Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Ulewa po zasianiu trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Ulewa po zasianiu trawnika

Gardenarium 13:59, 16 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bastian napisał(a)
Dzień Dobry!

Dokładnie 3 tygodonie temu zasiałem trawę na pow. ok. 340m2 (10kg DSV 230). Załączone zdjęcia pokazują stan sprzed 3-4 dni.
Teren pod siew był dokładnie przygotowany (naniesiono dodatkowo ok. 20-25cm ziemi ogrodniczej). Był też zniwelowany zgodnie z moim projektem.

Niestety kilka dni po siewie przyszła potężna ulewa i zmyła część nasion.
Trawa w tym momencie jest za rzadka. Mam więc następujące pytania:
1. Gdzie dosiać trawę? Punktowo czy na całej powierzchni?
2. Jak to technicznie zrobić?

Bardzo proszę o radę w tym temacie.



Dodaj zdjęcia bo nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szyfry 10:01, 17 sie 2016

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 20
Gardenarium napisał(a)
Nic nie robić, czekać co wzejdzie, jak wzejdzie i gdzie spłynęły nasiona. Dopiero potem poradzę co robić, teraz to nic nie zrobisz. Dlatego tak "uwielbiam" siać trawniki, zawsze jest ulewa gdy modlisz się żeby nie było

Ale jak to wygląda, trawnik posiałeś w miejscu na basen? No bo wszędzie okopy jakby wojna była, w dodatku opancerzone matą normalnie jak w wojnę.

Bez drenażu to za chwilę będzie tutaj jezioro albo zbiornik p.pożarowy


Witam ponownie,

Byłem na krótkim urlopie i przez to nie zdarzyłem przesłać zdjęć z tego co wyrosło ..... a wygląda to tak.
Czy to się da jakoś uratować ?

Gardenarium 22:37, 17 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać chwasty jednoroczne, one nie są groźne, bo zginą podczas koszenia, bo nie pozwolisz im się wysiać. Gorzej, bo widać chyba dzikie turzyce, a je trzeba usuwać wraz z korzeniami. Kosić, kosić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szyfry 10:21, 18 sie 2016

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 20
Gardenarium napisał(a)
Widać chwasty jednoroczne, one nie są groźne, bo zginą podczas koszenia, bo nie pozwolisz im się wysiać. Gorzej, bo widać chyba dzikie turzyce, a je trzeba usuwać wraz z korzeniami. Kosić, kosić.


Co ile kosić Pani Danusiu ? Co 3 dni jak tylko coś odrośnie czy co tydzień ?

Zasilić to czymś oprócz wody ?

Gardenarium 21:27, 18 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie koś końcówki, potem po 5 dniach pokaż jak wygląda po koszeniu. Na razie niczym nie nawoź. Dobrze wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szyfry 18:10, 29 sie 2016

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 20
Gardenarium napisał(a)
Na razie koś końcówki, potem po 5 dniach pokaż jak wygląda po koszeniu. Na razie niczym nie nawoź. Dobrze wygląda.


Tak wygląda to teraz po 3 koszeniu. Mimo podlewania trawa zmienia dziwnie kolor, a dziury chyba się nie chcą zarastać.
Gardenarium 20:37, 29 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chwasty wyrywaj ręcznie, dziury i łaty posyp ziemią z worków i zagrab. Zrób dosiewki. Podlewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 06:28, 02 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jacek_z napisał(a)
Witam,
Miałem ponownie "szczęście"... dwa lata temu przy sianiu trawy trafiłem na upały.
W tym roku po kilku dniach od posiania trawy (600m2) spadł ulewny deszcz (wczoraj)i większa część nasion spłynęła tuż pod świeżo posadzone tuje.

Proszę Was o pomoc co w tej sytuacji zrobić? Trawnika raczej nie uratuję ale co z tujami?
Wszystkich nasion nie wybiorę (zmieszane z ziemią).
Czy poczekać aż trawa wokół tuji wzejdzie i wtedy ją usunąć ręcznie?
Czy też po tym jak wzejdzie przykryć ją tymczasowo grubą agrowłókniną?
Proszę o propozycję, mi już ręce opadają.


Przeczytaj ten wątek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 06:28, 02 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Zależy ja długi jest ten odcinek i jak duże tuje, ja miałam trawę pod tujami, a tuje niwiele od niej wyższe to nakryłam włókniną i zasypałam trocinami, ale u mnie to długość kilkudziesięciu metrów, ręcznie się nie dało. Jeśli tuje już duże to trawa nie wzejdzie bo będzie za sucho i mało światła, wtedy lepiej ręcznie usunąć lub jak zacznie wschodzić przelecieć pod nimi z motyczką i grabkami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jacek_z 06:28, 02 cze 2017

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 9
Witam, tuje małe, posadzone tydzień temu razem z sianiem trawy
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies