Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 16:15, 28 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Witam wszystkich serdecznie.
Już ponad rok wędruję wirtualnie po waszych ogrodach. A ponieważ jestem z Rzeszowa to najpierw ruszyłam tam, gdzie najbliżej czyli do Ani Małej Mi.
Na początku myślałam, że nie będę zakładać swojego wątku, gdzieżbym znalazła tyle czasu, żeby codziennie coś pisać i zdjęcia wstawiać (jak Ania ), ale po pewnym czasie i przeczytaniu kilku kolejnych ogrodowych opowieści dotarło do mnie, że dopuszczalne są krótsze i dłuższe przerwy.
Może teraz opowiem troszkę o moim ogrodzie.
W 2012 roku kupiliśmy działkę rekreacyjną w odległości 20 km od Rzeszowa. Działka jest duża - 76 arów, teren jest pofałdowany, część stanowi łąka, część skarpy. Przez działkę przechodzi rów, w którym prawie nie ma wody, ale za to wzdłuż niego rosną duże olchy. Kształt działki jest dziwaczny, ale nam to nie przeszkadza i tak na razie wykorzystujemy małą jej część. Jak wstawię mapkę to zobaczycie.
Działka położona jest na północnym stoku pagórka, wokół pola i łąki, a za drogą prowadzącą do naszej działki, w pięknym wąwozie przebiega strumień.
To na razie tyle tytułem wstępu. Teraz popracuję nad podpisem.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 16:25, 28 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dziękuję Makao_J za obrazkową instrukcję. Jak widać pełen sukces.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
marba 16:28, 28 gru 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Witaj, Gosiu. Z tego, co piszesz wynika, że mieszkacie w bardzo urokliwym miejscu. Jestem ciekawa fotek. Będę zaglądać i kibicować.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Gardenarium 16:40, 28 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosia, fajny tytuł. Czekam na fotki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 18:13, 28 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Witaj już czekam z niecierpliwością bo tytuł bliski memu sercu, a z tego co czytam to i powierzchnia bliska mojej i rów i stok północny i szczere pola czyli to co u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:07, 28 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Basiu miejsce jest faktycznie urokliwe. Ale jeździmy tam weekendowo. Na stałe mieszkam w bloku niestety.

Danusiu bardzo mi miło. To ogrodowisku zawdzięczam, że wiem już do czego dążyć na mojej działce. Zachwycam się projektami Pieta Oudolfa, Twój artykuł o preriowych nasadzeniach również bardzo mi się podobał. Początkowo chciałam tylko, żeby coś kwitło jak przyjadę, a teraz mam wizję ogrodu.

Sylwio witam cię u siebie. Ja u ciebie bywam po cichu. Zwłaszcza początek zakładania ogrodu mamy podobny. U mnie niestety wszystko idzie dużo wolniej niż u was. Ale podobno ogrodnictwo uczy cierpliwości.
A teraz idę szukać fotek, bo założyłam wątek pod wpływem impulsu i nic nie mam przygotowane.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:19, 28 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Zdjęcia będą niestety tylko w odsłonie zimowej z ostatniego tam pobytu. Jestem poza domem i tylko takie mam na laptopie.

To droga na działkę - przejezdna tylko, gdy jest sucho.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:21, 28 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Chyba jeszcze muszę poćwiczyć wklejanie zdjęć
Poprawię się jutro. Dobranoc
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:46, 28 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Chyba już wiem co było źle, więc wstawiam dalej.
To widok na łąkę.

Dalsza część działki. I tymczasowe zabezpieczenie porzeczek i agrestu przed sarnami.

Tak wygląda po drugiej stronie domku. To teren zagospodarowywany. Tu właśnie ma powstać bylinowa łąka.

A tak wygląda poniżej domku, czyli na północ. Tam nisko jest jak widać taka niecka, w której wiosną stoi woda i kwitną kaczeńce. W tym roku jest wyjątkowo mokro i stojącą wodę widać nawet na zdjęciu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:03, 29 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254

To też jest widok na północ, tylko bardziej zachodnią. Większa kałuża już u sąsiada, mniejsza moja.

Cóż tu jeszcze napisać? Ziemia jest słaba IV i V klasa, ciężka, mokra, gliniasta.
Woda dostępna ze studni oddalonej o około 100 m. Prądu brak. Ale nie myślcie, że to narzekanie z mojej strony. Podoba mi się tam bardzo, a po zmroku czuję się jak w schronisku w górach. Kolacje przy świecach mają swój niepowtarzalny urok. Jedyne czego mi szkoda, to tego, że nie mogę tam być tak często jak bym chciała.
Jeszcze raz dobranoc.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies