Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

marba 21:34, 18 wrz 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Północna strona jaru ładnie porasta zielenią. Ale ta skierowana na południe z trudem znosi spiekotę i żar. Widać, że w tych warunkach najlepiej radzą sobie i najszybciej przyrastają płożące jałowce, floksy szydlaste, macierzanki i niskie rozchodniki. W przyszłym sezonie zrezygnuję z pozostałej drobnicy.









____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
basia3012 21:58, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Basieńko, dawno nie odwiedzałam Twojego ogrodu. Więc dłużej pospacerowałam i podziwiałam każdy zakątek. Piękną dolinę-zagłębnik (a może inaczej to się nazywa) stworzyłaś. Bardzo piękne dekoracje, szczególnie rdzewiaczki, ptaszki w klatce. Masz jednak bardzo duży ogród, możesz różne pomysły realizować. Nie musisz "walczyć" o miejsce dla każdej roślinki. Fajnie.
Ja żurawkom też urywam kwiaty. Podobnie jak funkiom. Gdzieś na Ogrodowisku czytałam, że żurawki wtedy bardziej w liście "idą" i że nie starzeją się tak szybko. Chyba o tworzenie karp chodziło. U mnie te bordowe tworzą kwiaty a te limonkowe albo jeszcze za młode albo odmiana nie " kwiatowa".
Bardzo miło było Was zobaczyć z Elą na zdjęciach u Kapiasów. Piękne dziewczyny jesteście. Ogród Kapiasów też ale na pewno Wy dodałyście mu w tą sobotę dużo uroku i elegancji. Gratuluję.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Doranma 23:00, 18 wrz 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Basiu, dzień dobry Po raz pierwszy jestem w Twoim ogrodzie i coś czuję, że spędzę w nim więcej czasu, by poznać różne zakątki Czy to zagłębienie na powyższych zdjęciach pełni rolę suchej rzeki podczas dużych opadów?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
marba 23:01, 18 wrz 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Basiu, ten wgłębnik to pozostałość po długim na dwadzieścia metrów wykopie, z którego poprzedni właściciel czerpał piasek. Trudno było go ukryć, więc postanowiłam go wyeksponować. Mój eM nazwał go kiedyś Czarcim Jarem i tak zostało, też tu czasem używam tej nazwy.
To prawda, działka jest ogromna, ale pracy też więcej niż w mniejszym ogrodzie. Nie jestem w stanie "dopieścić" każdego miejsca, jak np. w ogrodzie Eli, albo Twoim. Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Dziękuję za odwiedzinki i miły wpis.

Widok na cały jar (mostek do wymiany).

____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 23:13, 18 wrz 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Doranma napisał(a)
Basiu, dzień dobry Po raz pierwszy jestem w Twoim ogrodzie i coś czuję, że spędzę w nim więcej czasu, by poznać różne zakątki Czy to zagłębienie na powyższych zdjęciach pełni rolę suchej rzeki podczas dużych opadów?

Witam Cię Dorotko, jak się cieszę, że zajrzałaś.
Przed chwilką odpowiadałam Basi, bo też pytała o mój jar. On nie odprowadza wody z opadów, schodzi się do niego i wychodzi po schodkach. Daleka jestem od myśli, żeby dokądkolwiek odprowadzać wodę z mojej działki, bo u mnie strasznie piaszysto i sucho. Ale na końcu tego wykopu jest tzw. suche oczko, które wypełnia się wodą przy bardziej obfitych opadach.
Na powitanie dla Ciebie rozchodnik w moim ulubionym kolorze.


____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
anabuko1 08:10, 19 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
Świetny widok na ten piękny twój cały jar.
Tak sansenowato tam masz
A ten rozchodnik to taki mocny róż ??Śliczny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
marba 10:00, 19 wrz 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Aniu, ten rozchodnik to odmiana Thunderhead, ma wielkie kwiatostany, bardzo go lubię, głównie za ten właśnie mocny kolor.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
gogo 11:26, 19 wrz 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Na tej słonecznej stronie ładnie byłoby z bylinami o srebrnych liściach np. bylica Schmidta, bylica Silver Brocade. I zielono- biała gęsiówka Variegata i zielono-żółta Old Gold. Są zadarniające i wytrzymałe na suszę i mróz.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
greg66 15:01, 19 wrz 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Zawsze chciałem mieć mostek i rzeczkę ale byłem jedyny który tak chciał wiec bez wsparcia odpuściłem dlatego z przyjemnością oglądam zdjęcia z mostkiem (choć bez rzeczki).
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
mirkaka 19:01, 19 wrz 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Basiu, przypominam sobie że byłam już u Ciebie, poznaję po Twoim jarze
Fajnie go zagospodarowałaś. Cudna też kalina i wiosną kwitnąca i teraz koralowa
też mam wielkie brzozy i bardzo mnie już denerwują. Pod nimi rośliny nie chcą rosnąć, a na dodatek bardzo śmiecą.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies