Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pierwsze podejście do planowania, drugie do realizacji:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierwsze podejście do planowania, drugie do realizacji:)

maciej 15:46, 24 paź 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
Oglądam zdjęcia mojego ogrodu i pytam: kiedy to się stało? Miało być tak pięknie
Do tworzenia ogrodu przystąpiliśmy pełni optymizmu. Urządzanie sprawia ogromna frajdę i zależało nam, żeby zrobić to osobiście.
Ale co tu dużo ukrywać, temat nas przerósł. W MPZ stoją bliźniaki, ale prawo budowlane daje tak wiele możliwości interpretacji co jest czym, ze mamy szeregowce. Dużo sąsiadów, od których chcemy się osłonic.
Cel wyprowadzki na wiochę był taki, ze kupujemy sobie spokój. A tu zupełnie coś innego Szukamy opcji na wyciszenie ogrodu i osłonięcie go (jak najszybsze).
Zrobiłem za radą forumowiczek plan z góry. Tył w większości obsadzony - chcemy dokończyć serbami. Wstrzymaliśmy się póki co z sadzeniem, bo rozważamy wymurować ogrodzenie. Kilak drzewek na trawniku, na linii okna - grusza i watatreri. Platan ma w przyszłości zacienić taras.
Będziemy bardzo wdzięczni za wszelka pomoc w ogarnięciu chaosu, który tak radośnie stworzyliśmy. Wbrew pozorom lubimy ogrody regularne, nowoczesne (ale tył chcieliśmy mieć naturalistyczny - trochę jak w przyrodzie) i pewnie taki od początku byśmy zaplanowali gdyby dom był w innym miejscu
Załączam plan i kilka zdjęć.
Mam nową magnolię nieposadzoną jeszcze i to będzie moja pierwsza prośba o pomoc w wybraniu miejsca. Wstępnie wybraliśmy miejsce jak na planie.
Poza tym kilka zdjęć dla zobrazowania. Mamy dużo darni , którą chcemy usunąć, ale nie mamy pomysłu czym wypełnić przestrzeń. Jest też rabata obok tarasu, którą trzeba "wyprostować" i ucywilizować (nasz pierwsza - ile wspomnień)
maciej 16:06, 24 paź 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
tego nie ma na trawniku obecnie
Nett 19:18, 24 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj Macieju. Chyba sporo pracy Cię czeka, bo trochę bałaganu masz, no i trzeba dowiedzieć się dlaczego rośliny masz w kiepskiej kondycji i to poprawić w pierwszej kolejności- czy to kwestia gleby, wody, słońca, szkodników, czy wszystkiego na raz.
Naisz coś więcej i o roślinach i o ogrodzie- co byś chciał, jaki styl, jak masz przygotowaną glebę itp.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
sylwik69 19:48, 24 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witam i popieram Nett!nowoczesne rabaty będą tu bardzo na miejscu a doświadczone koleżanki na pewno pomogąniestety ja się do nich nie zaliczam,raczkuję jak Ty.Miło gościć kolejnego mężczyznę,dużo pracy przed Tobą,ale trafiłeś w odpowiednim czasie na O ,bo jesień i zima sprzyja aby wszystko zaplanować,rozrysować i nadrobić lektury o przygotowaniu gleby do nasadzeń.Powodzenia
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
natka098 20:14, 24 paź 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Dużo pracy przed Tobą, będę podglądać i kibicować.
____________________
Natalia - Mój zakątek
maciej 20:48, 24 paź 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
Witam serdecznie!
Przyznam, ze z glebą nic nie robiłem, poza kwasolubnymi gdzie dosypywaliśmy torf.
Ziemia porolnicza z dużą ilością gliny. Mieliśmy często grzyba i od połowy lata regularnie pryskaliśmy. szkodniki były na brzozach i koreankach (szyszki).Na zdjęciu, na którym jest magnolia jest uschnięta sosna. Ale to podobno nie nasza wina. Była źle wykopana i zabezpieczona (słowa ogrodnika) . Miała robaki, coś jak korniki, pryskaliśmy preparatem fastac, ale nie udało się jej pomóc. Wiele moich roślin rośnie w darni co podobno tez nie jest dobre. Tuje brabanty zdychają ! Choć są tacy co w to nie wierzą. Z sąsiadami stwierdziliśmy, że albo maja za mokro, albo za sucho Koreanki też kiepsko, ogrodnik kazał dwie wykopać. Sporo strat niestety zaliczamy, a uns rośliny wyjątkowo na wagę złota

I poniżej magnolia i prośba o ocenę lokacji nasadzenia
yolka 20:59, 24 paź 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witaj. Sosnę co jest przed tarasem wyrzuć w narożnik - za kilka lat zasłoni ci 3/4 ogrodu
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
natka098 21:19, 24 paź 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Usuń darń wszędzie gdzie są drzewa, wtedy łatwiej będzie nawozić w razie potrzeby, podlewać, a tam gdzie iglaki posyp korą będzie, lepiej trzymać wilgoć gleba. Tuje zdychają głownie ze względu na brak wody.
____________________
Natalia - Mój zakątek
maciej 08:33, 25 paź 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
a magnolia , myślicie, ze miejsce z czerwoną strzałką może być?
natka098 08:54, 25 paź 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Wytycz najpierw rabaty tak jak Danusia Ci podpowiada na pytaniach. A magnolie tymczasowo zadołuj z doniczką. Nikt Ci nie powie czy może być czy nie bo nie zna Twojego ogrodu, tego jak będą poprowadzone rabaty.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies