Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

jacekg80 20:07, 23 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
AnnaCh napisał(a)
To pytanie o wymiary u mnie chyba zbędne
Mam metr na dwa, uważam, że są bardzo wygodne, jest dojście do pielenia z każdej strony
Mam zwykłe dechy, pomalowane impregnatem, skręcone, a od środka folia, czyli chyba podobnie jak u Ciebie.
Od razu ostrzegam, że trawa między skrzyniami to kiepski pomysł, mi po roku obrzydła, zrywam, kładę matę i kamyki
P.S. Mam grubsze deski niż takie standardowe


Dziekuję Aniu i wybacz że pytam tu i u Ciebie :-/

Ja dzisiaj zrobiłem skrzynkę, ale 220 na 130 i boję się że trochę za szeroka :-/ zobaczymy jutro jak ja ustawie. Też kupiłem grube deski 3,5 cm
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
AnnaCh 20:12, 23 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Długość może być i trzy metry, właśnie o szerokość chodzi, żeby sięgnąć bez wchodzenia do niej. Ty pewnie masz dłuższe ręce ode mnie, to te 15 cm z każdej strony może będzie ok
____________________
Ania - Malutki pod lasem
roma2 17:06, 24 mar 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Jacku! Przychodzę skruszona. Nie miałam pojęcia (jak to trzeba się trzeba jednak mocno zastanowić co się napisze!), że możesz moj wpis u Asi odebrać jako połajankę! Zapomniałam się, bo o kominek u Niej ciągle toczą się dyskusje i przekomarznki. Nie miałam takiego zamiaru! Przepraszam. I pisz wszędzie gdzie chcesz. U mnie też! Gratuluję wykonania ciężkich prac przekopywawczych. Opłaci się! Będzie wszystko pięknie i zdrowo rosło!
____________________
Komendówka
jacekg80 17:56, 24 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
roma2 napisał(a)
Jacku! Przychodzę skruszona. Nie miałam pojęcia (jak to trzeba się trzeba jednak mocno zastanowić co się napisze!), że możesz moj wpis u Asi odebrać jako połajankę! Zapomniałam się, bo o kominek u Niej ciągle toczą się dyskusje i przekomarznki. Nie miałam takiego zamiaru! Przepraszam. I pisz wszędzie gdzie chcesz. U mnie też! Gratuluję wykonania ciężkich prac przekopywawczych. Opłaci się! Będzie wszystko pięknie i zdrowo rosło!


Witaj Roma,

No co Ty, nic się nie stało. Ja sie nie obrażam wszystko jest ok O sprawach budowlanych i majsterkowaniu wiem więcej niż o roślinach ( choć ciagle się uczę o ogrodnictwie, roślinach ) i tak na chłopski rozum pomyślałem jak usunać ten kominek u Asi i to mogło by się udać......

Chętnie odwiedzę Twój ogród jak dokończę kilka innych watków

Na pewno się odezwę...

Pozdrawiam serdecznie
J.
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Toszka 22:02, 24 mar 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jacekg80 napisał(a)
Witajcie.

Toszko usunałem trawę z przejscia przy skarpie i odchwaściłem tuje. Będę całość przekopywał i przygotowywał się do posadzenia szpaleru hotensji Limelight, rozważałem też pinky winky, ale Limelight bardziej mi sie podoba.


Ciagle przekopuje rabatę z tułu domu. Mam nadzieję jutro skończyć. Robię to dokładnie i przekopuje z maczka, kora i przekompostowanym obornikiem. Glinę mieszam z piaskiem. Ciężka robota. Mam problem z dodawaniem zdjęć z telefonu. Jutro postaram sie dodać kilka zdjeć przekopanej rabaty

Pozdrawiam


Pewnie niektórym się narażę, ale odradzam Pinky Winky. Jak dla mnie jedyny plus tej hortki to sztywny, nienaganny pokrój. Żadnego wykładania się po deszczu. Jednak w moim, subiektywnym odczuciu jestem nią zawiedziona... wcale nie jest biało-czerwona jak w wielu reklamach. Większośc sezonu wygląda tak, czyli brudny róż

Zaschnięte kwiaty są ponure - ciemnobrązowe...prawie czarne.
Moim zdaniem Pinky jedynie dobrze może wyglądać na tle zółtych tuj. Wtedy nabierze wyrazu.

Jak czytam o twoim kopaniu, to powracają wspomnienia z mojego kopania... bywały dni zwątpienia i mysli, że to chyba nie ma końca. Teraz nie żałuję i juz zanikły negatywne wspomnienia z rycia ziemi... Jacenty, jest i dla ciebie nadzieja, że wkrótce skończysz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jacekg80 07:21, 25 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Toszka napisał(a)


Pewnie niektórym się narażę, ale odradzam Pinky Winky. Jak dla mnie jedyny plus tej hortki to sztywny, nienaganny pokrój. Żadnego wykładania się po deszczu. Jednak w moim, subiektywnym odczuciu jestem nią zawiedziona... wcale nie jest biało-czerwona jak w wielu reklamach. Większośc sezonu wygląda tak, czyli brudny róż

Zaschnięte kwiaty są ponure - ciemnobrązowe...prawie czarne.
Moim zdaniem Pinky jedynie dobrze może wyglądać na tle zółtych tuj. Wtedy nabierze wyrazu.

Jak czytam o twoim kopaniu, to powracają wspomnienia z mojego kopania... bywały dni zwątpienia i mysli, że to chyba nie ma końca. Teraz nie żałuję i juz zanikły negatywne wspomnienia z rycia ziemi... Jacenty, jest i dla ciebie nadzieja, że wkrótce skończysz


Witaj Toszko,

Faktycznie ta pinky winky ma nieciekawy kolor. Polecali mi ja w jednej ze szkółek, ale sobie ja odpusciłem.
Dziękuję za zdjecie.

To kopanie w tej glinie nie należy do przyjemnych. Niekiedy była tak ciężka że nic tylko garnki lepić masakra
Została jeszcze druga strona i powoli systematycznie będę ja przekopywał. Już od samego myślenia o kopaniu mnie wszystko boli.

Pozdrawiam
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
18:09, 25 mar 2017
Witaj Jacku, też przybiegłam od Asi oj jakbym chciała by mój eM miał taki zapał do ogrodu jak ty, było by dużo lżej
Pięknie ci idzie, masz najlepszych doradców

Wątek zaznaczam i będę podglądać, jeśli pozwolisz
jacekg80 09:42, 27 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
MonikA napisał(a)
Witaj Jacku, też przybiegłam od Asi oj jakbym chciała by mój eM miał taki zapał do ogrodu jak ty, było by dużo lżej
Pięknie ci idzie, masz najlepszych doradców

Wątek zaznaczam i będę podglądać, jeśli pozwolisz


Witaj Moniko,

Zaczałem czytać Twój watek, jestem na 30 stronie masz piekny ogród i dom.
Z tym zapałem do pracy to różnie bywa, ale zazwyczaj jest lepiej niż gorzej

Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
asica 09:44, 27 mar 2017


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Ja bym wzięła pod rozwagę jeszcze hortensje Polar Beer. U mnie są najsztywniejsze, mają ogromne białe kwiaty . Limelight też lubię
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
jacekg80 19:28, 29 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
asica napisał(a)
Ja bym wzięła pod rozwagę jeszcze hortensje Polar Beer. U mnie są najsztywniejsze, mają ogromne białe kwiaty . Limelight też lubię


Witaj Asia,

Ciekawe te Polar Bear, wezmę je pod uwagę do nasadzen na rabacie. Szpaler przy skarpie będzie jednak z Limelight bo ma kwiat w szpic taki i to w nich mi sie podoba
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies