Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Wrocławiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Wrocławiem

marekm 10:01, 16 lut 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
na jesień wsadziłem około 200 szt. tulipanów i 100 szt. krokusów także nie mogę się doczekać wiosny
Z planów to chyba zamiast clementis na okratowaniu drewutni zasadzę jakieś formowane na płasko drzewo-może jabłoń. no i jakiś drobne detale typu wymiana drżączki na coś innego.
kupiłem dziś nowy sekator, już się nie mogę doczekać cięcia
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Gardenarium 11:29, 19 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ja też wsadziłam, 4500 Trzeba będzie jakieś spotkanko zrobić wiosną
Jakie masz hortensje?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiolka5_7 11:37, 19 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20573
Gardenarium napisał(a)
ja też wsadziłam, 4500 Trzeba będzie jakieś spotkanko zrobić wiosną
Jakie masz hortensje?


Wow 4500 szt.?! Podziwiam musowo w tym sezonie dosadzić cebulek...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
marekm 12:36, 19 lut 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
witam szefową, hortensję mam limelight i jeszcze jedna bukietowa ale muszę spojrzeć na etykietę. Danusiu czy ściana drewutni 2x2 m z przykręconą kratą to dobre miejsce na drzewo formowane na płasko. Ściana jest dobrze doświetlona tylko boję się czy nie za mała jak na jakąś jabłonkę/gruszę. W Twoim artykule oglądałem takie realizację i bardzo mi się podobało. Żona chciała "coś dla pszczółek" więc raczej owocowe drzewko
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 12:38, 19 lut 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Na poprzedniej stronie ostatnie zdjęcia z 24 lipca jest drewutnia-chodzi mi o jej boczną ścianę od strony platana alphens globe.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Gardenarium 13:08, 19 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj chcesz posadzić płaskie drzewa? raczej nisko ekran na niskim pniu i buki bordowe bym proponowała, będzie przedłużenie żywopłotu.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marekm 13:51, 19 lut 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Danusiu chodziło mi o ścianę boczną prostopadła do tej co pokazałaś, na zdjęciu poniżej zaznaczyłem strzałką a na górze narysowałem rzut tej ściany, bo niestety na zdjęciu jej dobrze nie widać, a nie mam jak zrobić teraz nowego zdjęcia. To jest ściana granicząca z ścianą z drzwiami która widać na wprost. Ściana jest pełna ale ma nakręconą kratę.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Gardenarium 15:13, 19 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bez zdjęcia nie wiem. Raczej bym obstawiała ten sam żywopłot co jest przy płocie, tylko wysokie egz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marekm 16:58, 19 lut 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Gardenarium napisał(a)
Bez zdjęcia nie wiem. Raczej bym obstawiała ten sam żywopłot co jest przy płocie, tylko wysokie egz.

zdjęcie wspomnianej ściany poniżej, być może w górnej części dodatkowo dałbym pkt. świetlny

____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Gardenarium 17:46, 19 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym posadziła róże pnące Poziomo prowadziła, żeby obficie kwitły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies