Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Wrocławiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Wrocławiem

marekm 14:34, 25 sty 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Od dłuższego czasu przeglądam forum jako gość, jednak postanowiłem się zarejestrować i stworzyć swój wątek, zachęcony zmieniającymi się "z dnia na dzień" Waszymi ogrodami, mając nadzieję, że i nasz "ogród" nabierze kiedyś kształtu prawdziwego ogrodu. W marcu 2016 wprowadziliśmy się do nowego domu, który udało nam się wybudować. Przez cały rok walczyłem z terenem 9 arów, usuwając pobudowlane śmieci, siejąc i przekopując na przemian zielony nawóz, jak i wreszcie sadząc drzewa/krzewy. Projekt ogrodu zleciliśmy, jednak nie wyszło to najlepiej, także obecny kształt jest raczej wynikiem naszych przemyśleń i w dużej mierze inspiracji z oglądania Waszych realizacji. Dużo mi się jeszcze w ogrodzie nie podoba, ale to może na później
Na zdjęciach poniżej widać front domu

to co się zmieniło od czasu jak wykonałem to zdjęcie jest wymiana dęba błotnego (pokazany na pierwszym zdjęciu) na graba fastigata oraz posadzenia żywopłotu z graba na przedniej ścianie i lewej stronie posesji.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 14:50, 25 sty 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Wiem, że na zdjęciach nie widać za wiele, ale obiecuje że na wiosnę zrobię lepszę ujęcia.

powyższe zdjęcie pokazuje lewą stronę domu, gdzie widać buka zielonego pendule szczepionego na pniu.Myślę, że pozostałe nasadzenia opiszę przy okazji lepszych zdjęć.

Zdjęcia poniżej pokazują tył ogrodu. Chcieliśmy mieć na początek sporo trawnika ze względu na małe dzieci, także jest około 300 m2 trawnika, który jako jedyny element "zieleni" nie był wykonywany moimi rękami-jednak przy obowiązkach związanych z pracą i małymi "potworkami" nie czułem się na siłach przewieść 50 ton ziemi, rozgarnąć, instalować system nawadniania etc. Na zdjęciach widać 2 miesięczny trawnik-mam nadzieję że na wiosnę wygram walkę z chwastami i ładnie się rozwinie. Obok tarasu posadzona jest morwa biała pendula (podobały nam się liście i ma bardzo smaczne owoce) podsadzona lawendą i 4 szt. Gracka. Po prawej stronie zasadziłem żywopłot z buka czerwonego-takie samo rozwiązanie zastosował sąsiad-mamy nadzieję na ładny żywopłot choć w sumie będę miał około 100 mb żywopłotu z graba/buka także czeka mnie trochę pracy, ale chyba warto Na tyłach ogrodu mam zasadzone 4 brzozy doorenbosa, śliwę wiśniową (nie widać na zdjęciu) oraz 3 szt. Planany Alphens Globe (moje marzenie ) widać na ostatnim zdjęciu. Po lewej okaz zasadzony w trakcie budowy i obok nowe nasadzenia, ogłowione tak żeby się lepiej przyjęły. Od czasu zdjęć posadziłem jeszcze w trawniku buka zielonego kolumnowego i przy ścieżce z lewej strony buka czerwonego kolumnowego. Z prawej strony tam gdzie widać korę dosadziłem brzozę long trunk i planuje wykonanie na wiosnę 3 szt. skrzyń na warzywa/zioła. Mam problem z zagospodarowaniem obszaru koło platanów no i oczywiście widzę koniecnzość wprowadzenia poprawek pozostałych rabatach, ale mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc Ja jestem zielony, ale sporo czytam zarówno forum jak i inne źródła, męczę Panie z Botanika we Wrocławiu i zauważam że ogród sprawia mi dużą przyjemność, także z niecierpliwością czekam na wiosnę. Towarzyszy mi też mały niepokój i ciągle pytanie-czy się przyjmie/czy przeżyję pierwszą zimę
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Magda70 14:57, 25 sty 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj...zapowiada się ciekawie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Jagodaa 15:02, 25 sty 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Witaj Ogród wygląda bardzo schludnie, na pewno pięknie się rozwinie już tej wiosny .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
marekm 15:03, 25 sty 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
dziękuje za odwiedziny, widzę że mamy zbieżny gust jeśli chodzi o kolorystykę
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
malgol 15:14, 25 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Piekny, zadbany teren Witaj na Ogrodowisku Nawet się nie obejrzysz a powstanie piękny ogród
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Wiolka5_7 17:25, 25 sty 2017


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Witaj! Zapowiada się na fajny i zadbany ogród.Już jest ładnie...Widzę ładny kolor szarości na placu zabaw, mogę wiedzieć co to za farba i kolor? Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
koliber 17:42, 25 sty 2017


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Witaj Już mi się podoba - tak czysto i uporządkowanie. Będę zaglądać
____________________
Zielona przestrzeń
asiak 18:51, 25 sty 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam i ja
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Magda70 20:44, 25 sty 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
marekm napisał(a)
dziękuje za odwiedziny, widzę że mamy zbieżny gust jeśli chodzi o kolorystykę


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies