Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - reaktywacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - reaktywacja

abes 09:55, 05 kwi 2020


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Akcja „Warzywnik” rozpoczęta! Pan z tartaku spisał się na medal i na „ogrodowiskowe urodzinki” dostałam piękne, równiutkie, pachnące... deski. Zgromadzone materiały:
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Magleska 10:33, 05 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
Witam się
zaznaczam i kibicuję mocno
odpowiem u Ciebie ...ja swoje skrzynie malowałam taką farbą
https://luxdecor.expert/produkt/luxdecor-njord/ kolor wulkaniczna plaża
….a temu ,że żadna inna nie potrafiła zakryć poprzedniego koloru domku ….jak będziesz mieć świeże ,nowe deski ,to możesz wybrać jakąkolwiek lazurę,lakierobejcę ,czy drewnochron …..
u mnie wypróbowałam chyba z 10 innych kolorów i firm i tylko ta dała radę -ale czy będzie trwała i nie będzie się łuszczyć …..nie wiem …..okaże się

pozdrawiam

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
abes 13:08, 05 kwi 2020


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Witam Cię serdecznie, dzięki za informacje, kibice zawsze mile widziani, gdyby motywacja zaczęła spadać. Wybrałam wstępnie Vidaron kolor - antracyt szary, tylko boję się, że będzie za ciemny. Wypróbowywałaś różne szarości, u mnie, jak mówisz, nie ma potrzeby dobrego krycia, może któryś szczególnie ładny ciemny szary był? Spędziłam dzisiaj miły poranek w Twoim ogrodzie Podziwiam całokształt a szczególnie za kopciuszkowanie
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Magleska 15:59, 05 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
Ania niestety nie wiem jak na surowych deskach ...ja te wszystkie farby próbowałam na domku …..

może kup sobie malutkie puszki w 2 odcieniach na próbę i zobaczych ,który Ci się najbardziej spodoba ...
ta moja farba jest dość mocno kryjąca
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
abes 17:13, 05 kwi 2020


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Dzięki Magda, to będziemy działać metodą prób i błędów Dzisiaj kolejna partia materiału przygotowana, planuję wypełnić skrzynie warstwowo: kartony, gałęzie (zastanawiam się czy może być z niewielką domieszką iglastych), obornik przekompostowany, sucha trawa pozostała po wertykulacji i na wierzch ziemia ogrodowa. Gałązki ładnie pocięte czekają
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
abes 18:55, 05 kwi 2020


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Co prawda daleko mi jeszcze do szafirkowej rzeki z Keukenhofu, ale i tak cieszy.
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
anabuko1 19:58, 05 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
abes napisał(a)
Co prawda daleko mi jeszcze do szafirkowej rzeki z Keukenhofu, ale i tak cieszy.

No w końcu i słoneczko i kwitnienia cieszą
Ładnie, wiosennie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
abes 11:41, 17 kwi 2020


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Święta nieco opóźniły postęp prac, ale powoli zbliżamy się do finału. Może dziś? Kolor impregnatu jednak wyszedł nie taki, jakiego oczekiwałam, po skręceniu skrzyń spróbujemy jeszcze jedną warstwę.



____________________
Ania Ogród - reaktywacja
abes 19:25, 20 kwi 2020


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Nareszcie jest! Może jeszcze nieskończony, ale swoją funkcję już może pełnić
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Magleska 19:29, 20 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
Ania bardzo ładny kolorek wyszedł
możesz siać warzywka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies