Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Anda 12:35, 05 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Alleluja, przekonałaś się do rozmarynu Poszukaj odmiany Arp. Hodowca podaje, ze znosi temperatury do -20 stopni

Zarnowce tutaj rosna duze, takie rozczochrane krzaczory.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 12:42, 05 sty 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dobrze że mi powiedziałaś o tej odmianie, bo zamierzałam wziąć taki doniczkowany z Kauflandu

Czyli mój plan z żarnowcem raczej nie ma szans wypalić?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 12:46, 05 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Mialam kiedys bordowa odmiane (zoltych nie lubie) i wywalilam, bo po prostu nie wygladal ladnie, taki rozczochraniec. Nie jestem zbyt formalna, ale to juz bylo za duzo No ale moze u Ciebie to sie uda Ja mojego nie przycinalam.
Moze Gruszka ma zarnowca?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 12:56, 05 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia no tutaj już takie plany
śliczny pin z szałwią i rozchodnikiem już wiem co pzed swoją szałwię wsadze bo miałam dziure i myślałam czym zapełnić (

smagliczkę górską mam i nie jest niska ale zimą wygląda paskudnie ale wiosną i latem zachwyca
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
makadamia 13:06, 05 sty 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)
Mialam kiedys bordowa odmiane (zoltych nie lubie) i wywalilam, bo po prostu nie wygladal ladnie, taki rozczochraniec. Nie jestem zbyt formalna, ale to juz bylo za duzo No ale moze u Ciebie to sie uda Ja mojego nie przycinalam.
Moze Gruszka ma zarnowca?


Wujek google podpowiada, że po kwitnięciu trzeba przyciąć pędy kwitnące do 1/3 długości. Nie ciąć części zdrewniałych, bo słabo się regeneruje.

Czyli cięcie w zasadzie kosmetyczne.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:07, 05 sty 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kawa napisał(a)
Asia no tutaj już takie plany
śliczny pin z szałwią i rozchodnikiem już wiem co pzed swoją szałwię wsadze bo miałam dziure i myślałam czym zapełnić (

smagliczkę górską mam i nie jest niska ale zimą wygląda paskudnie ale wiosną i latem zachwyca


cieszę się że się przydał
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 13:29, 05 sty 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
makadamia napisał(a)
Dobrze że mi powiedziałaś o tej odmianie, bo zamierzałam wziąć taki doniczkowany z Kauflandu

Czyli mój plan z żarnowcem raczej nie ma szans wypalić?


Raczej nie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
13:48, 05 sty 2017
Anda napisał(a)
Alleluja, przekonałaś się do rozmarynu Poszukaj odmiany Arp. Hodowca podaje, ze znosi temperatury do -20 stopni

Zarnowce tutaj rosna duze, takie rozczochrane krzaczory.


kupiłam sobie ten rozmaryn ...ze 2 czy 3 sezony temu do warzywnika ...marzyła mi sie taka kostka z rozmarynu ....bo bardzo mi się żywopłoty rozmarynowe w Chorwacji podobały ...niestety w pierwszym sezonie przemarzł.... moze we Wrocławiu by dał rade u mnie nie


na żarnowiec moja mama mówi mietła...z uwagi na to nie skusiłam sie ....ale sa ludzie co lubią żarnowce
14:01, 05 sty 2017
Kokesz napisał(a)
Ładne poduchy tworzy też oregano o żółtych liściach. Jest trochę wyższe niż tymianek, bardzo aromatyczne, ja suszę i wykorzystuję w kuchni.
Nie jest zimozielone, ale wiosną odbija.
ana_art na pewno ma w swoich ogrodzie
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/57/573241/original.JPG
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/104/1043511/original.JPG
a tu Danusia pokazuje w wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/172-ogrodki-ziolowe-ziola?page=9
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/7/78169/original.jpg
Ale nie wiem, czy lubisz żółty kolor


miałam żółte oregano ....niesteyty wywaliłam w zeszłym roku

1. ładne jest tylko na wiosnę w maju.
2. wczesna wiosna (luty-kwiecień) straszy zdrewniałymi badylami
3. rośnie jak głupie pożerało mi azalie
4. trzeba ciąć a wtedy przez jakiś czas znowu straszy badylami
5. słońce w lecie go przypala i straszy uschniętymi liśćmi...jak sie je zetnie to znowu badyle na wierzchu ....a od lata juz tak szybko nie przyrasta.
6. chwasty przez niego przerastaja ...nie ogranicza plewienia ...a w zasadzie je utrudnia ....mlecze i szczawik w nim rosna doskonale

podsumowując wiecej wad niz zalet przynajmniej u mnie ....na rabaty lepiej macierzankę posadzić .....choc oregano ładnie pachnie i jako przyprawa jest idealne
u mnie na pierwszej stronie ...a potem gdzies dalej ....wymieniłam go na bodziszki
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5730-kolorowa-piaskownica

sylwik69 14:33, 05 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Asia ale ziołowo u Ciebie
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i podziękowania za Twoje rady w 2016.Mam nadzieję na więcej...macham
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies