Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

justi 08:30, 22 cze 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Super masz ogród i w bardzo ładnym miejscu mieszkasz. Widać las...pięknie. A na zdjęciu frontu po lewej to szczepione na pniu to chyba modrzew, a nie jałowiec. Pokażesz zbliżenie? Twój ogród kojarzy mi się z realizacją Danusi - Ogród rysowany kreską. Pasowałyby mi tu wrzosy i wrzośce. W ogóle rośliny kwasolubne.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
agam 08:49, 22 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
justi napisał(a)
Super masz ogród i w bardzo ładnym miejscu mieszkasz. Widać las...pięknie. A na zdjęciu frontu po lewej to szczepione na pniu to chyba modrzew, a nie jałowiec. Pokażesz zbliżenie? Twój ogród kojarzy mi się z realizacją Danusi - Ogród rysowany kreską. Pasowałyby mi tu wrzosy i wrzośce. W ogóle rośliny kwasolubne.


Miejsce rzeczywiście ładne , las z frontu stanowi fajne tło dla mojego ogrodu, z tym że kiedyś zostanie pewnie sprzedany na działki budowlane
Modrzew jest szczepiona w dalszym planie tuż przy bramie, a tu bliżej to jałowiec łuskowaty "Blue Star". Wygląda coraz gorzej, gałązki bardzo łatwo się łamią i nie wygląda to zbyt elegancko.
Moja okolica to same piaski i w większości sosny i brzozy. Wrzosy pewnie by tu pasowały.
Ale ja mam "mały" misz-masz. Rośnie tu wszystko bez ładu i składu i powoli zaczyna mnie to denerwować. Zwłaszcza jak patrzę na ogrody Danusi.
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 09:05, 22 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Sebek napisał(a)



Tutaj też muszę coś dosadzić



Tutaj posadziłbym hortensje anabelle lub jakieś bukietowe


Pomysł z hortencjami bardzo mi pasuje Za płotem jest działka budowlana, te drzewa kiedyś zostaną wycięte, czy hortensje powinnam posadzić zaraz przy płocie czy raczej najpierw jakis szpaler z iglastych a potem hortensje?
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 10:26, 22 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252


Myślicie że będą tu pasowały hortensje, trawy, może brzózki i jakieś bylinki uzupełniające? Tylko jakie? Na bylinach wogóle się nie znam.
To jest strona południowa cały czas nasłoneczniona.
Chciałabym aby ta rabatka była jasna i taka lekka.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Sebek 19:01, 22 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
agam napisał(a)




Tutaj też muszę coś dosadzić



Tutaj posadziłbym hortensje anabelle lub jakieś bukietowe


Pomysł z hortencjami bardzo mi pasuje Za płotem jest działka budowlana, te drzewa kiedyś zostaną wycięte, czy hortensje powinnam posadzić zaraz przy płocie czy raczej najpierw jakis szpaler z iglastych a potem hortensje?

Tu jest wąsko więc tylko hortensje wystarczą. Ale pamiętaj żeby zasadzić bukietowe albo krzewiaste bo kwitną na pędach jednorocznych i nie ma problemu z okrywaniem na zimę.
Na jesień proponuję abyś zasadziła tu cebulki kwiatowe alby wiosną już coś cieszyło bo hortensje są od lipca mimo wszystko. A może też jakieś hosty zasadzisz - lub żurawki, jak przekwitną cebulki to godnie zajmą ich miejsce.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 22:14, 23 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
powtórzyłabym choć jednego z tych dużych iglaków za słupem . powtórzenia są bezpieczne i ładne . a tuż obok słupa dałabym wiąz wredei -holenderski .dół uzupełniłabym hortensjami ,ale koniecznie białe typu limelight, Grandiflora . Pinky winky. Tardiva. nie ma z nimi kłopotu , Anabel będzie ci leżeć na kostce, ma ciężkie kwiaty

na słupa polecam winobluszcz pięcioklapowy .szybko rośnie

czy to miejsce słoneczne ,czy raczej zacienione
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
agam 09:09, 24 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
alinak napisał(a)

czy to miejsce słoneczne ,czy raczej zacienione


Miejsce jest raczej słoneczne, płd-wsch część działki.
Ten wiąz to dość duże drzewo, miejsca tam niewiele, później zrobię lepsze zdjęcie.
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 09:24, 24 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
I następne rabaty do zmian. Strona zachodnia działki.

Od płotu posadzone są tuje, przed nimi pęcherznice no i resztę widzicie. Mam zamiar zmienić tu większość nasadzeń.







____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 09:36, 24 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Strona północna. Moja "radosna twórczość"

Chciałabym wypełnić te rabaty. Zasłonić płot.



Glediczję przesadzę na jesieni, usunę juki i liliowce, reszty raczej nie będę w stanie przesadzić.



Co posadzić przed jałowcami?



____________________
Aga i Ogródek Agam
Pwl 09:55, 24 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Z przyjemnością przeczytałem wszystkie trzy strony Naprawdę pięknie, bardzo mi się podoba.
Widać że wszystko z głową zaplanowałaś Z hortensjami pod płotem to bardzo dobry pomysł.
Koniecznie limelight, dobrze rosną, są wysokie i ich biało zielonkawe kwiaty rozjaśnią zakątek
____________________
paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies