Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

gogo 22:17, 30 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, ja też będę mieć nasiona od Ani, ale przyśle, jak nazbiera jeszcze z innych kwiatów
Ale mi zrobiłaś niespodziankę zdjęciem winorośli japońskiej. Przecież ja chcę posadzić ją zamiast drzewek na mojej patelni, żeby robiła cień, a teraz widzę, że to dobry pomysł Dzięki
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
barbara_kraj... 22:37, 30 sie 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Basiu, Twój Red baron w dobrej kondycji.
Mój podsuszony.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
anka_ 00:50, 31 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Basiu kilka ostatnich godzin spędziłam spacerując po twoim ogrodzie. Wielkość niesamowita, podziwiam zdolność ogarnięcia takiego terenu.
Brzozowa alejka, czarci jar, kamienny wgłębnik, zestaw ze skrzyneczek w przaśno-siermiężnym stylu... to wszystko robi ogromne wrażenie.
Teren wielgachny więc dobrze że choć na trochę masz pomocników- wnuki cudowne. I czworonożni przyjaciele- Bolek i Lolek- również .
Fajne masz Basiu podejście do ogrodu i super że potrafisz czerpać z niego radość i przyjemność mimo, że według ciebie jest niedoskonały.
Z ogromną przyjemnością będę kibicować postępom i czerpać energię w chwilach zwątpienia, bo wiem Basiu że doskonale zrozumiesz moje ogrodowe rozterki.
Pozdrawiam serdecznie.



Piękny.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anabuko1 10:15, 31 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
marba napisał(a)



Nie pokazywałam jeszcze mojej winorośli japońskiej, już niedługo zacznie się przebarwiać na bordowo i fioletowo.



I takie tam ogródkowo-parapetowe różności.



Ciekawa ta winorośl japońska.
A dużo ona przyrasta ??
Tak jakoś zaczyna powiewać tą jesienią , sech.
Parapetowe kompozycje z ptaszkami śliczne
Jeszcze dołożyłabym tam dwie male ozdobne dyńki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
marba 10:41, 31 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Adela napisał(a)

Ja teź mam słabość nie tylko do traw, ale też do „wąchacza”. Śliczny pyszczek

Elu, też mam do niego słabość. Jest to pies rasy nieustalonej, ale po co mu rasa, skoro i tak jest najukochańszy na świecie.

____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 10:50, 31 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Grażynko, cieszę się, że zaispirowała Cię moja winorośl. Ona nie przczepia się do muru tak jak winobluszcz, wymaga podpór, ale za to łatwo się jej pozbyć, jak zmieni się koncepcja.

Basieńko, kondycja Red Barona mnie samą zadziwia, bo nic przy nim nie robię. Rośnie w bardzo ubogiej glebie, żeby nie powiedzieć na piachu, podlewany sporadycznie, nawet w czasie suszy. Widocznie tak lubi.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 11:03, 31 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
anka_ napisał(a)
Basiu kilka ostatnich godzin spędziłam spacerując po twoim ogrodzie. Wielkość niesamowita, podziwiam zdolność ogarnięcia takiego terenu.
Brzozowa alejka, czarci jar, kamienny wgłębnik, zestaw ze skrzyneczek w przaśno-siermiężnym stylu... to wszystko robi ogromne wrażenie.
Teren wielgachny więc dobrze że choć na trochę masz pomocników- wnuki cudowne. I czworonożni przyjaciele- Bolek i Lolek- również .
Fajne masz Basiu podejście do ogrodu i super że potrafisz czerpać z niego radość i przyjemność mimo, że według ciebie jest niedoskonały.
Z ogromną przyjemnością będę kibicować postępom i czerpać energię w chwilach zwątpienia, bo wiem Basiu że doskonale zrozumiesz moje ogrodowe rozterki.
Pozdrawiam serdecznie.



Piękny.


Aniu, cieszę się, że tu zaglądasz. Przeczytałaś cały wątek?! Że też Ci się chciało. Ale to miłe. Bardzo dziękuję Ci za tak miły wpis, to wiele dla mnie znaczy i motywuje do dalszych wysiłków. Jesteś, Aniu, zawsze mile widzianym gościem.
Serdecznie Cię pozdrawiam.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 11:10, 31 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
anabuko1 napisał(a)

Ciekawa ta winorośl japońska.
A dużo ona przyrasta ??
Tak jakoś zaczyna powiewać tą jesienią , sech.
Parapetowe kompozycje z ptaszkami śliczne
Jeszcze dołożyłabym tam dwie male ozdobne dyńki

Aniu, u mnie przyrasta tak metr, półtora rocznie. Lubi jałową glebę, im bardziej ubogo, tym intensywniejsze przebarwienia. W tym sezonie podlewałam ją tylko raz, jak susza się bardzo przedłużała. Wymaga podpory, poza tym niczego nie wymaga. Bezobsługowa, polecam.
Może mi wpadną w ręce na ryneczku jakieś nieduże, ozdobne dynie, też powędrują na parapet. Dzięki za podsunięcie pomysłu.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
greg66 12:13, 31 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
marba napisał(a)

Elu, też mam do niego słabość. Jest to pies rasy nieustalonej, ale po co mu rasa, skoro i tak jest najukochańszy na świecie.



Jak każdy nasz najukochańszy psiak
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
gogo 12:35, 31 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, właśnie o to nieczepianie się podpór chodzi. Dostaną patyk, a przez obcinanie gałęzi zrobię pieniek, a góra, tak jak u Ciebie, będzie parasolem.
Jak się kocha zwierzaczki, każdy jest najpiękniejszy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies