Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niemodnej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niemodnej.

makadamia 15:30, 06 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć, chętnie bym coś doradziła, ale nie mogę rozczytać planów - czy mogłabyś poprawić rysunki długopisem/flamastrem i wstawić jeszcze raz? No i jak Danusia napisała - więcej zdjęć by się przydało
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gardenarium 15:32, 06 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Planowanie ogrodu to nie tylko rozrysowanie co na rabacie, to podzielenie go na funkcje, i na te rejony dla psów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamila66 17:51, 06 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ja mam ogród a po ogrodzie grasują dwa wyżły niemieckie. Z moich obserwacji wynika, że im więcej roślin na rabacie tym mniej po niej chodzą. Jeśli kupuję rośliny to juz takie dość widoczne od ziemi, małe sadzonki są niezauważalne. Na rabatach mam w większości duże kamienie bo niewygodnie się po nich chodzi. Jak miałam korę albo drobny żwir to nie było to dla nich przeszkodą.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
ElzbietaFranka 20:33, 06 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Witaj na ogrodowisku. Zycze bujnej wyobrazni i wytrwania.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Jana 20:39, 06 lut 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
witaj ja mam 3 psy i rabaty starają się omijać szerokiem łukiem
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
sylwia_slomc... 22:29, 06 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82063
Cudny korzeń wiele bym za taki dała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
niemodna 12:30, 07 lut 2017

Dołączył: 06 lut 2017
Posty: 9
Ciesze się że jest nadzieja

Postaram się do wieczora te przerysować przynajmniej ten rzut z powiększeniem przodu. Nadal szukam typowych zdjęć ogrodu z lata/jesieni ubiegłego roku - dopiero wtedy powstała rabata z różami. Mam nadzieję że odszukam, bo raczej z zimowego krajobrazu, jaki jest aktualnie będzie za mało wiadomo, chyba że zimowe zdjęcia mogą cokolwiek pomóc?

Obawiam się, że będę mogła zrobić jedną, ale w miarę kompletną rabatę w tym roku (myślę o tej między chodnikiem a koszem). Nie wydając jednocześnie majątku (nadal remontujemy dom, tzn. w tym roku planujemy położyć kostkę, ocieplić i być może zrobić taras za domem - aktualnie są położone płytki chodnikowe z odzysku i zrobione proste schody z okna tarasowego - ponad 1m).

Przy okazji będę uczyła się, co bardziej, a co mniej się u mnie sprawdza.

Co do starych dziejów.
Jest korzeń, który obrasta sobie bluszczem, ale wydaje mi się, że to inny egzemplarz (pewności nie mam).

Usunięcie tych wszystkich korzeni trwało chyba 2 tygodnie, ale warto było
Nett 12:48, 07 lut 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Poczytaj ten wątek:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7416-ogrod-za-grosze

Rosa świetnie opisała jak stworzyć ogród nie wydając dużych pieniędzy.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
niemodna 16:24, 07 lut 2017

Dołączył: 06 lut 2017
Posty: 9
Wątek Rosy przeczytałam w całości i to kilka razy.

Ja raczej zakładam że doprowadzenie ogrodu do bycia w pełni ciekawym (nie skończonym, bo jak wiem z lektur wielu "dzienników" to ogród wciąga i będzie wymagał ode mnie kolejnych przeróbek), w 4-5 lat, tzn. w tym czasie opracować rabaty.


Z uwagi na psiaki myślę o kupowaniu nieco większych roślin - małe niestety mogą próby czasu nie znieść zbyt dobrze i być wydane na ratunek do znajomych (kilka razy już to praktykowaliśmy).

niemodna 12:18, 05 mar 2017

Dołączył: 06 lut 2017
Posty: 9
No to strach się bać.
Kilka zdjęć, bo już prawie wiosna.

Strona lewa od chodnika do bramki - szpaler róż Szanownego Pana Małżonka, w skrócie eMa.
Przed nim żurawki. W najbliższym czasie trzeba wysypać korą.


Przed płytami chodnikowymi jest wydeptane, niedosiane itp, ale tutaj jest parkowany samochód, w czerwcu zostanie utwardzone, więc proszę nie zwracać uwagi.
Płytki chodnikowe i beton zostaną zastąpione przez kostkę (w czerwcu).

Strona prawa - hibiskusy, żurawki, doniczki były wyniesione ze strychu, po zrobieniu zdjęć wkopałam - (truskawka całorozna + poziomki).


W miejscu nieco bliżej ogrodzenia rósł sumak octowiec - jednak w ubiegłym roku został pokonany. W tym roku planjemy:
- położyć kostkę do kosza
- posadzić coś między tą kostką a ogrodzeniem, bo bardzo tam pusto.

Świerk


za świerkiem ukryła się jodła - trzeba do końca wysypać korę.


Korzeń, o który padło wcześniej pytanie, porośnięty bluszczem.


A przed nim trawy


Przed samym ogrodzeniem kosza rosną wierzby.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies