Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Ani

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Ani

Anna_Madera 14:55, 15 cze 2016

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 11
Witajcie Miłośnicy Ogrodów,

Jak wielu z Was i mnie dopadła niemoc. Dużo włożonej pracy, mnóstwo chęci a efektów brak...

Działka ma niecałe 2.000 m2. Zaczęliśmy 3 lata temu od trawnika - na szybko i w trakcie suszy. W efekcie na większości terenu ciężko dopatrzeć się tej kupionej trawy, ale coś tam trawopodobnego sobie rośnie ...

Później działkę obsadziliśmy tujami (2 ściany szmaragd, 1 frontowa brabant) + świerki srebrne od strony sadu. W zeszłym roku udało nam się skończyć taras i obsadzić berberysami, hostiami, bukszpanami - z efektem jak widać - trochę pomieszanych odmian i pas bukszpanów... Przed domem posadziłam rododendrony, przy garażu juki a wzdłuż chodnika rosną takie tujowate "kulki" (nie wiem jak to się nazywa)- teraz żałuje że nie okrągłe piękne bukszpany....

Ostatnio zdecydowałam się na osłonięcie cisami butli z gazem, pod cisami posadziłam Żurawki niestety obawiam się, że miejsca zostawiłam za mało (40 cm) i jedno z drugim się zarosną, co myślicie? Zresztą kolor Żurawek zlewa się ze wszystkim i prawie ich nie widać...

Miało być nowocześnie z prostymi liniami ale wszystko robione jest bez żadnego planu, podpatrzone trochę tu trochę tam i wyszedł z tego taki miszmasz. Boję się robić cokolwiek dalej sama żeby nie napsocić... Szczególnie, że zostaje do zagospodarowania największa część (ta na której stoi butla z gazem)- na której w przyszłości chcemy postawić altanę...

Dodaję zdjęcia poglądowe - i mam nadzieję, że ktoś tu kiedyś zerknie, doradzi, podpowie, otworzy umysł na coś pięknego
____________________
Ania Nowocześnie u Ani
AsiaK_Z 15:02, 15 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj pokaż co masz dobrego
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Anna_Madera 15:05, 15 cze 2016

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 11
Witaj Asiu
Udało się dorzucić załączniki uff
____________________
Ania Nowocześnie u Ani
AsiaK_Z 15:14, 15 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Łeeeee, no nie jest źle Teren duży, domek ładny, piesa fajna

Aniu, roślinki jeszcze są małe, czasu im trzeba. A butlę będziecie likwidować?
Zastanów się jakie rośliny lubisz, w jakiej kolorystyce chciałabyś mieć swój ogród, zrób rzut działki, zaznacz kierunki.
"Pospaceruj" po ogrodach, zobacz co Ci się podoba, jakie zestawienia roślin. Nie bój się pytać

Aaaaa, i zrób sobie link w podpisie. Łatwiej będzie do Ciebie trafić
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
malkul 15:17, 15 cze 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
macham ciepło na powitanie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Anna_Madera 15:56, 15 cze 2016

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 11
Piesa to dopiero teraz fajna bo już nie zjada roślinek

Roślinki zimozielone, moje kolory to róż, malina, bordo, czerwień ale jestem otwarta na propozycje.

Rzut działeczki w załączeniu z zaznaczonymi wymiarami i północą...
____________________
Ania Nowocześnie u Ani
AsiaK_Z 16:41, 15 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Pełna profeska

Podsyłam Tobie ściągę obrazkową wykonaną przez Anię , ułatwi zrobienie podpisu
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
BasiaLT 17:25, 15 cze 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Witaj śliczny macie dom i to co nasz w ogrodzie tez niczego sobie. Z przyjemnością zaznaczam i będę zaglądać.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Anna_Madera 17:32, 15 cze 2016

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 11
Tak właśnie cos mi nie pasowało z tym moim podpisem teraz chyba będzie ok. Dzieki
____________________
Ania Nowocześnie u Ani
agapant 20:28, 15 cze 2016


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1304
Witam, zapowiada się ciekawie. Trzymam kciuki. Moim skromnym zdaniem zastanów się nad trawami np. rozplenice. Zaznaczam.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies