Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niemodnej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niemodnej.

niemodna 13:45, 02 kwi 2017

Dołączył: 06 lut 2017
Posty: 9
Udało się nieco ruszyć do przodu

Zakupiłam trochę roślin na portalu aukcyjnym, ziemię dla roślin, 2 worki kory (na początkowe okrycie, bo niestety korę będę uzupełniać dopiero jak skończymy w tym roku z kostką brukową.

Postawało coś, nie wiem czy piękne, nie wiem czy zgodnie ze sztuką, ale powsadzane do ziemii i przynajmniej pusto nie jest.
Mam też nadzieję, że pozostawione z tyłu miejsce wystarczy psiakom, no i że zrobiłam w miarę wystarczające odstępy pomiędzy roślinami.

Nowo zakupione:
- hortensje limelight x4 + jedna w innym miejscu,
- trawa pampasowa biała x3,
- trawa czerwona red baron x3,
- jeżówka green jewel x2,
- klon palmowy katsura x1,
- bez koronkowy czarny x1,
- trytoma limelight x2

Rozsadziłam też "czarną trawę", dzięki czemu mam sporo sadzonek, które będę mogła jeszcze w jakimś miejscu wykorzystać (zostało mi 5 ).

A teraz kilka zdjęć:

Na początek zapomniane od ubiegłego roku krokusy z tulipanami.


Nowo utworzona rabata z oddali


W zbliżeniu


W większym zbliżeniu


I opis, "co / gdzie / jak"
niemodna 09:26, 31 sie 2017

Dołączył: 06 lut 2017
Posty: 9
Po bardzo długiej przerwie przygotowuję się powoli do zakupów jesiennych. Po prawie pięciu miesiącach cichego przeglądania ogrodowiska, uczenia się jak rośnie ogród mam straszny mętlik w głowie.

Z jednej strony chciałabym mieć ogród formalny, prawie od linijki, z drugiej strony aż za bardzo zaczynają mi się podobać byliny.
Kostka brukowa została zrobiona końcem czerwca, więc sadzenie roślin (i kilka innych rzeczy) zostawiliśmy na jesień, i zapewne wiosnę przyszłego roku. Mówię tutaj oczywiście tylko o utworzeniu zarysu.

Postaram się w najbliższym czasie wrzucić kilka zdjęć, jak rabata z przodu się rozrosła. Przy czym jeden z red baronów (w środku) okazał się niestety być green baronem (w ogóle się nie przebarwia), zaś klon palmowy przemarzł w maju (przymrozki).

Niedawno wpadłam też na pomysł, by z drugiej strony ścieżki do bramki zrobić wielką rabatę bylinową, może nieco w stylu angielskim, przesadzając w "losowe" miejsca róże, które aktualnie rosną w szpalerze. Może znajdzie się tam miejsce na derenia pagodowego?
Nadal zbieram inspiracje.

Za podjazdem (wyszedł spad od ogrodzenia) posadziłam aktualnie kilka sztuk hortensji limelight, udało mi się kupić większe sadzonki. Cały czas zastanawiam się, co posadzić przed nimi. Zostawiłam też miejsce po bokach na jakąś inną roślinę, żeby tą rabatę wykończyć, ale jeszce nie mam pomysłu czym.

Czeka mnie nadal dużo przemyśleń i planów. Ale lepiej od tego zacząć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies