Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogrodem, to jestem w lesie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogrodem, to jestem w lesie!

Igan 09:43, 26 maj 2017


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Sylwia, mieszkam na wsi i przynajmniej tu w mojej miejscowości ludzie często nie kontrolują swoich zwierząt, ani ich rozrodu. Rok temu na posesji u sąsiada pojawiło się naraz ok. 5 kotów; jeden z nich zaczął przychodzić do nas i szybko wzięła go moja mama (ja nie mogę, przez alergię męża, niech to szlag). Mamy tu na wsi tablicę ogłoszeń, mamy świetlicę, nikt kotów nie szukał...

A propos tych kotów, to jest niesamowite, że każdy z nich ma wyjątkowe i niespotykane umaszczenie. A jedna kotka ma wręcz srebrzyste futerko, spotykane może u jakichś rasowców, ale u zwykłych dachowców takiego jeszcze nie widziałam. Do tego, ta sama kotka miała dziwnie rozszczepioną łapkę; zawiozłam ją do weterynarza i okazało się, że prawdopodobnie pępowina owinęła się na łapce i doszło do autoamputacji części łapy. W każdym razie, kot wygląda tak nietypowo, że od razu znalazło się mnóstwo chętnych żeby go przygarnąć i już kotka ma swój dom. Cieszę się oczywiście, bo o to mi chodziło żeby znaleźć dla niej dom, ale wkurza mnie, że ludzie, jak snoby, rzucają się na rasowo-wyglądającego kota, a zwykły dachowiec w schronisku ma zerowe powodzenie...

Aniu, a ja niestety do lawendy się trochę zraziłam, po tym jak ponad 20 krzaczków szlag trafił po 2 latach (pisałam o tym na wątku). Kocimiętka, jak na razie bezproblemowa w 100% (poza tym, że koty ją molestują).
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Igan 10:19, 29 maj 2017


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Aktualnie, królową rabaty jest niewątpliwie kocimiętka. W tym roku zaskoczyła mnie swoimi rozmiarami.



____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Igan 08:50, 01 cze 2017


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Front domu - wrzosowisko po pierwszej zimie.
Kocimiętki ciąg dalszy. Jestem nią zauroczona, świetna roślina.





____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Igan 17:47, 02 cze 2017


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
DEBIUTY !!!





____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
an_tre 15:30, 06 cze 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Przybiegłam z rewizytą i pospacerowałam po twoim ogrodzie
pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Igan 09:56, 13 sie 2017


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Kilka zdjęć z czerwca-lipca:







____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Igan 13:30, 16 sie 2017


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Na 3 zdj. cis posadzony w kwietniu. Mierzył wtedy ok. 50 cm, a tegoroczne przyrosty dochodzą do ok. 30 cm!





____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
sylwia_slomc... 14:26, 16 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Fajnie już masz skoro pokochałaś kocimiętkę to namawiam na szałwię ta dopiero potrafi dać czadu a może już masz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Igan 16:18, 16 sie 2017


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie już masz skoro pokochałaś kocimiętkę to namawiam na szałwię ta dopiero potrafi dać czadu a może już masz?


Hej, hej!

Mam szałwię, ALE ponieważ kocimiętka osiągnęła w tym roku ogromne rozmiary, to trochę zagłuszyła szałwię. Jesienią lub na wiosnę koniecznie muszę ją przesadzić. Kocimiętka szalała w tym roku, jedna tylko kępa osiągnęła ponad metr szerokości i ok. 90 cm wysokości. Była zachwycająca!

Dziękuję, ale "fajne" to są co najwyżej pojedyncze rośliny, dlatego nie fotografuję szerokich kadrów, bo nie ma się czym chwalić. Ale bardzo mnie cieszy już wszystko to, co rośnie.
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
AnnaCh 20:43, 16 sie 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No ciski sprinterzy Moje aż tak nie idą, ale hicksii sadzone jesienią 2015 też idą dość ostro w górę
Dla mnie najważniejsze, że przeżyły i się korzenią, na rośnięcie dam im jeszcze czas.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies