Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pierwsze podejście do planowania, drugie do realizacji:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierwsze podejście do planowania, drugie do realizacji:)

Nett 09:46, 25 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
maciej napisał(a)
a magnolia , myślicie, ze miejsce z czerwoną strzałką może być?


Macieju, myślę, ze nikt na forum nie powie Ci gdzie wsadzić tą magnolię w obecnym stanie rzeczy.
Po pierwsze to duże drzewo i powinno być gdzies z tyłu, chyba że chcesz jak za dawnych czasów mieć drzewo na środku ogródka, ławke pod nim i nic poza tym.

Magnolia bardzo nie lubi przesadzania, więc ja bym Ci radziła zadołować ją w donicy, zrobić przez zimę porządny plan, wyznaczyć rabaty i zaplanowac dla niej miejsce docelowe.
Poza tym magnolia lubi kwasne podłoze. A kwaśne nie oznacza włożenia jej do kwasnego torfu ze sklepu, który po roku już nie będzie kwaśny i tylko zadusi korzenie, tylko przygotowanie podłoża kwaśnego- póchnicy kwaśnej, a to trwa chwilę. I dobrze by było żebyś o tym poczytał.

Myślę, że najlepiej by było w tej chwili wstrzymac się ze wszelkimi zakupami i sadzeniem, a zamiast tego porządne przygotowanie merytoryczne siebie i ogrodu

Obawiam się, że takie sadzenie roślin jak do tej pory, niestety będzie skutkowało tylko dalsza utratą roślin i pieniędzy na nie wydanych. Naprawdę szkoda.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
maciej 10:33, 25 paź 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
Dopiero teraz przeczytałem wpis Danki. Smutek
Na drzewach raczej nie oszczędzamy, bardziej już gleba i pielęgnacja. Klujących świerków nie ma na szczęście. Śmieciowate drzewa nie wiem czy chodzi o gatunki czy te w złej kondycji?
Sosna- narożniki mam zajęte. Mógłbym ja przenieść po płot, ale rabata musiałaby być chyba wysunięta. Cos jak poniżej. Czy to dopuszczalne? i nizej usytuaowanie na planie (zielony kwadrat) Sa tezdorysowane chodniki i wjazd
maciej 10:42, 25 paź 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
Można jeszcze te nigrę przestawić
natka098 10:59, 25 paź 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Naprawdę nie mysl teraz o przestawianiu tylko ustal linie rabat nie zwracając uwagi na to co rośnie. Jak już bedziesz miał te linie rabat to wtedy zauważysz gdzie mozna każde z drzew na trawniku przenieść pod ramy i zrobić np.tam gdzie magnolia rabate kwaśna. Masz całą zimę na plany. Poogladaj ogrody. Napewno wpadniesz na dużo pomysłów a dobre duszyczki z forum pomogą Ci.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Nett 11:11, 25 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Dobrze Ci Natalka pisze. Zrób porządny plan działki- w skali. Nanieś brzozy, serby, graby. Koniecznie nanieś wymiary i kierunki i określ co chcesz mieć- jaki styl ogrodu. Na czym Ci zależy, co chcesz zasłonić.
I nic już nie przesadzaj!
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
maciej 11:17, 25 paź 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
Trochę się martwię sosną. Jest bardzo ciężka i wrażliwa na przesadzanie. Jest tam od miesiąca wiec jeszcze nie ukorzeniła się. Wiosną nie będzie bardziej ryzykownie?
Nett 11:19, 25 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
A jak przesadzisz ją teraz a na wiosnę będziesz musiał jeszcze raz przesadzać???
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 11:21, 25 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Wiosną zamówisz kopareczkę, która wszystkie drzewka Ci przesadzi i przygotuje teren pod nasadzenia.

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
maciej 11:25, 25 paź 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
Nett napisał(a)
Wiosną zamówisz kopareczkę, która wszystkie drzewka Ci przesadzi i przygotuje teren pod nasadzenia.


Nie wiem czy ona wjedzie
Ale OK, sosna stoi gdzie stoi, a ja rysuję rabaty
Nett 11:39, 25 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Plan działki, w powiększeniu, z wymiarami
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies