Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

hanka_andrus 20:17, 24 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Powojnik mógł mieć za mało wody, albo w nogi mu było za gorąco. Wg instrukcji sadzenia, noga musi być osłonięta inną rośliną.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Radziu2013 20:21, 24 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
hanka_andrus napisał(a)
Powojnik mógł mieć za mało wody, albo w nogi mu było za gorąco. Wg instrukcji sadzenia, noga musi być osłonięta inną rośliną.


hmmmm no dawno podlewany nie był a i deszcz nie padał Jutro jak dam radę muszę go upić. A jak nic nie da to pomyśli się o czymś co będzie zasłaniać ziemie
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:15, 24 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
W ogóle słuchajcie ....muszę się gdzieś podzielić moim szczęściem

Wstawiłem u nas na tablicy ogłoszeń ( w sensie internetowej ) że pomogę przy zakładaniu ogrodu czy tam pielęgnacji ogrodu/ działki ( myślę sobie- a co tam? raz kozie śmieć i tak mnie nikt nie zna więc najwyżej pomyśli sobie że jakiś debil a chodziło mi o taką pracę dorywczą- kasa by się przydała na ogród) No i tydzień temu napisała do mnie na e-maila pani że jest zainteresowana i że prosi o numer żeby się skontaktować no to przesłałem jej ale głucha cisza. No i siedzę sobie tak teraz i łażę po O i dzwoni do mnie telefon ( nie myślcie tylko że to ta pani ) a ty jakiś pan ( emeryt ) zaczął ze mną rozmawiać że potrzebuje kogoś do wykopania dołków pod ogrodzenie - no to ja happy i od razu się zgodziłem A jeszcze się okazało że on mieszka kilka wiosek od ogrodu tak więc rowerkiem na luzie mogę sobie podjechać A u jeszcze ten pan ma truskawki- może jak się uda to na wakacje będę sobie zbierać

Wiem że praca może mało ambitna - ale żadna praca nie hańbi
Ale i tak szukam jeszcze czegoś na wakacje no bo wiadomo takich dołków to przecież przez całe wakacje kopać nie będę

Czy dodatkowa kaska będzie to i roślin przybędzie i mam nadzieję uda się zrobić jakiś mały remont u babci ( albo chociaż odświeżyć )
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
hanka_andrus 21:32, 24 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Cieszę się Twoim szczęściem. Oczywiście, żadna praca nie hańbi. Moje dzieciaki w czasie wakacji też na truskawkach zarabiały na dalsze wakacje, albo roznosili napoje na plaży. W sezonie ludzie potrzebują pomocy, szczególnie starsi. Sam widzisz jak u Babci, przydałaby się męska ręka oprócz kasy. Przy tych dołkach tylko dobrze się umawiaj, co do zapłaty, żeby Ciebie nie wykiwał. Najlepiej żebyś miał jakiegoś świadka ze sobą./młody jesteś/ stąd moje obawy,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Radziu2013 21:42, 24 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Też Hania o tym myślałem tylko wiesz ja się z tym panem umówiłem że płaci mi za godzinę i jakbym miał tak za każdym razem świadka brać no to nie wiem... Chociaż i tak się juz umówiłem z koleżanką że ze mną pojedzie sie dokladnie dogadać co i jak U nas starsi ludzie wbrew pozorom wcale nie garna sie tak żeby ktos cos u nich robił w sensie albo likwidują gospodarstwa itd albo ograniczają wszystko żeby było jak najmniej roboty no ale co się dziwić każdy chciałby wypocząć wiec moim zdaniem to zrozumiałe.

U ciebie nad morzem to lepiej- handel obwoźny czy jak tam zwał-fajnie maja ci co tak chodzą na plaży bo do takiej pracy to chyba potrzeba zawsze tylko nie zazdroszczę im jak musza w upale 35stopni chodzić po gorącym piasku, pot sie leje po wiesz czym itd. Ja liczę ze sie załapie do jakiś zbiorów czy coś. Ostatnio widzi ale ogłoszenie do budki z lodami ale ktoś mnie wyprzedził No ale co nie poddaje się i szukam dalej.

Żal mi tylko trochę ogrodu bo jednak cale wakacje poświęcałem zawsze jemu...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
hanka_andrus 21:55, 24 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Szukaj, szukaj, i to takiej, żebyś jakieś wolne miał chociaż w niedziele.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ElzbietaFranka 22:01, 24 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Radziu łap wszystko co ci los przynosi, żadna praca nie hańbi.
Wiesz kto był pucybutem i do jakiego majątku doszedł. A kto firmę w garażu zakładał.
Ludzie właśnie potrzebują takich chętnych rąk do pracy, coś tam pomóc zrobić. Umawiaj się na cenę i wypłata każdy dzień, żeby cię nie wyrolowali.

Nie doczytałam na godzinę ale wypłata każdy dzień, musisz wyczuć co to za człowiek.

U nas dzisiaj 2 fajne ulewy przeszły. Cieplutki deszcz w pionie bez wiatru taki solidny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:07, 24 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Radziu a jak ten powojnik się nazywa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Radziu2013 22:07, 24 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)
Radziu łap wszystko co ci los przynosi, żadna praca nie hańbi.
Wiesz kto był pucybutem i do jakiego majątku doszedł. A kto firmę w garażu zakładał.
Ludzie właśnie potrzebują takich chętnych rąk do pracy, coś tam pomóc zrobić. Umawiaj się na cenę i wypłata każdy dzień, żeby cię nie wyrolowali.

Nie doczytałam na godzinę ale wypłata każdy dzień, musisz wyczuć co to za człowiek.

U nas dzisiaj 2 fajne ulewy przeszły. Cieplutki deszcz w pionie bez wiatru taki solidny.


No pewnie wielu milionerów zaczynało od kompletnego zera Bil Gates itd. Trzeba być dobrej myśli

Ten deszczyk to mogłaś do mnie wygonić jeszcze ze słońcem
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:10, 24 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)
Radziu a jak ten powojnik się nazywa.


Kupowałem go w zeszłym roku w casto jako "Jan Paweł II". W zeszłym roku po pełnym rozwinięciu trochę był podobny chociaż i tak różnił się od tego na etykietce
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies