Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Toszka 21:23, 19 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ale nie mrozi na odcinku "okna w okna"?
Pytam się o to, bo tulipanowce i ambrowce wrażliwe mogą być na suche wiatry (np. ambrowiec ma cienka korę)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 21:27, 19 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Adela napisał(a)
Widzę jeszcze jedną opcję nawiązującą do istniejącej "kanciastej" rabaty przy tarasie. Może zamiast okręgów, poskładać rabaty z większych i mniejszych kwadratów? Dołączam moją propozycję do burzy mózgów


A też o tym myślałam, ale nic mi nie wyszło.
Myślałam żeby dać tam trzcinniki w rzędzie albo miskanty i zasłonić się od ulicy. Ja kiepska w wymyślaniu jestem.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 21:34, 19 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszka napisał(a)
Ale nie mrozi na odcinku "okna w okna"?
Pytam się o to, bo tulipanowce i ambrowce wrażliwe mogą być na suche wiatry (np. ambrowiec ma cienka korę)


Nie, tam nigdy nie mroziło. Ale rok temu tam był las..

Ale myślę, że powinno być ok, bo z obu stron zasłaniają domy.
W tamtym roku z drzew zmarzł mi czubek od orzecha, czubeczek od miłorzęba, róża na pniu jedna, jedna rozplenica i kilka gałązek wierzby- ale tylko kilka i odbiła.

Mam 5 drzewek owocowych i nic im nie było, tak samo z krzewami.

A o ambrowcach myślałach tych tradycyjnych? Ja oglądałam w szkółce szczepione Gum Ball, ale nie spytałam o podkładkę.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 22:13, 19 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, o Gumbolach myślałam... to nie kwestia podkładki, tylko natury ambrowca - ma cienka korę i trzeba uwzględnić strefę klimatyczna i nasze charakterystyczne polskie, zimowe, suche, przenikliwe wiatry, które u was raczej nie powinny hulać. Pytanie tylko jak wysoko szczepione i czy zakryją okna, a także, czy tuje wpasują się pod koronę.

Wybór drzew powinien zależeć od podpowiedzi serca - takie moje zdanie. W przypadku drzew powinnaś kierowac się swoim upodobaniem, a my możemy wspólnie rozpatrzeć za i przeciw
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 07:31, 20 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mnie też bardziej podobają się koła
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nett 08:24, 20 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszka napisał(a)
Tak, o Gumbolach myślałam... to nie kwestia podkładki, tylko natury ambrowca - ma cienka korę i trzeba uwzględnić strefę klimatyczna i nasze charakterystyczne polskie, zimowe, suche, przenikliwe wiatry, które u was raczej nie powinny hulać. Pytanie tylko jak wysoko szczepione i czy zakryją okna, a także, czy tuje wpasują się pod koronę.

Wybór drzew powinien zależeć od podpowiedzi serca - takie moje zdanie. W przypadku drzew powinnaś kierowac się swoim upodobaniem, a my możemy wspólnie rozpatrzeć za i przeciw


Toszko o ambrowcach myślałam wzdłuż ogrodzenia od frontu, a na granicy działki z sąsiadem (tam koło jego samochodu co jest na zdjęciach) myślelismy o tulipanowcach fastigiata, np 3 sztuki, a na przeciwko okien albo umbra albo nigra 2-3 sztuki. Nie wiem czy nie za dużo tego wyjdzie.
Mój mąż zachwycił się też wiązem Wredei i dębem błotnym- zamiast tulipanowca fastigiata. Ale dąb wydaje mi się, że urośnie straaasznie duży.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 08:26, 20 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
makadamia napisał(a)
Mnie też bardziej podobają się koła


No to jest zgoda i wszystko ustalone
To teraz Asiu drzewa- doradź kochana jakbyś dla siebie sadziła.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Makusia 08:28, 20 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anetko ja nie doradzam, bo nie powinnam wręcz. Więc będę tylko śledzić Twoje wybory
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kawa 08:31, 20 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Anetko ale plany super się dzieje

mnie się kola bardziej podobają ale ja to tak jakoś zakręcona jestem ogólnie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Nett 08:34, 20 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Makusia napisał(a)
Anetko ja nie doradzam, bo nie powinnam wręcz. Więc będę tylko śledzić Twoje wybory


Martuś doradzaj, doradzaj. Każdy punkt widzenia się liczy. A jak będziesz do mnie zaglądać, potrzymasz za ręke w chwili niepewności, to też będzie super.

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies