Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 08:29, 31 paź 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witam wszystkich, postanowiłam założyć swój wątek, ze względu na tysiące pytań i wątpliwości, jakie mam odnośnie mojego małego ogródka, licząc po cichu na pomoc z Waszej strony.

Na Ogrodowisko trafiłam szukając inspiracji ogrodowych jakieś 2 lata temu, po roku napisałam pierwszy post, ale nie jestem zbyt aktywną forumowiczką, co wynika poniekąd z mojego charakteru, że bardziej obserwuję niż się udzielam. Ale postanowiłam to zmienić
Dziś mam wolny dzień i postanowiłam w końcu więcej coś napisać

W domu mieszkamy od roku, jeszcze wiele mamy do zrobienia, ale od początku zaczęłam planować ogród. Wizja mojego ogródka bardzo ewoluowała. Pierwotnie marzyłam, żeby w części posadzić kwiaty jakie pamiętam z babcinego ogrodu, czyli dalie, cynie, kosmos i jeżówki. Po odkryciu Ogrodowiska zrozumiałam, że na tak małej powierzchni nie można posadzić wszystkiego i muszę na coś się zdecydować, choć nie jest to łatwe Teraz lista roślin, które chciałabym zmieścić na swojej mikro działeczce jest mniej więcej stała.
Działka liczy z domem/ częścią bliźniaka około 400m2. Za domem mamy ok 12 m długości i szerokości ogrodu i z boku zostaje po 8m i 4m do zagospodarowania.
Dom nie jest typowo nowoczesną zabudową ( podeśle zdjęcia). Koleżanka rozrysowała mi rabaty i ścieżkę półkolistą i chyba taka wizja najbardziej mi się podoba. Choć również bardzo podobają mi się symetryczne, minimalistyczne aranżacje, ale nie wiem czy dobrze bym się w nich czuła.

To tak w skrócie opisałam swoje plany ogrodowe. Prześle zdjęcia co już od wiosny udało mi się posadzić. Bardzo liczę na Wasze uwagi. I cieszę się się bardzo, że w końcu odważyłam się coś więcej napisać
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 08:43, 31 paź 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Z niecierpliwością czekałam na wiosnę, żeby ruszyć do szkółek roślin. Pierwszym zakupem były kule bukszpanowe, których w ogóle nie planowałam w swoim ogrodzie, bo wydawały mi się kiedyś zbyt formalne. Do kulek trzeba było coś dosadzić, mężowi bardzo spodobała się szczepiona sosna Wintergold i powoli postała mała rabata pod oknem.
Szmata została usunięta
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 08:44, 31 paź 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 08:46, 31 paź 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
w maju już wyglądało tak:
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Nett 08:49, 31 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj. Mi się już podoba
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Zuzka25 08:53, 31 paź 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witaj Anetko. Cieszę się bardzo, że do mnie zajrzałaś
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 08:58, 31 paź 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
A to zdjęcie z przed 5 minut
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 09:21, 31 paź 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Ponieważ działka nie jest duża, pierwotnie nie chcieliśmy sadzić żadnego żywopłotu. Na końcu działki mamy posadzone tuje Brabant u sąsiada, więc nie będziemy już się dodatkowo odgradzać z tamtej strony. Po bokach rozłożyliśmy maty wiklinowe, ale gdy zobaczyłam jak one wyglądają po paru latach i fakt, że za 2-3 lata znów powróci ten sam problem, to postanowiliśmy posadzić żywopłot z tui. Przekonałam się, że inne rośliny piękniej będą wyglądająć na jednolitym zielonym tle.

"Trawnik" bedzie do wymiany
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Sebek 09:53, 31 paź 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cześć Fajnie się zaczyna Najważniejsze to mieć plan i wizje, a z tego co doczytałem coś tam masz już namalowane Zatem... trzymamy kciuki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EwaIgi 10:08, 31 paź 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Hejka. To co tam ci koleżanka narysowała? Pokażesz?
____________________
Ewa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies