Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 23:17, 01 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Asiazpodlasia napisał(a)
Pięknie! Cały ogród po prostu śliczny, nie miałam pojęcia, że w mojej okolicy są takie cuda ogrodowe (też jestem z Łomży). Na Ogrodowisku tylko czytam, i się zachwycam, bo własny ogród dopiero w planach, ale tu już nie wytrzymałam i musiałam się odezwać. Naprawdę super jest u Ciebie, podziwiam i z niecierpliwością czekam na tulipany
Część Asiu
z Łomży jest jeszcze Dorotka i Ania i całe mnóstwo ludzi podczytujących wiem bo mi i mojemu mężowi mówią że widzieli na ogrodowisku. A jak ogród jest w planach to prędzej czy póxniej powstanie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 23:19, 01 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Milka napisał(a)

Też tak tnę, od 3 lat sztywne są.
Ta runianka u mnie jakoś mizernie, choć rozmnażam, az dziw. Chyba je z góry przytnę, choć w tej chwili kwitnie.
Limki podwiązywałam w pierwszym roku po posadzeniu czyli w 2012 i w drugim czyli 2013, każdego kolejnego trzymały się sztywno bez podpór jakichkolwiek!
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 23:19, 01 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Milka napisał(a)

Też tak tnę, od 3 lat sztywne są.
Ta runianka u mnie jakoś mizernie, choć rozmnażam, az dziw. Chyba je z góry przytnę, choć w tej chwili kwitnie.
Limki podwiązywałam w pierwszym roku po posadzeniu czyli w 2012 i w drugim czyli 2013, każdego kolejnego trzymały się sztywno bez podpór jakichkolwiek!
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 23:20, 01 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
IzaS napisał(a)
jeszcze jedno pytanko czy w szkółce szmit można dokonywać zakupów detalicznych. Wiem że wielokrotnie tam byłaś, ale kupowałaś chyba większe ilości roślin. Właśnie sprawdziłam na mapie że mam do tej szkółki całkiem niedaleko -ok 60km
tak, możesz kupic pojedyncze egzemplarze. Ja mam ponad 100 więc jak jadę to z nastawieniem że kupie to co potrzebuję
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 23:23, 01 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kuba napisał(a)


to też powinnaś opatentować
poradż mi proszę co byś zrobiła na moim miejscu- mam na rabacie miejsce na czerwone begonie- generalnie chodzi o czerwoną plamę,( wg projektu można je było zastąpić żurawkami, ale te nie dały rady) ale taraz to miejsce jest puste, nie mam koncepcji co tam posadzić; na razie posadziłam tulipany ale one póżno startują i takiej plamy koloru nie dadzą, myślałam nad berberysami ale obok jest huśtawka dla dzieci, więc chyba też nie bardzo; czy są jakieś niskie cebulowe które wypełnią to miejsce do czasu begonii?
a może żagwin... nic innego nie przychodzi mi do głowy co by kwitło przed tulipanami poza iryskami i krokusami...ale z drugiej strony jak chcesz sadzić begonie t możesz uszkodzić cebulki krokusów które są dość wysoko sadzone
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 23:24, 01 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
IzaS napisał(a)
Nie wiem jak się do ciebie zwracać -Aneta Ania? Wiem że masz na imię Aneta ale wiekszość osób mówi Aniu...
Jakie wielkości sa twoje białe donice? chce takowe nabyć ale te największe (średnica 58 cm) wydają się chyba za wiekie. Twoje wydają się takie akuratne CZy mają może 48 cm?
hahha jak powiesz tak będzie dobrze z tym moim imieniem to długa historia w 48 mam trawy, w 58 mam drzewko od frontu przy ławce
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
BKosimkArt 08:22, 02 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Krokusy cudne jak zawsze ale mnie zachwycają szafirki ze starego zdjęcia...niesamowicie wyglądają, uwielbiam je!
ciekawa jestem czy co roku mają tak duże kwiaty??
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Zielona 08:51, 02 kwi 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Wyznam Ci coś. Cięłam buksy. Moja Ciocia buksomaniaczka (Człowiek, który nie ma bladego pojęcia o tym, że w sieci można oglądać ogrody, a tym bardziej, że istnieje ogrodowisko), od lat nadaje kształt swoim gigantycznym kulom właśnie wiosną... Zatem... i ja pocięłam swoje. Buziak.
ana_art 09:09, 02 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
BKosimkArt napisał(a)
Krokusy cudne jak zawsze ale mnie zachwycają szafirki ze starego zdjęcia...niesamowicie wyglądają, uwielbiam je!
ciekawa jestem czy co roku mają tak duże kwiaty??
zobaczymy, widzę, że pojedyncze w carexach już wychodzą
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:10, 02 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Zielona napisał(a)
Wyznam Ci coś. Cięłam buksy. Moja Ciocia buksomaniaczka (Człowiek, który nie ma bladego pojęcia o tym, że w sieci można oglądać ogrody, a tym bardziej, że istnieje ogrodowisko), od lat nadaje kształt swoim gigantycznym kulom właśnie wiosną... Zatem... i ja pocięłam swoje. Buziak.
a wiesz, że patrzyłam na zdjęcia i z nich wynika że cięłam, zatem weekend będzie podporządkowany cięciu bukszpanów
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies