Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

jacekg80 12:39, 24 maj 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
anbu napisał(a)
A jakiego chcesz buka?


Buk Dawyck Gold kolumnowy. Aniu masz go w swoim ogrodzie. Jest piekny, wczoraj widzialem go w szkòłce i kolor tych liści
Pięknie by wygladał na tle ciemnej zieleni szmaragdów i serbów. Dodatkowo przysłonił sasiadów
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
anbu 12:48, 24 maj 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
To moim zdaniem metr od tuj to za mało - on wielki rośnie..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 13:22, 24 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zana napisał(a)
Jeżeli miałby to być buk tzw. "płaczący" to na pewno się zmieści.


He he, powiedz to mojemu Purple Fountain... ale u mnie to wszystko rośnie inaczej niż w opisach
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jacekg80 13:40, 24 maj 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
anbu napisał(a)
To moim zdaniem metr od tuj to za mało - on wielki rośnie..


Tego się obawiałem Będę musiał posadzić go gdzie indziej bo muszę go mieć a w to miejsce posadzić inne drzewo.
Może wiśnie piłkowana amanogawę? Trochę węższa jest?
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Zana 13:58, 24 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No to może takie propozycje na szczupłe drzewka:
Ambrowiec Slender Silhouette
Jarząb Autumn Spire
Miłorząb fastigiata
Grab fastigiata lub Frans Fontaine (chudy jest i chyba fajnie by ze trzy sztuki np. w trójkącie wyglądały)
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:04, 24 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Toszka napisał(a)


He he, powiedz to mojemu Purple Fountain... ale u mnie to wszystko rośnie inaczej niż w opisach


O rany, to ile ten Twój ma średnicy???? Dyć one zawsze na fotkach takie chudziaki są.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Toszka 19:07, 24 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zana napisał(a)


O rany, to ile ten Twój ma średnicy???? Dyć one zawsze na fotkach takie chudziaki są.


Mam go 6 rok. Pierwsze dwa lata był przesadzany z miejsca na miejsce. W praktyce stał pierwsze 3 lata. Teraz ma ok. 2,5-3m i wiosną cięliśmy mu dół bo średnica zrobiła się ok. 3m. Miało być wąsko
(ja po prostu chyba za dużo dogadzam swoim roślinom -oborniczek, kompościk i takie tam)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zana 22:31, 24 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Toszko, to mój ma historię podobną do Twojego z tym przesadzaniem. Ty mnie nie załamuj z tymi rozmiarami 3 metrów średnicy! A może Ty masz odmianę Black Swan? One są takie podobne, ale ten rośnie większy.

Jacku, sorki za tę prywatę, ale wiesz jak to z Toszką jest. Łapiemy ją gdzie popadnie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Toszka 22:41, 24 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
co do odmiany nie mam wątpliwości. Jedno z bukiem jest pewne - można ciąć!

Aaaaa, i drugie jest pewne z płaczącym pokrojem - cholernie trudno jest dół skomponować/obsadzić. Gdybym miała tę wiedzę kilka lat temu, to płaczka bym nie zapraszała. Dlatego świerka Inversę oddałam. Jeden dylemat mniej
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jacekg80 23:11, 24 maj 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Zana napisał(a)
Toszko, to mój ma historię podobną do Twojego z tym przesadzaniem. Ty mnie nie załamuj z tymi rozmiarami 3 metrów średnicy! A może Ty masz odmianę Black Swan? One są takie podobne, ale ten rośnie większy.

Jacku, sorki za tę prywatę, ale wiesz jak to z Toszką jest. Łapiemy ją gdzie popadnie


Ależ nie ma sprawy, rozgoście się i śmiało kontynuujcie Jest bardzo ineresujaco i na pewno się czegoś nauczę.

Z tej lekcji wniosek jest prosty - płaczącym mówie NIE! Choć są ładne i ciekawe

Miłego wieczoru

Ps. Anula Dziekuje za propozycje tych chudych drzew.Już je przeglądnąłem
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies