Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AniMa 09:47, 18 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Marzenko +3C. Śnieg spływa...Szczyt jest cały w chmurze Wlasnie wyjeżdżamy
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Madzenka 14:25, 18 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A u mnie szybka zmiana planow, gór nie będzie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AniMa 07:29, 19 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Po przyjeździe zrobilam maly rekonesans w ogrodzie: młoda trawka nie ucierpiała, krokusów i innych cebulowych jeszcze nie widać...Tył ogrodu to bagnisko teraz, wciagnelo mnie z butami
Jedyne co mi sie nie podoba to ciemierniki w doniczkach... Mają żółte liście...Przemarzły? Za mało podlewane? Nie wiem czy cos z nich bedzie....

____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
agnieszka_m 07:33, 19 lut 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
AniMa napisał(a)
Po przyjeździe zrobilam maly rekonesans w ogrodzie: młoda trawka nie ucierpiała, krokusów i innych cebulowych jeszcze nie widać...Tył ogrodu to bagnisko teraz, wciagnelo mnie z butami
Jedyne co mi sie nie podoba to ciemierniki w doniczkach... Mają żółte liście...Przemarzły? Za mało podlewane? Nie wiem czy cos z nich bedzie....



Ciemiernik mógł lekko przemarznac
U mnie to samo z ciemiernikiem co w gruncie rośnie ma takie jakby musniete mrozem liście a nie wszystkie
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Toszka 09:33, 19 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W marcu, jak już nie będzie przymrozków uszkodzone liscie ciemierników trzeba wyciąć. Nic strasznego. Ważne by serce rozety z pąkami było zdrowe, zielone. Jeśli któreś pąki będą czarne też trzeba usunąć. Do prac przy ciemierniku koniecznie potrzebne są rękawiczki, bo sok może podrażnić skórę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
agnieszka_m 11:10, 19 lut 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Toszka napisał(a)
W marcu, jak już nie będzie przymrozków uszkodzone liscie ciemierników trzeba wyciąć. Nic strasznego. Ważne by serce rozety z pąkami było zdrowe, zielone. Jeśli któreś pąki będą czarne też trzeba usunąć. Do prac przy ciemierniku koniecznie potrzebne są rękawiczki, bo sok może podrażnić skórę.


Dzięki za informację z tym sokiem
Ja i tak mam rany na rękach po grzebaniu w ziemi gołą ręką
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Wendy79 11:53, 19 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Buty gubisz, powiadasz U mnie to samo, plus "potok" przepływający przez tylną część działki. Tak to jest, jak się ma działkę ze spadkiem i do tego jedną z najniżej położonych Wszystko spływa z pól, bo ziemia zamarznięta. Warzywny w wodzie, ale w tym roku już się tak nie martwię. Przynajmniej pod domem w miarę sucho.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Madzenka 12:40, 19 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dlatego pisałam wczoraj ze za wcześnie na cięcie
Wszystkim ciemiernikom w ogrodzie wycięłam wczoraj liście, zapobiega to chorobom grzybowym a i tak największa ozdoba bedą kwiaty
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Toszka 12:49, 19 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Madzenka napisał(a)
Dlatego pisałam wczoraj ze za wcześnie na cięcie
Wszystkim ciemiernikom w ogrodzie wycięłam wczoraj liście, zapobiega to chorobom grzybowym a i tak największa ozdoba bedą kwiaty


Tu będę dyskutować , bo jak praktyka pokazuje, liście ciemierników są swoistym parasolem nad sercem rozety, która nie lubi być mokra (a korzeń lubi stałą wilgoć). Wyjątkiem są ciemierniki rosnące pod okapem drzewa. (w zeszłym roku, w którymś wątku był właśnie problem z zagniwającą po wycięciu wszystkich liści rozetą. Jeśli liście są zdrowe to szkoda je wycinać bo to wielka ozdoba w ogrodzie.
Często na zdjęciach pokazywane są wycięte ciemierniki...ale zazwyczaj są to ogrody z cieplejszego klimatu, a byliny rosną pod drzewami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Basilikum 16:28, 19 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a ja wlasnie wczoraj czytalam w gazecie, ze sie wycina tylko chore liscie z plamami, mlode sie zostawia. U mnie juz wyciete

Edit - i te liscie wyrzuca sie do smietnika a nie na kompost
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies