Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

anna_t 21:09, 07 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
iwonkap napisał(a)


Ja znalazłam sposób na gnojówkę i zapach - podobno mączka bazaltowa trochę osłabia ale nie stosowałam - leje gnojówkę pod wieczór jak nie ma słonecznej bardzo pogody i robię to tego dnia w którym opryskuje HT który ma ładny ziołowy zapach i neutralizuje niedogodności

szkoda mi mączki, zostało mi pół worka i na 2 rabaty jeszcze musze rozsypać a z HT świetny sposób. ja też bardzo lubię ten zapach
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:09, 07 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasia_CS napisał(a)


No zapach nieteges, więc nie dziwne hihi

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nawigatorka 21:36, 07 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
anna_t napisał(a)

mam tylko jednego sąsiada i to takiego że jak go nie ściągnę wzrokiem to dzień dobry nie powie więc wiesz gdzie mam jego opinie
w końcu i ściąganie wzrokiem nie pomoże
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
jankosia 21:42, 07 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Hej, śmiałka możesz podzielić na jesieni- to rodzima trawa, nic mu nie będzie.Tyle tylko że liście będziesz musiała przyciąć ale to wiadomo. Dwa lata temu dzieliłam na przełomie listopada i grudnia i chyba tylko jedna sadzonka się nie przyjęła ... w sumie nie rozumiem dlaczego :/ W zeszłym tygodniu też podzieliłam sobie trochę bo potrzebowałam na lukę a codzienne deszcze pozwalają na takie manewry

Jeśli zdjecie twojego jest aktualne to jakaś późna i bardziej luźna odmiana, u mnie tak teraz wygląda 'Tardiflora'.

Będziesz ten Kostrzewowy placyk pokazywała regularnie co? Bo poobserwuję sobie z przyjemnością jak rozegrasz kwestię pielęgnacji. Mam dziesiątki jeśli nie setki samosiejek które wypadałoby gdzieś dać, ale nie wiem kiedy to potem kosić, jak wysoko i w ogóle żeby to miało ręce i nogi
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
anna_t 21:52, 07 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nawigatorka napisał(a)
w końcu i ściąganie wzrokiem nie pomoże

dlatego przestałam, szkoda energii
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:56, 07 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jankosia napisał(a)
Hej, śmiałka możesz podzielić na jesieni- to rodzima trawa, nic mu nie będzie.Tyle tylko że liście będziesz musiała przyciąć ale to wiadomo. Dwa lata temu dzieliłam na przełomie listopada i grudnia i chyba tylko jedna sadzonka się nie przyjęła ... w sumie nie rozumiem dlaczego :/ W zeszłym tygodniu też podzieliłam sobie trochę bo potrzebowałam na lukę a codzienne deszcze pozwalają na takie manewry

Jeśli zdjecie twojego jest aktualne to jakaś późna i bardziej luźna odmiana, u mnie tak teraz wygląda 'Tardiflora'.

Będziesz ten Kostrzewowy placyk pokazywała regularnie co? Bo poobserwuję sobie z przyjemnością jak rozegrasz kwestię pielęgnacji. Mam dziesiątki jeśli nie setki samosiejek które wypadałoby gdzieś dać, ale nie wiem kiedy to potem kosić, jak wysoko i w ogóle żeby to miało ręce i nogi

byłoby super gdyby to byl ten odmianowy bo ponoć się tak nie wysiewają?
Monika.. "jak rozegrasz kwestie pielęgnacji"? nie znasz mnie? znudzi mi się szybciej niż myślisz
ten rok mam zapchany po kokardke i zarastam chwastami jak jeszcze ma mi dojść kolejna rzecz do roboty to padne na zawał
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasia_CS 22:13, 07 lip 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, te moje jarzmianki się już wybarwily i jedna jest biała a druga jasnorozowa.. Wiec niestety bie zielona. A szkolka to Ogrody o zielonych progach. Wysyłkowo raczej nie-predzej przy okazji jakichś targów, gdzie tez się wystawiają możesz zamówienie złożyć do odbioru na targach.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
jankosia 22:17, 07 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
anna_t napisał(a)

byłoby super gdyby to byl ten odmianowy bo ponoć się tak nie wysiewają?
Monika.. "jak rozegrasz kwestie pielęgnacji"? nie znasz mnie? znudzi mi się szybciej niż myślisz
ten rok mam zapchany po kokardke i zarastam chwastami jak jeszcze ma mi dojść kolejna rzecz do roboty to padne na zawał


I skąd ja wtedy będę wiedziała jak te kostrzewy traktować hę? Nie zawsze chce mi się eksperymentować na sobie, wolę podpatrzeć jak inni temat przepracowali i być do przodu sezon/dwa/trzy No ale dobra, popatrzę dopóki będziesz pokazywać
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Margarete 00:03, 08 lip 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Widziałam śmiałka z modelką - fajny jest ale wolę modelkę -

Widziałam twoją osobiście hodowaną rozplenicę - no rany jakiebydlę wyhodowaliśmy.
Moja pomponelka też jest nieduża i ma wiotkie pędy - ale Renia Rozark mi uświadomiła że ona już taka jest. W pierwszym czy drugim roku ta róża tak ma. Dopiero potem się wzmacnia i sztywnieje.
A jak oceniasz pozostałe swoje róże?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
beata_m 07:47, 08 lip 2017


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
to i ja się przyłączam do konkursu na ilosc skrzypu i mnieszka w ogrodzie Ania wsypujesz jak leci czy są jakieś proporcje?
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies