Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 08:04, 31 mar 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kuba napisał(a)
krokusy w runiance to dzieło sztuki, powinnaś to zestawienie opatentować
bez przesady jak to mówią potrzeba matką wynalazku, a ze ja mam miejsca mało to sobie muszę kombinować gdzie upchnąć moje chciejstwa i wychodzą czasami takie zestawienia
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 08:07, 31 mar 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
marzena_perkowska napisał(a)
Zaraz z rumianku wyjdą tulipany ? Piękna wiosna.
w runiance nie mam tulipanów, są obok i ciągną się poprzez bergenie i carexy, jak przekwitną w ich miejscu będą begonie. W innym miejscu gdzie sa krokusy pickwick będą szafirki, gdzie indziej po przekwitnięciu tulipanów pojawią się funkie i trawy , a w innym lilie... tak jak powiedziałam powyżej potrzeba miejsca/jego brak sprawia że trzeba kominować by mieć różne kwiaty na różne pory roku w tym samym miejscu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 08:10, 31 mar 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Dominika11 napisał(a)
super to wyglada
zastanawiałam się własnie nad runianką czy kupować i wsadzać czy nie - ale wygląda na to, że warto
ja bardzo lubię runiankę, teraz obsadzam nią (porobiłam kilkanaście sadzonek) wolną ziemie pod RH, według mnie jest bezproblemowa, ładnie i szybko przyrasta i tworzy wdzięczny kobierzec. Wbrew pozorom może rosnąć w każdych warunkach, potrzebuje tylko wody.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
malkul 08:11, 31 mar 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ana_art napisał(a)
ja bardzo lubię runiankę, teraz obsadzam nią (porobiłam kilkanaście sadzonek) wolną ziemie pod RH, według mnie jest bezproblemowa, ładnie i szybko przyrasta i tworzy wdzięczny kobierzec. Wbrew pozorom może rosnąć w każdych warunkach, potrzebuje tylko wody.


potwierdzam i zadarnia że po dwóch latach nie ma potrzeby pielenia. tez ją lubie.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 08:12, 31 mar 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ślicznie te krokusy porosły i się rozmnozyły to dobre wieści


też jestem zszokowana jak ty wysoko tniesz hortki
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Karabela 08:16, 31 mar 2016


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
malkul napisał(a)
Ślicznie te krokusy porosły i się rozmnozyły to dobre wieści


też jestem zszokowana jak ty wysoko tniesz hortki


Ja moje też tak tnę, Danusia chyba tak podpowiadają żeby mieć duże krzaki jak ona kiedyś nad oczkiem. ..
____________________
Eksperymentarium
Dominika11 08:16, 31 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ana_art napisał(a)
ja bardzo lubię runiankę, teraz obsadzam nią (porobiłam kilkanaście sadzonek) wolną ziemie pod RH, według mnie jest bezproblemowa, ładnie i szybko przyrasta i tworzy wdzięczny kobierzec. Wbrew pozorom może rosnąć w każdych warunkach, potrzebuje tylko wody.
no to się chyba skuszę

a ile na początek trzeba by sadzonek tak np na 1 m
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ana_art 08:41, 31 mar 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Dominika11 napisał(a)
no to się chyba skuszę

a ile na początek trzeba by sadzonek tak np na 1 m
zależy jakie sadzonki kupisz, ja sadziłam na oko około 4-5 sztuk, z czasem przycinałam moczyłam w ukorzeniaczu i dawałam pomiędzy, bardzo szybko robi sie dywanik
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Dominika11 08:43, 31 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ana_art napisał(a)
zależy jakie sadzonki kupisz, ja sadziłam na oko około 4-5 sztuk, z czasem przycinałam moczyłam w ukorzeniaczu i dawałam pomiędzy, bardzo szybko robi sie dywanik
i od razu wsadzałaś w grunt
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
mikina34 08:45, 31 mar 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671


Ano,
widzę, ze u Ciebie runianka rośnie w pełnym słońcu, nie przypala jej? Naczytałam się, ze najładniejsza jest w cieniu, a tu proszę? To jak to z nią jest?
Swoją drogą bajkowe łany

Pozdrawiam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies