Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łąką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łąką

Manka 13:28, 21 maj 2016

Dołączył: 20 maj 2016
Posty: 7
Witam serdecznie wszystkich. Znalazłam się tutaj ponieważ liczę na pomoc w organizacji mojej działki (bo projekt to za dużo powiedziane). Posiadam 6000 m2 w kwadracie, działka otoczona jest jak na razie polami, zagajnikami z brzóz. Chciałabym, aby mój ogród był naturalistyczny, wtopił się w to co dzieje się na zewnątrz. Chciałabym także zachować przestrzeń, którą teraz mam. Na większości działki mam łąkę i tak na razie zostanie, na części założony jest trawnik. Chciałabym posadzić coś wzdłuż ogrodzenia, myślę o brzozach, sosnach, lipach czy jesionach, tak by sprawiało to wrażenie lasku, w przyszłości osłoniło mnie od ewentualnych sąsiadów. Nie chcę sadzić nic co wymaga opieki, bo nie mam możliwości na tą chwilę zajmowania się ogrodem (małe dzieci, praca itp.). Oczywiście nie wykluczam potem jakiś rabat, ale to za kilka lat, jak będę miała czas je pielęgnować. I tu potrzebuję rady: w jakich odległościach posadzić wymienione (a może coś innego jeszcze?) drzewka, żeby nie właziły na siebie potem? W kępach każdego rodzaju po trochę, czy wymieszane między sobą?
Na tą chwilę ma też posadzone w jednym miejscu kilka drzewek owocowych i zrobiony naprędce i w nieładzie warzywniak. Próbuję wkleić zdjęcia i w wątku testowym się udało, a tu nie idzie
Manka 13:45, 21 maj 2016

Dołączył: 20 maj 2016
Posty: 7
jeden narożnik frontowy mojej działki

front działki z kostką (w kostce bukszpany oraz posadzony klon przy przyszłej bramie)


widok z tarasu
Kocham moje widoki i przestrzeń. Muszę się w to wpasować. Co posadzić z frontu? Może nic? Na razie widzę to z okna kuchennego:
Gardenarium 23:09, 21 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można mieć dwóch wątków o ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies