Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały miejski ogród w rekonstrukcji z nadzieją na lepsze

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały miejski ogród w rekonstrukcji z nadzieją na lepsze

elegance 14:32, 08 lis 2016


Dołączył: 06 lis 2016
Posty: 22
Dzień dobry,

Mam mały ogród w mieście, na powierzchni niecałych trzech arów. Mam 15 lat i to ja się nim zajmuję w głównej mierze. Rodzina jest dość zajęta na co dzień, ja zresztą też, jednak co piątek staram się poświecić ogrodowi co najmniej dwie godziny. W ogrodzie nie jest zbyt kolorowo, nie był on planowany od początku. Trochę w nim bałaganu, który stopniowo planuję naprawiać. Pomimo braku programu i zdolności spróbowałem stworzyć prosty plan ogrodu. W ubiegłym roku z mojej inicjatywy założyłem system nawadniania wynurzalnego. Niby mała rzecz a cieszy.
Na przyszły rok planuję zamknąć trochę widok na ogród z ulicy (odgrodzić się) i w związku z tym pojawiło się kilka pytań. Uprzejmie prosiłbym o pomoc w rozwianiu wszelkich wątpliwości.
Póki co każdy jadący ulicą może zajrzeć do ogrodu, ponadto z okna mam brzydki widok na śmietnik. Bardzo chciałbym to zmienić, teoretycznie mógłbym obsadzić np. thują szmaragd płot, ale posesja jest narożna i kiedyś (za czasów gdy był zamontowany płot nieprzepuszczający) były skargi od mieszkańców. Przeglądałem kiedyś kodeks i nie znalazłem żadnego zapisu, który by to regulował. Jeśli ktoś coś wie proszę o wypowiedzenie się. Wracając do meritum-wymyśliłem coś, dzięki czemu i od ulicy będzie miło spojrzeć i ja z okna będę miał również ciekawy widok. Mianowicie chciałbym stworzyć rosnąca na wysokość patrząc od śmietnika kompozycję traw ozdobnych (jakieś miskanty, kostrzewy itp.) Zaznaczyłem ten obszar na żółto. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ograniczę widoczności i trochę się osłonię. Natomiast od strony ogrodu (czarny obszar) chciałbym stworzyć wielobarwną kompozycję, w większości z iglaków cobym za dużo nie musiał jesienią zbierać, ale na pewno pokusiłbym się tam o jakiś krwistoczerwony klon. Moje pytanie brzmi, czy powinienem odgrodzić rabatę z iglakami od tej z trawami pasem tuj szmaragd? Czy wystarczy ze sobą zestawić te dwa kwietniki tudzież rabaty i wszystko będzie ładnie osłonięte. Pytam również z tych względów, że dość często przechodzi tamtędy mróz, oraz nie wiem jaki wpływ na trawy bezie miał cień o tuj.
Pozdrawiam
Mateusz
____________________
Pozdrawiam Mateusz Mój ogród
Makao_J 17:35, 08 lis 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Podsyłam Obrazkową ściągę do podpisu .
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
TeresaK 17:58, 08 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Witamy serdecznie, chyba najmłodszego w tej chwili ogrodnika. Dotychczas najmłodszy był chyba Karol. Koniecznie przywitaj się z Nim w jego wątku. Mateusz przed Tobą ogromne wyzwanie. Na pewno możesz tu liczyć na pomoc I jestem przekonana, że dwie godziny to będzie mało Ogrodowisko uzależnia, a tym samym Ogród
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
elegance 19:15, 08 lis 2016


Dołączył: 06 lis 2016
Posty: 22
Makao_J napisał(a)
Podsyłam Obrazkową ściągę do podpisu .

Dzięki

TeresaK napisał(a)
Witamy serdecznie, chyba najmłodszego w tej chwili ogrodnika. Dotychczas najmłodszy był chyba Karol. Koniecznie przywitaj się z Nim w jego wątku. Mateusz przed Tobą ogromne wyzwanie. Na pewno możesz tu liczyć na pomoc I jestem przekonana, że dwie godziny to będzie mało Ogrodowisko uzależnia, a tym samym Ogród

Już się przywitałem. Właśnie powoli uświadamiam sobie ile wysiłku i czasu kosztuje piękny ogród. Dziękuję
____________________
Pozdrawiam Mateusz Mój ogród
AsiaK_Z 20:53, 08 lis 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Mary 22:12, 09 lis 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj Mateusz.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Zielona 21:43, 10 lis 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Hmmm... czy to nie pomyłka w informacji o wieku??? Aż trudno uwierzyć, że powyższe posty pisał 15-latek... Jestem pod wrażeniem

Witaj, Mateuszu.
Jeśli chcesz uzyskać poradę, najlepiej zrób zdjęcia ogrodu.
elegance 09:44, 11 lis 2016


Dołączył: 06 lis 2016
Posty: 22
Dzień dobry
Miło mi to słyszeć. Dzisiaj wyjdę popołudniu ogarniać cały ten bałagan, jeśli zdążę przed zmrokiem zdjęcia na pewno się pojawią.
____________________
Pozdrawiam Mateusz Mój ogród
elegance 19:39, 07 kwi 2017


Dołączył: 06 lis 2016
Posty: 22
Witam,

W tym roku sezon rozpocząłem bardzo wcześnie.
Magnolia już rozwija swoje pączki
Magnolia gwiazdzista pierwszy raz w tym roku wydała kwiaty

Tutaj piwonie przebijają się przez kępy kostrzewy
Trawnik wyglada na pierwszy rzut oka "nieźle" ale jest dość nierówny i czeka mnie przy nim sporo pracy
Tutaj odrosty Conici

Tawuła dosłownie w 3 dni cała się "zażółciła"
Pozdrawiam
Mateusz
____________________
Pozdrawiam Mateusz Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies