Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały skrawek zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały skrawek zieleni

joanna_bury 14:47, 08 kwi 2016

Dołączył: 08 kwi 2016
Posty: 12
Witam wszystkich. Od czasu do czasu tu zaglądam i zachwycam się waszymi ogrodami no i czas pomyśleć o moim skrawku zieleni wokół domu. Na razie jest przede wszystkim trawa, bo w domu sami piłkarze , no ale są skrawki które mogę zagospodarować inaczej. No i na początek coś przy ogrodzeniu. Przestrzeń już wydzielona,

a teraz pora na rośliny.
Wstępny pomysł jest
, ale liczyłabym na Waszą pomoc i sugestie.
Pozdrawiam,
____________________
Aśka Mój mały skrawek zieleni
Kuba 14:58, 08 kwi 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Witam
Trudno radzić nie znając Twojego gustu i oczekiwań, w jakim stylu ma być ogród utrzymany?
Na pierwszy rzut chyba posadziłam żywopłot po prawej stronie żeby osłonić się od sąsiadów
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
joanna_bury 15:14, 08 kwi 2016

Dołączył: 08 kwi 2016
Posty: 12
Ogródek w stylu "mało kłopotliwy" . Choć duży obszar trawy trudno za taki uznać. Po prawej stronie sąsiad ma wiatę i tam rzeczywiście będę chciała posadzić coś co ja trochę przesłoni, ale obok wiaty ma tuje i tu już mogę poszaleć z czymś niższym. Myślałam o borówce amerykańskiej, malinach i truskawkach. A może jednak trawy i lawenda?
____________________
Aśka Mój mały skrawek zieleni
joanna_bury 15:14, 08 kwi 2016

Dołączył: 08 kwi 2016
Posty: 12

Tak minęła mi sobota i poniedziałek i wtorek ... koszenie, areacja, nawożenie...
____________________
Aśka Mój mały skrawek zieleni
joanna_bury 15:26, 08 kwi 2016

Dołączył: 08 kwi 2016
Posty: 12
No i jeszcze obrzeża...

____________________
Aśka Mój mały skrawek zieleni
justi 15:56, 08 kwi 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Hej! Bardzo ładny trawnik. Co do rabat wydaje mi się że te wzdłuż płotu są za wąskie. Widzę, że stosujesz włókninę na rabatach więc trzeba to dobrze przemyslec bo jak sie dziurek na roślinki nawycina to później szkoda już przesadzać, gdyby Ci się cos nie spodobało.
Jeśli chcesz borówkę i truskawkę to sadź, malina się rozrasta rozłogami i potrzebuje więcej miejsca.
Acha i borówka potrzebuje kwaśnej ziemi, ale to pewnie wiesz.
Pozdrawiam miłego ogrodniczkowania!
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
joanna_bury 17:36, 08 kwi 2016

Dołączył: 08 kwi 2016
Posty: 12
Dziękuję. Z takiej perspektywy wygląda rzeczywiście dobrze, choć patrząc z góry pozostawia dużo do życzenia. Rabaty na razie na jeden rząd roślin z możliwością rozbudowy w dalszej perspektywie. Okaże się na ile radzę sobie z tym co jest .
____________________
Aśka Mój mały skrawek zieleni
Makao_J 12:32, 09 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witam.
Widać że pasz pomysł na swój ogród i wiesz co robić by było dobrze. A to bardzo ułatwia sprawę.

Problem z linkiem w podpisie?

Obrazkowa ściąga do podpisu

Wiele osób zaczyna od udzielania się na innych wątkach i zadawania pytań. Dzięki aktywnemu podpisowi łatwiej będzie Cię odnaleźć.

Pozdrawiam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
joanna_bury 12:48, 09 kwi 2016

Dołączył: 08 kwi 2016
Posty: 12
Dzięki Aniu
____________________
Aśka Mój mały skrawek zieleni
joanna_bury 17:14, 09 kwi 2016

Dołączył: 08 kwi 2016
Posty: 12
Przy ogrodzeniu myślałam o trzech klonach szczepionych na pniu, pomiędzy jakieś krzewy zimnozielone (jeszcze nie nam pomysłu jakie), no i na środku jakieś fajne drzewo... taki punkt centralny, który odwracałyby uwagę od różnych niedoskonałości . Coś w stylu "łał, ale super drzewo". Niezbyt małe (w końcu ma być efekt "wooow", no ale też nie ogromne, wiadomo... mały ogródek. Może macie jakieś propozycje. Moje pomysły to tulipanowiec lub miłorząb japoński.
____________________
Aśka Mój mały skrawek zieleni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies