Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - reaktywacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - reaktywacja

stychaz 10:07, 10 kwi 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Aniu, przede wszystkim, to Tobie ma się podobać Jak dla mnie, tutaj tez jest za kolorowo ale każdy ma inne upodobania. Pamiętam z poprzedniego wątku, że Dziewczyny radziły Ci bogate w kwiecie nasadzenia umieszczone w żelaznych ramach z bukszpanu.
Patrząc na Twój dom, wydaje mi się, że takie połączenie bogatych nasadzeń ubranych w ramy, które będą je porządkować byłoby super.
Na przedstawionym przez Ciebie projekcie nie ma z tego niestety nic. Ilość nasadzeń na wizualizacjach jest imponująca i jak dla mnie sprawia wrażenie chaosu, ale jak wspomniałam każdy ma inne upodobania

Czy kształty rabat na projekcie Ci odpowiadają? Jakie są tutaj drzewa? Czy możesz przesłać w poście listę roślin? Przepraszam ale ja ślepa
Może warto byłoby skrócić tylko listę roślin, dodać trochę ram, uporządkować listę drzew.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
abes 14:37, 10 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Justynko, dokładnie tak. Za dużo roślin, za dużo kolorów, za mało zimozielonych.
Listy gatunków zaplanowanych nie będę przytaczać, bo już w przeważającej części nieaktualna. Wzięłam sobie do serca rady Danusi i dziewczyn i jestem na etapie komponowania żelaznej listy gatunków: na pewno hortensje, rododendrony, lawenda, bukszpan, cis, trawy.
Oglądam Wasze ogrody od lat i dzięki nim wiem, czego chcę. Nie wiem tylko dokładnie jak to osiągnąć.
Zachwyt mój wzbudza, niezmiennie i wciąż, ogród Danusi oraz wszystkie jemu podobne.
Kształt rabat na pewno ulegnie zmianie, ale pozostaną raczej na obrzeżach, gdyż trawnik, ze względu na 11-latka, który nie rozstaje się z piłką, musi być.
Drzewa na działce, to stare drzewa owocowe, po poprzednim właścicielu. Mam do nich lekki sentyment, ale ich stan jest opłakany i pójdą pod piłę Zostaje tylko kilkudziesięcioletni świerk.
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
abes 14:51, 10 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90


W tym narożniku. Ale i tak pozostaje pytanie jak to wszystko ładnie pozasłaniać.
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Madzenka 16:04, 10 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witaj Aniu! Cieszę się ,ze mimo deszczu udało mi sie Ciebie namówić na wypad

masz piekny dom teraz powstanie piekny ogród. Kształt rabat bardoz miś ie podoba. Zacznij od wytyczenie obrzeży i kształtu rabat a potem planuj rabate po rabacie . Najpierw warto zianwestować w przedogródek
Ja tam lubie kwiecie ale ujęty e w ramy bukszpanów i traw, ale to wiesz
Te zabudowania sasiadów najlpiej zasłonić tez domkiem gospodarczym lub zywopłotem z serbów.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
abes 16:12, 10 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Witam Marzenko,
Twój ogród jest dla mnie nieustającą inspiracją.
Właśnie czytałam o świerkach serbskich, ale nie za szerokie one?
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
ewelaa74 20:43, 10 kwi 2016


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
No masz wyzwanie! Tyle kibiców to musi się udać
Sąsiad nieźle Cię urządził ale tak to już z sąsiadami bywa...
Według mnie-pogadaj z nim czy nie można tego w jakiś sposób zamalować. Oczywiście w kolorach natury (efekt już po godzinie) i dałabym pnącze-może bluszcz hedera? On jest zimozielony. Albo faktycznie domek ogrodnika w tym miejscu. Tylko pomyśl czy nie będziesz miała za daleko po narzędzia
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
abes 20:52, 10 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Witaj Ewela, miło, że zajrzałaś. A czy bluszcz lub inne pnącze będzie się trzymało blachy falistej? Czy trzeba jakąś konstrukcję, po której będzie się piąć?
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
abes 00:52, 11 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Ładny domek?

____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Dominika11 07:33, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witam koleżanke z Dolnego Śląska
będzie super będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
abiko 11:50, 11 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Witaj Aniu, a mówiła Madżenak, że będą odwiedziny
Nie tylko Ty stoisz w miejscu, każdy ma własny tryb tak uważam .. nie ma się czym przejmować. Projekt bardzo urozmaicony jak dla mnie. Zrób jak pisała Madżen jest mistrzynią w tym co robi. Trzymam kciuki.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies