Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

makadamia 08:08, 24 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Jacku,

Wygląda na to, że Ania-Anbu miała rację.
Ja chciałam tyle drzew nasadzić, a tutaj miejsca ni ma
Rozmiarem to by pasowały jakieś niewielkie krzeczki, typu berberysy, tawuły czy hortensje. Ale one Ci nie zasłonią ani warzywnika ani altany sąsiada.
Do tego celu potrzebne by były większe krzewy, typu kaliny, derenie, jaśminowce.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Grodzia 08:21, 24 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
super się zapowiada będę obserwować i super wytyczona rabata ja własnie zastanawiam się jak zrobić obrzeża
____________________
Ogród Grodzi
jacekg80 08:31, 24 maj 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
makadamia napisał(a)
Cześć Jacku,

Wygląda na to, że Ania-Anbu miała rację.
Ja chciałam tyle drzew nasadzić, a tutaj miejsca ni ma
Rozmiarem to by pasowały jakieś niewielkie krzeczki, typu berberysy, tawuły czy hortensje. Ale one Ci nie zasłonią ani warzywnika ani altany sąsiada.
Do tego celu potrzebne by były większe krzewy, typu kaliny, derenie, jaśminowce.


Witaj Asiu,
Altane sasiada zaslonia serby jak podrosna a warzywnika z czasem tez nie bedzie widac nawet jesli posadze tam krzewy ( tak mysle ) Posadzilem ta sliwe aby ją wyeksponować i przestrzen pomiedzy serbami a sliwa wypelnic wlasnie krzewami. A moze zmieści się tam kolumnowy buk Dawycyk Gold? Przed serbami?
Dziekuje ze sie odezwalas
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 08:46, 24 maj 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Grodzia napisał(a)
super się zapowiada będę obserwować i super wytyczona rabata ja własnie zastanawiam się jak zrobić obrzeża


Witaj Grodzia,

Dziekuje za mile slowa U mnie zlowie tempo, ale zapraszam serdecznie.
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Toszka 10:13, 24 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pytanie czy serby planujesz ciąć. Pod serbami ja bym dała coś niższego, a buka dać przy tujach. Jesli na wzrost patrzeć

Buk będzie spory i na mój gust bardziej gdzieś w rogu by pasował (zamknie przestrzeń.)
Nie pomogłam, a namąciłam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 10:35, 24 maj 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kulkowisko sobie zrób pod śliwą Ja kocham kulki, mam na ich punkcie schizy... dosłownie

albo obwódka i w środku horki

albo tawułki żółte cięte w kulki


Ooooooo rany, ładnie będzie
____________________
Ania Ogród Ani :)
jacekg80 11:19, 24 maj 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Toszka napisał(a)
Pytanie czy serby planujesz ciąć. Pod serbami ja bym dała coś niższego, a buka dać przy tujach. Jesli na wzrost patrzeć

Buk będzie spory i na mój gust bardziej gdzieś w rogu by pasował (zamknie przestrzeń.)
Nie pomogłam, a namąciłam


Witaj Toszko, bardzo pomagasz :-*
Nie będę ciął serbow bo maja piękny naturalny pokrój. Myślałem o posadzeniu buka przed tujami tylko nie wiem czy miejsca jest wystarczająco. Wyglądało by to tak jak na zdjęciu. Buk to ten kołek z doniczka Odległość od serba to okolo 230cm i ponad mert od tuj. Czy bedzie ok?


____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 11:26, 24 maj 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
anbu napisał(a)
Kulkowisko sobie zrób pod śliwą Ja kocham kulki, mam na ich punkcie schizy... dosłownie

albo obwódka i w środku horki

albo tawułki żółte cięte w kulki


Ooooooo rany, ładnie będzie


Czesc Aniu,

Kulki pod śliwa to super pomysł i te hortensje też.... i lubię bardzo lubie tawułe golden princes. Wpadło mi też do głowy aby posadzić pod śliwa rozplenice haneln okolo 5 sztuk dookoła i obwódke z ciętego berberysa golden carpet.

____________________
Jacek i moje ogrodowanie
anbu 12:09, 24 maj 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A jakiego chcesz buka?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zana 12:13, 24 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jeżeli miałby to być buk tzw. "płaczący" to na pewno się zmieści.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies