Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 15:59, 25 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nowalijka napisał(a)
Ja w zeszłym roku dorobiłam się pięciu powojników ale żaden jeszcze nie kwitł. Moze jeszcze zabłyśnie pięknym kwiatostanem. Mam Julkę, Justę... Reszty nazw nie pamiętam ale mam zapisane.


Czekam Julka chyba kwitnie u Kasi ale pewien na 100 to nie jestem
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:03, 25 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Radziu, pytales u mnie o skoczka rozanego. Napisze Ci to, co pisalam u Reni, ktora tez go ma/miala

Jesteś pewien, że to skoczek? Bo ten występuje bardziej latem. Może to przędziorek? Objawy są podobne, ale skoczka bardziej widać.
Jeśli to skoczek, to podlewaj rośliny wyciągiem z Neem. Ja mam w proszku, nie jako olej. Wsypuję proszek do konewki, mieszam i zostawiam na trzy godziny, a potem tym podlewam.
Jeśli to przędziorek to możesz użyć oleju z Neem wg przepisu, ale jeszcze nigdy olejku nie używałam i tym pryskać. Możesz też zrobić wyciąg/herbatkę ( zalewasz gorącą wodą i zostawiasz na noc, potem odcedzasz) z pokrzywy, dużej ilości czosnku i cebuli, i tym pryskać, najlepiej tak co dwa dni. Czasem u mnie wystarczyło mocne, parokrotne spryskanie róży wodą i już wtedy sie skoczki wynosiły.
Poza tym zawsze liczę na to, że pomogą jakieś pożyteczne owady

Tyle mojej wiedzy Chemia na pewno tez by jakas pomogla, ale nie wiem, co w PL jest dostepne i sama tez rzadko stosuje.
Acha, listki juz nie wroca do poprzedniego koloru, przynajmniej u mnie nie wracaly.


Raczej to ten skoczek bo pod liśćmi łażą jakieś białe robaki ( nie przędziorki) dzięki za info co i jak A powiedz jeszcze bo nie do końca kumam te niektóre skróty na O- co to jest Neem?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:04, 25 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
anabuko1 napisał(a)
Oryginalna osoba -ozdoba ogrodu!!!
Rodek piękny na kolorek.lilie już z pakami.waw!!! Świetnie . Ja jeszcze takich nie mam.
Ta hosta zielona to chyba babkowata.


Na rodka czekałem z niecierpliwością bo mam tylko dwa a tylko ten kwitł
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nowalijka 16:04, 25 maj 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu2013 napisał(a)


Ela baba nie stoi u mnie to jak bym tak wtargnął komuś na działkę i zaczął przestawiać to by mnie jeszcze grabiami zdzielili

Ups no nie, baby to ty komuś nie przestawiaj bo źle skończysz przestaw powojnika
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Radziu2013 16:05, 25 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
Radziu fajny plan na wakacje i świetne podejście
tylko słuchaj 'starszych' i obstawaj przy zapłacie za dzień albo inny krótki czas - żebyś nie został z niczym - ufać trzeba, ale różne rzeczy się słyszy...

ja bym takiej baby nie postawiła w ogródku skoro rośliny nawet straszy

Macham!



Baba na szczęście nie u mnie ale tam gdzie ją widziałem to rośliny były w dobrym stanie- chyba już przywykły
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 17:40, 25 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Radziu2013 napisał(a)


Raczej to ten skoczek bo pod liśćmi łażą jakieś białe robaki ( nie przędziorki) dzięki za info co i jak A powiedz jeszcze bo nie do końca kumam te niektóre skróty na O- co to jest Neem?


To jest środek ochrony roślin, np.
https://www.amazon.de/Naturen-7003-Bio-Sch%C3%A4dlingsfrei-Neem/dp/B00P15X5QA/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1495726609&sr=8-2&keywords=Neem

https://www.amazon.de/Schacht-GmbH-Co-KG-Neem-Vital/dp/B001BNJPOW/ref=sr_1_26?ie=UTF8&qid=1495726735&sr=8-26&keywords=Neem

Możesz też wypróbować mydło potasowe albo coś chemicznego. U mnie na wątku Gosia Malgol poleciła Decis.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
patrycja 20:40, 25 maj 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Radziu2013 napisał(a)
W ogóle słuchajcie ....muszę się gdzieś podzielić moim szczęściem

Wstawiłem u nas na tablicy ogłoszeń ( w sensie internetowej ) że pomogę przy zakładaniu ogrodu czy tam pielęgnacji ogrodu/ działki ( myślę sobie- a co tam? raz kozie śmieć i tak mnie nikt nie zna więc najwyżej pomyśli sobie że jakiś debil a chodziło mi o taką pracę dorywczą- kasa by się przydała na ogród) No i tydzień temu napisała do mnie na e-maila pani że jest zainteresowana i że prosi o numer żeby się skontaktować no to przesłałem jej ale głucha cisza. No i siedzę sobie tak teraz i łażę po O i dzwoni do mnie telefon ( nie myślcie tylko że to ta pani ) a ty jakiś pan ( emeryt ) zaczął ze mną rozmawiać że potrzebuje kogoś do wykopania dołków pod ogrodzenie - no to ja happy i od razu się zgodziłem A jeszcze się okazało że on mieszka kilka wiosek od ogrodu tak więc rowerkiem na luzie mogę sobie podjechać A u jeszcze ten pan ma truskawki- może jak się uda to na wakacje będę sobie zbierać

Wiem że praca może mało ambitna - ale żadna praca nie hańbi
Ale i tak szukam jeszcze czegoś na wakacje no bo wiadomo takich dołków to przecież przez całe wakacje kopać nie będę

Czy dodatkowa kaska będzie to i roślin przybędzie i mam nadzieję uda się zrobić jakiś mały remont u babci ( albo chociaż odświeżyć )

Radziu pamiętaj żadna praca nie hańbi.
Będziesz mieć satysfakcje że sam zarobiłeś na roślinki
____________________
Patrycja mój ogródek
frezja 21:32, 25 maj 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Brawo Radziu..świetnie sobie radzisz chłopak przedsiębiorczy.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Radziu2013 19:12, 26 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
frezja napisał(a)
Brawo Radziu..świetnie sobie radzisz chłopak przedsiębiorczy.


Koło napędowe gospodarki nie no...takie tam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 19:18, 26 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
jeszcze w pełni nie kwitnie ale już tak blisko- pierwsze kwiotki są
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies