaskadą





____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 19:21, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
kwoka i kaczątka (trochę ciemno)



i dokładniej pod kwoką Jałowcem 'Horstmann'



widok na "skarpę płożącą" za nią rosną azalie wielkokwiatowe



____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 19:25, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Poducha Świerka 'Little Gem'



Sosna 'Benjamin'



Świerk biały 'Alberta Globe'



Malutka (na razie) dwukolorowa Sosna górska 'Walaszczyk'


____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 19:30, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Sedum sieboldii 'Mediovariegatum'



Czosnek główkowaty i Heuchera 'Melting Fire'



Hakonechloa



Iris 'Variegata'



Alchemilla



zwykły szczypiorek za rządkiem poziomek







____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 19:35, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Cienista rabata z funkiami i runianką











widok z chuśtawki , obwódka z Tawuły japońskiej 'Golden Princess' i 'Little Princess'


____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 19:43, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Widzicie więc, że na rabatach dominuje zieleń w różnych odcieniach. Wiosna póki co jest dość chłodna i rośliny nie rozwijają sie tak szybko. Z jednej strony cieszą dłużej kwitnące Rhododendrony ( w starej części ogrodu) ale już chciałoby się kolorowych łanów bylin.

a tu dodam, że lina i trampolina jest użytkowana również przez braci Marianny - Michała i Marcelego w programie wygląda na to, że Mania jest jedynaczką Tu na zdjęciu znaleźli coś ciekawego w środku starego pnia po jabłoni.



a z tyłu programowy Orzech szary Rodzina mówi, że teraz to trzeba tabliczkę powiesić, że drzewo sadził dziadek...dla potomności

____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
aga_pe 20:17, 03 cze 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Marta, a ja z wizyty u Ciebie cały czas mam w pamięci maleńką brzózkę. To chyba była brzoza karłowata szczepiona na pniu....ale pewna nie jestem. Bardzo mnie i Irence się podobała
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
finka 20:29, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
zgadza się Aga, jutro ją cyknę. Jest teraz piękna.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
mira 20:54, 03 cze 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Marta będziesz w Wojslawicach w ta niedziele
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies