Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wśród dębów.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród dębów.

carolina01 22:24, 15 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
No i jest, mój ogrodowiskowy wątek.
Od jakiegoś czasu przeglądam wasze ogrody i planuję swój. Mimo, że mieszkamy już dawno w w domu to jakoś nie było czasu i pieniędzy na założenie ogrodu o jakim marzę. Sprawę utrudniało to, że nie mieliśmy zagospodarowanego przodu działki, bo wjazd był tymczasowo z tyłu a z przodu było stare ogrodzenie i tylko furtka. Rosła trawa, a w zasadzie mech i nie chcieliśmy nic robić, bo nie do końca wiedzieliśmy jak będzie wyglądał wjazd od frontu ale w końcu w tym roku został on utworzony i chcemy na razie skupić się na stworzeniu przedogródka. Niestety koncepcja co chwilę mi się zmienia, o wszystko mi się podoba, niby już klaruje mi się koncepcja ale nie do końca wiem jak to tu wszystko ma wyglądać, stad mój wątek i prośba do was o pomoc w planowaniu.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 22:34, 15 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Na początek kilka zdjęć frontu (południ)

Tutaj zasiana jest trawa. Na środku jako soltier rośnie mognolia. Na rabacie rosną lawendy ale chyba jedynie nadają się do wywalenia, bo rosły na rabacie , która była zmieniana, a rzez to, że brukarze nas zwodzili zmarniały czekająć w doniczkach na posadzenie.

Tu dalej na prawo (w stronę zachodu) w rogu stara grusz, której nie chcę usuwać).


No i dalej na prawo:


I widok z góry


To zdjęcia jeszcze przed plawieniem pod trawnik. Wcześniej została nawieziona ziemia , bo na działce ziemia jest bardzo piaszczysta.
W rogu przy bramie rośnie forsycja.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 22:51, 15 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Tu widok na dom. Po prawej i po lewej rabata w tej chwili w całkowitej destrukcji, ponieważ miała inny kształt wcześniej ale po zrobieniu wjazdu zmieniliśmy go.



Rabata z lewej. Jest tu pergola z winogronem, Hortensja Limelight, berberys ale nie znam rodzaju, hibiskus i zdewastowana lawenda. Aha i tuja szmaragd cięta w kulę na pniu.



Z prawej strony rabata, na której rosły: berberys, bez na pniu, który nigdy ni kwitł, berberyz zielony i trzy róże, żółta Gloria Dei, jakaś różowa ale nie znam nazwy i jakaś okrywowa pięknie kwitnąca do mrozów i kilka jałowców, kupionych bez namysłu.

____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 23:16, 15 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Na rabatach kolo domu chcę mieć hortensje Limelight plus Miskant Gracilimius albo Ml, bo nie wiem czy gracek nie za duży i obwodka z bukszpanu. Tylko niw wiem ile tych hortensji mam posadzić i jak to do konca rozplanowac. Nobi nie wiem czy czegoś za albo przed obwodka z bukszpanu nie dolozyc ale nie wiem co i nie chce namieszać. Jutro wstawie dokladne wymiary tych rabat.
Natomiast na tej dlugiej rabacie vis a vis domu myślałam, idąc od bramy Gracilimiusa, potem jakis iglak zeby mozna go bylo na swieta ozdobic swiatelkami np. Jodla kaukazka, a potem koncepcji brak. Podobaja mi sie kule bukszpanowe ale nie wiem jak je rozplanowac i czy pisadzic same czy z czymś? A moze zupelnie inaczej, np. Jakies karlowe berberysy plys rozplenice albo jakieś male turzyce.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 12:51, 16 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Moje róże.

____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 13:01, 16 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Ta powinna byc chyba kakos przycieta, bo ma brzydki pokroj.

____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 13:14, 16 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
To jest chyba Gloria Dei.

____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 13:20, 16 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
I tu kolejna wielkokwiatowa, nazwy nie znam.


Przepraszam za balagan na rabatach ale caly czas trwaja jeszcze prace ogrodzeniowe, a podczas robienia djec byly kładzione krawężniki.
Wszystkie prace w ogrodzie robimy sami, a na stanie mamy trójkę dzieci w tym jedno roczne wiec wszystko idzie jak krew z nosa.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
jolka 17:02, 16 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Hej! Ana_art ma pod oknami piękne rabaty z hortensji i traw, zerknij sobie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4156-wizytowka-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
carolina01 20:00, 16 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Cześć Jolu. Dziękuję za skierowanie mnie we właściwe miejsce. Zaraz ide podglądać. Twoja rabata hortenscjowa z kulkami z bukszpanu jest dla mnie główną inspiracją.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies