Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ogród na Helskiej

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród na Helskiej

Katkap 15:13, 16 kwi 2016

Dołączył: 21 mar 2016
Posty: 11
Witam, przyszła wiosna i czas wziąć się za ogród. Na jesieni posadziliśmy trochę iglaków, które wcześniej mieliśmy na działce ogrodniczej. Przy płocie posadziłam bluszcze, żeby się odciąć od pustych działek - mimo że widok póki co piękny, ale jak zaczną się budowy, to nie będzie tak ładnie.
W załączeniu parę zdjęć jak to teraz wygląda.
____________________
Kasia Ogród na Helskiej
Basilikum 15:34, 16 kwi 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
witam na Ogrodowisku
super poczatek pieknego ogrodu
Widoki rzeczywiscie piekne, mam nadzieje, ze tak dlugo zostanie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Katkap 15:44, 16 kwi 2016

Dołączył: 21 mar 2016
Posty: 11
Mam plan jak obsadzić przód, po lewej stronie schodów... Wybrałam rośliny lubiące gliniastą, mokrą ziemię i półcień
Czy to dobry wybór? strona północno-zachodnia

i dalej
____________________
Kasia Ogród na Helskiej
kaisog1 15:51, 16 kwi 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Powiem tak: WOW! Bardzo rzadko się zdarza by ktoś miał tak czyściutki ogród i nienasadzony. Chwała Tobie

Moim zdaniem pasowałby tu ogród nowoczesny ale może Szefowa się wypowie... Moim zdaniem troszkę kombinujesz z nasadzeniami i wyjdzie misz masz... Uważaj bo szkoda zmarnować takiego ładu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Karol99 17:09, 16 kwi 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Roberto 12:28, 17 kwi 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witaj na Ogrodowisku. Super zapowiadający się ogród. Śmiało doda więcej kolorystyki Pozdrawiam.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Katkap 10:08, 18 kwi 2016

Dołączył: 21 mar 2016
Posty: 11
Bardzo lubię hortensje, azalie, rododendrony, więc na pewno kolory będą. Narazie chciałabym zrobić przód, a boki z czasem będziemy uzupełniać o nowe rośliny.
Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród na Helskiej
PERKA 23:03, 23 kwi 2016


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Witam,

widzę, że zakres prac jest już mocno zakrojony, piękna działka. Jak się wszystko zazieleni będzie pięknie! Życzę wytrwałości i nieustającego zapału. Resztę podpowiedzą O.

____________________
Moje miejsce na ziemi
Katkap 11:51, 18 maj 2016

Dołączył: 21 mar 2016
Posty: 11
Trawka pięknie wzeszła i zrobiło się na prawdę zielono.
Zastanawiam się, jak obsadzić skarpę, tą dłuższą.... Bo skarpa jest nietypowa, bo tak naprawdę kończy się murem/ogrodzeniem.
I czy teraz powinnam zachować schemat sadzenia roślin, jak na skarpach, czyli wyższe u góry, i im niżej skarpy tym niższe rośliny, czy jednak ze względu na ogrodzenie powinnam na samym dole posadzić wyższe rośliny, np. szpaler hortensji bukietowej limelight, bądź coś zimozielonego, tak, żeby nie czyścić co rusz grysu wokół ogrodzenia.... Czy może berberysy thunberga.... bardzo proszę o rady, bo te skarpy spać mi nie dają.
Tak wysypana jak teraz kora, mimo lekkiego omocnienia ekobordem zsuwa się na dół, więc chciałabym jakoś zapobiec rozsypywaniu się jej.
Z góry dziękuję

Kasia
____________________
Kasia Ogród na Helskiej
Konieczki 12:09, 18 maj 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Kasia masz super nawet bez roślin
Ja się zapytam z czego masz schody?
A kora Ci nie spływa ze skarpy? ups doczytałam

Ja tam widzę jakieś piękne kosodrzweiny pumilo, mops ale mówię odrazu ja się nie znam. Poczekaj bo zaraz zlecą sie do Ciebie ogrodowiskowi wyjadacze i Ci doradzą
____________________
Zielonym do góry... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies