Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

marba 20:44, 16 kwi 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Izo, sasanki mnie urzekły, no mówiły po prostu "kup mnie".

Agatko, to rzeczka do której dochodzi na końcu moja działka, ale u mnie jest bardziej dzika, jak wszystko zresztą.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
barbara_kraj... 22:18, 16 kwi 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
marba napisał(a)
Basieńko, bluszczyk kwitnie, też mnie tym zaskoczył. Jest ekspansywny, ale rozrastając się umacnia mi szybko piaszczyste zbocza skarpy.


A to żółte to Głodek Mrzygłód, na razie maleńka sadzonka, mam nadzieję, że szybko się rozrośnie.
Wczorajsza wycieczka udana, tym bardziej, że po drodze trafiliśmy na otwartą szkółkę w Broniszewie. Oczywiście, nie wyszliśmy z pustymi rękami.

Basieńko, czy odkwaszasz glebę pod sasanki? Wyczytałam, że one lubią zasadową.


Sasanki, żurawki, smagliczka i kostrzewa? Fajny zakup. Było jeszcze coś ciekawego z bylin?
Zwróć uwagę na żurawki, z nimi można opuchlaki przywlec.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Basilikum 14:41, 17 kwi 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
marba napisał(a)
Izo, sasanki mnie urzekły, no mówiły po prostu "kup mnie".

Agatko, to rzeczka do której dochodzi na końcu moja działka, ale u mnie jest bardziej dzika, jak wszystko zresztą.

ja kupilam rok temu jedna i teraz zaluje, ze nie wzielam z 5 szt. Nie wiem czy znajde gdzies w szkiolce, szczegolnie, ze czasu nie mam na nie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Ivvvona 19:11, 17 kwi 2018


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Fajnie macie z tą rzeczką, super okolica na spacery. Zakupy też udane.
____________________
W ogródku Iwony
marba 22:40, 22 kwi 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Basieńko, w tej szkółce mają chyba to co w większości szkółek: iglaki, funkie, żurawki, skalniaki, trawy itp. Kupowałam u nich swojego Red Barona. Obejrzałam zakupione żurawki, opuchlaków nie wypatrzyłam.
Dziękuję za dzisiejsze miłe spotkanie.

Izo, mnie też na wszystko brakuje czasu, szczególnie ostatnio, kiedy praca w ogrodzie pochłania bez reszty. Nawet na Ogrodowisko zaglądam rzadziej, bo za dnia nie ma kiedy, a wieczorem jestem padnięta. Pewnie znasz to z autopsji.

Iwonko, im dłużej tu mieszkam, tym bardziej mi się podoba to nowe miejsce. Wcześniej mieszkaliśmy na południe od Częstochowy, ale tu jest jakoś tak bliżej natury. Ostatnio gdzieś w pobliżu zadomowiły się żurawie, co rano słychać ich donośny klangor.
Serdecznie Cię pozdrawiam.

Parę dzisiejszych fotek:

____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Gosialuk 22:54, 22 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Ten twój wąwóz wygląda coraz lepiej. Taki naturalny wgłębnik.
PS. Zapomniałam zapytać jak tam bluszczyk kurdybanek. U mnie kwitnie na całego.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
MariuszG 22:57, 22 kwi 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Basiu, jak mi się u Ciebie podoba... Masz piękny ogród i piękne jego otoczenie. Bardzo bliski jest mi klimat Twojego ogrodu . Lubię swobodnie posadzone rośliny, które się nawzajem przenikają . Jaką masz glebę w ogrodzie? Nie masz z nią problemów?
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
marba 23:09, 22 kwi 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosialuk napisał(a)
Ten twój wąwóz wygląda coraz lepiej. Taki naturalny wgłębnik.
PS. Zapomniałam zapytać jak tam bluszczyk kurdybanek. U mnie kwitnie na całego.

Gosiu, kurdybanek też u mnie obficie kwitnie, nie mam dziś aktualnej fotki, ale rozrósł się tak bardzo, że chyba z niego zrezygnuję (jak mi się uda ).

____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 23:17, 22 kwi 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
MariuszG napisał(a)
Basiu, jak mi się u Ciebie podoba... Masz piękny ogród i piękne jego otoczenie. Bardzo bliski jest mi klimat Twojego ogrodu . Lubię swobodnie posadzone rośliny, które się nawzajem przenikają . Jaką masz glebę w ogrodzie? Nie masz z nią problemów?
Pozdrawiam

Witam Cię Mariuszu w moim ogrodzie, miło, że tu zajrzałeś. Dziękuję za miłe słowa. Mój ogród dopiero powstaje, jeszcze ogrom pracy przede mną. Gleba jest tu słaba, piaszczysta. Właśnie ten mój "wąwóz" to pozostałość po wykopie, z którego poprzedni właściciel czerpał piasek do budowy. Zaprawiam miejsca pod rośliny żyzną ziemią, żeby mi w tym piachu nie umarły z głodu. Tylko sosnom to nie przeszkadza.
Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam częściej.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
MariuszG 23:35, 22 kwi 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Basiu, mimo, że ogród jak piszesz dopiero powstaje, oglądając Twoje zdjęcia widzę bardzo ładne miejsce, z którego czerpię inspiracje . Ogromnie mi się u Ciebie podoba. Tak właśnie mi się zdawało, że możesz mieć piaszczystą glebę. Borykam się z podobnym problemem, jednak mam o tyle łatwiej, że w ogrodzie od kilkudziesięciu lat uprawiano warzywa. Jest już pewna warstwa humusu. Cuda według mnie działa ściółkowanie bardzo grubą warstwą kompostu, podkładów z pieczarkarni czy obornika. Jednak nie da się tek zadbać o cały ogród, a jedynie o niewielkie jego fragmenty . Ogromnie podoba mi się Twój wąwóz. Mam ochotę zrobić podobny u siebie . Przypomina mi on coś takiego jak "sunken garden" jakie widuję w artykułach z brytyjskich ogrodów. Podobny twór jest w ogrodzie Karla Foerstera, który ma swój wątek na forum . Wydaje mi się, że znajdziesz go w dziale "Ogrody na świecie". Piszę to, bo być może znajdziesz w nim jakąś inspirację . To też jest swobodnie obsadzony ogród. Jeśli chodzi o bluszczyk, to bardzo podoba mi się zapach jego listków, jednak u mnie nie rozłaził się tak ekspansywnie, a nawet ginął po zimie.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies