Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Mgduska 08:34, 30 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasiek napisał(a)
Ot, taki duet mi sie trafil




Nie chce niebieskiego, ale czy ogrod to koncert zyczen?
W tamtym roku mialam biale czarnuszki,




Teraz mam niebieskie. I musze z tym zyc


Kaśka, ale to jest piękne! Niesamowity ten duet. Ja też nie lubię niebieskiego w ogrodzie, ale robię wyjątek dla czarnuszki, akurat niebieska łatwiej się wysiewa i już widzę pączki
Mam już postanowione, że Coral Sunset u mnie będzie Tzn teoretycznie jest, ale widać nie każdy potrafi tak posadzić piwonię, żeby kwitła od razu, więc to małe kłącze, które kupiłam wiosną jest po prostu małą roślinką. A ja bym chciała od razu z kwiatami. Widziałam u ogrodnika, ale dość drogie egzemplarze z jednym kwiatem, więc chcę poszukać ładniejszej.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gardenarium 09:05, 30 maj 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się wysiewają co roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margerytka40 09:26, 30 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Kasiek napisał(a)



Jak pięknie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
April 12:57, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Zaczęłam oglądać od tyłu, myślałam że to foty z Chelsea.
Pięknie masz.
Wracam do fotek
____________________
April April podbija las Mazowsze
Alija 13:17, 30 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Twoje piwonie boskie po prostu, zresztą wszystko masz piękne.
Duecik z niebieską czarnuszką zachwycający. Biała czarnuszka cudna, mnie kojarzy się ze strojem panny młodej.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kasiapod 21:11, 30 maj 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
Kasiek napisał(a)


Kasiula, dziekuje, to mile z Twojej strony Lubie to polaczenie piwonii i czosnkow, pasuja do siebie i to obojetnie jaki kolor ma piwonia. W przyszlosci zamierzam powsadzac czosnki w piwonie, moze uda mi sie to juz w przyszlym roku. Ja juz to w wyobrazni widze
Liscie monstery tez lubie, to troche inny motyw dekoracyjny. Mysle zeby przeniesc je na przod domu, ale tam jeszcze nawet nie zaczelam zmian. Ot, cierpliwosci
Twoich piwonii jestem ciekawa, jakie masz odmiany?

Kasiu piwonie kupiłam i nie wiem jaka odmiana, a co ciekawe przesadziłam je na jesień i o dziwo pączaki mają. Czekam jakie będa miały kwiatuchy, z tego co widać na jednym krzaczku powinno być 5 szt, a na drugim niestety tylko 2, ale ciesze się z tego Mówisz, że połączenie piwoni obojętnie jaki kolor pasuje z czosnkami. Ja u siebie jeszcze nie mam czosnków, ale na jesień napewno będą pierwsze na mojej liście zakupów. Twoje kompozycje ogrodowe są moim marzeniem
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
ewsyg 21:41, 30 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiek napisał(a)
Mam
Nie tak dawno bylam na spacerze w lesie. Tutaj las jest w wiekszosci prywatny, tz nalezy do mieszkancow naszej osady. Wiec niektorzy z tego korzystaja, zielone odpady z ogrodu, wyrzucaja do lasu.
Idac lesna droga, wypatrzylam lezace korzonki piwonii. Te, dojrze nawet w kosmosie Wzielam je do domu. Wygladaly biednie, wysuszone malenstwa. Jeden wiekszy, drugi kawalatek, nawet nie bylam na 100 % pewna czy to piwonia.



Wsadzilam je do wody, aby porzadnie sie napily.


Po 3,4 dniach...No prosze


Kasiu, masz ardzo dobre serduszko
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:06, 30 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiu, przyroda u Ciebie pędzi, masz już nawet truskawki i poziomki. Ja też bardzo lubię białe jarzmianki. . Niestety ślimaki też je lubią.Na szczęście troszkę zostało i może się odrodzi. Piękne masz roślinki i bardzo ładnie je pokazujesz.

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Mgduska 22:32, 30 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
U mnie ślimaki nie jedzą jarzmianek. Mam wrażenie, że one w każdym ogrodzie lubią co innego, bo co rusz słyszę, że jedzą rośliny, których u mnie nie tykają.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kasiek 14:27, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Monia81 napisał(a)


Kasiu ja je sadzę na takiej wysokości jakiej rosną w doniczkach w ziemi kompostowej 2 lata temu kupiłam pierwszego Itoha i ta miała jeden kwiatuszek, w zeszłym miała 3 w tym roku już obsypana pąkami jak kupuję to przynajmniej z jednym pąkiem i tak dorobiłam się 3 egzemplarzy Julia Rose, Pastel Splendor i tegoroczna Scarlet Heaven


Monis, dziekuje slicznie Obejrzalam sobie te piwonie, bardzo ladne sa, masz dobry gust
Przy bylinowych tez staram sie, by kupowac z pakiem/kwiatem, wtedy mam te pewnosc, ze nie jest to roslina z nasiona, swiezo posadzona. Przy mojej Itoh wyboru nie mialam, byla ostatnia. Zobaczymy ile poczekam na pierwszego kwiata
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies