Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Pędraki w trawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pędraki w trawie

karolina84 15:01, 12 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Danusiu pewnie już masz dość moich pytań, ale potrzebuje Twojej rady. Jesienią ubiegłego roku zlewałam teren pod przyszłe nasadzenia preparatem na pędraka, którego nazwy nie pamiętam niestety. W tym roku planowałam posadzić rośliny, ale chciałabym dla pewności jeszcze raz użyć środka na pędraki. Tym razem zakupiłam Dursban 480 EC. Danusiu podpowiedz mi proszę czy teraz już mogę to zrobić (jest bardzo mokro) i jaka jest dawka, bo kompletnie nie wiem ile mam nalać na 5L (taki mam opryskiwacz). I czy lepiej opryskać teren czy zlać konewką. Przy okazji zapytam jeszcze o jedno, po jakim czasie od zabiegu na pędraki mogłabym użyć środka o nazwie Rosahumus?
____________________
Sebek 23:01, 12 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Środek działa najlepiej w temp. 15-25 stopni, także chyba musisz poczekać....Dawka zawsze podana jest na opakowaniu.


Rosahumus może zastosuj jak rośliny ruszą z liśćmi i ogólnie z wegetacją - będą miały bardzo dobry start
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
karolina84 14:13, 13 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
No właśnie wczoraj byłam w ogrodniczym i powiedziano mi dokładnie to co Ty napisałeś odnośnie Dursbanu Sebek jak myślisz lepiej będzie jak zleję glebę konewką, czy opryskać? Czytałam w Twoim wątku że u siebie też znalazłeś to dziadostwo A jesli chodzi o Rosahumus to doradzono mi żeby teraz to zrobić, a ja miałam zamiar po zastosowaniu środka na pędraki.
____________________
Gardenarium 21:01, 14 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek lał konewką.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina84 22:03, 14 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
To ja też tak zrobię
____________________
Sebek 07:39, 16 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tak - najlepiej jest konewką - no i do dobrze nasiąkniętej gleby - najlepiej po deszczu lub nawet gdy pada.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
karolina84 14:19, 18 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Orientujecie sie może po jakim czasie od zastosowania Dursbanu, dziecko może bez obaw biegać po trawce, chodzi mi o to czy jest on szkodliwy, bo to że strasznie śmierdzi to już wiem A tak wogóle wiecie że Pan w ogrodniczy kazał mi nalać 100ml Dursbanu na 10L wody, szkoda że wcześniej nie zapytałam Was o zdanie, zlałam glebę dawką 80ml / 10L, ale jestem na siebie zła
____________________
Sebek 22:49, 19 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Sylwia u siebie podała dawkę stosowania i jest to 24 ml na 20 litrów wody.....Jednak może to do stosowania z lancą doglebową.....Myślę, że taka dawka jaką zastosowałaś wypłoszy je szybko.

A dziecko może biegać po trawniku nawet jak po zastosowaniu środka obficie go podlejesz. Wtedy zmyje się preparat, a dzięki temu lepiej wniknie w glebę.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
karolina84 11:55, 20 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
U mnie padało wczoraj i dzisiaj pada, tak więc powinno być już bezpiecznie. Dowiedziałam sie że dawkę podaną na opakowaniu stosuje się w przypadku oprysku, a ta dawka którą mi podano dotyczy zlewania gleby konewką.
____________________
violka 14:37, 09 lip 2013

Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 1
Pędraki żerują nie tylko w trawnikach, idealne warunki mają pod iglakami w korze, raj na ziemi.
Z pędrakami walczę od 2008 r. Wypróbowane prawie wszystkie dostępne środki, począwszy od DIAZOLU (wycofany), nicienie... Trzy wymiany trawników, obecnie lokator kret, a niech sobie działa. Uprzątam tylko kopce i dosiewam trawkę. Zobaczymy kiedy kolejna wymiana trawników
____________________
violka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies