Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 11:07, 16 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Helen napisał(a)
Cudownie Ci wyszło, dobrze tetrisujesz


Czy tak dobrze to się okaże w przyszłym sezonie . na pewno nie obejdzie się bez przyszłego przesadzania bo mam np. na tej rabacie małą kalinę Popcorn. No raczej trudno bym zostawiła jej po 1,5m z każdej strony pustego miejsca . Jak urośnie to się coś wysadzi .

Martka napisał(a)
Mrokasiu, oto dowody, że czasu w ogrodzie nie marnowałaś Bardzo efektowna rabata! Teraz znaczy, że drugie 12 godzin odpoczynku w ogrodzie dla równowagi?...


Tiaaaa, żeby mi jeszcze tyle czau nie zabierały przygotowani do sadzenia to by było super .
12 h odpoczynku w ogrodzie dla równowagi powiadasz? Pewnie szybciej uzbiera się 12h odpoczynku OD ogrodu niż W ogrodzie .

Monia81 napisał(a)
Piękne zakupy, no i fajnie rabatka wyszła, nie zazdroszczę tego skarbu i jego wyciągania bo ważyło to nie mało, wcale się nie dziwię że ledwo żeś do chałupy wróciła, ale efekt super, rabata wygląda tak jakby to już tam rosło i rosło


Dzięki Monia. No lekki ten skarb nie był, eM już dzwonił po sąsiada ale w końcu sposobem udało się go wytargać z ziemi.

Roocika napisał(a)
Wow, 12 godzin, nieźle podziałałaś
No i roślinny bagażnik też świetny


W sumie to ja tak właśnie lubię. bardziej niż takie dziubanie po godzinie-dwóch. Przynajmniej efekt jest konkretny .

Basieksp napisał(a)
No rabatka wyszła bardzo ładnie trochę się napracowałaś, ale za to jaki efekt i satysfakcja a ten " skarb" to jakiś głaz czy beton ?


Dzięki Basiu .
Niestety skarb to beton .

Gosiek33 napisał(a)
Myślałam, że to inny ogród!

Prawdziwego buszu się dochowałaś

Znalezisko w rzeźbę przekuj


Powiem Ci, że faktycznie większość roślin dobrze sobie radzi. Biała magnolia ma np. 25cm przyrosty .
Znalezisko nie nadaje się niestety na rzeźbę bo to beton jest.

inka74 napisał(a)
Ulubiona rabata z hortkami i trzcinnikami jest świetna. Ta tetrisowana też. Znalezisko potężne. Jak wyście to dźwignęli? Ja bym zostawiła ten kamień gdzieś w rabacie tak jak Gosia radzi jako coś w rodzaju rzeźby. On ma fajny kształt. Pamiętasz u Kwartecika rdzawą jaszczurkę leżącą na takim kamieniu?


Dzięki Iwonka . Już tak mnie ta rabata drażniła, szczególne to puste, zawalone zawsze doniczkami i workami z ziemią miejsce tuż przy wejściu, że musiałam coś z tym zrobić.
Znalezisko niestety jest kawałem betonu, na wyeksponowanie się nie nadaje. A szkoda.

sarenka napisał(a)
Niezły"kamyk" Ci się trafil


Tiaaaa

TAR napisał(a)
kamien superancki az sie prosi by wyeksponowac na rabatce.

pieknie wszystko poroslo w ogrodeczku az ciezko uwierzyc ze takie sniernisko tam bylo

ja mam 14 swierkow Cupressina zadolowanych w skrzyni ale nie do mojego ogrodu Reszta prawie posadzona. Zostal wiaz JH ktory urósł z odłamanych zima galazek i tawulec wyhodowany z patyczka. tawulca gdzies wcisne a wiaza moge oddac.


No niestety, tak jak pisałam to beton.
Porosło, porosło, za parę lat będę maczetą się przebijać .
Ja mam nadzieję, że jednak posadzę wszystko. Ale jeszcze muszę dokupić 3 Annabelki, żeby skończyć tę rabatę - brakuje mi nasadzeń przy nowym domku ogrodnika.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:10, 16 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Margerytka40 napisał(a)
Kasia nie chcesz przyjechać do mnie zrobić roszad na kwaśnej? Stała byś tylko i palcem pokazywała? . Świetnie Ci to wychodzi


Ale wiesz, że ja żeby zrobić tetrisy to najpierw muszę wszystko wykopać i dopiero potem poustawiać na nowo??? I że trwa to 12h?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 11:15, 16 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
mrokasia napisał(a)


Ale wiesz, że ja żeby zrobić tetrisy to najpierw muszę wszystko wykopać i dopiero potem poustawiać na nowo??? I że trwa to 12h?


Też tak robię, może nie zawsze ale jak już tak mam, że nic tylko Granata wrzucić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gosiek33 12:09, 16 sie 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pogłówkuj - taki kawał betonu naprawdę może stanowić podstawę do czegoś fajnego....
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 12:19, 16 sie 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Gosiek33 napisał(a)
Pogłówkuj - taki kawał betonu naprawdę może stanowić podstawę do czegoś fajnego....


Też tak myślę I jeszcze jak to obrośnie mchem to będzie naprawdę super.

Pięknie masz Kasiu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 12:22, 16 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Hahaha, 12 godzin pokazywania palcem też może zmęczyć
mrokasia 13:04, 16 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Margerytka40 napisał(a)


Też tak robię, może nie zawsze ale jak już tak mam, że nic tylko Granata wrzucić




Gosiek33 napisał(a)
Pogłówkuj - taki kawał betonu naprawdę może stanowić podstawę do czegoś fajnego....


Anda napisał(a)


Też tak myślę I jeszcze jak to obrośnie mchem to będzie naprawdę super.

Pięknie masz Kasiu


Kusząca propozycja bo jak sobie pomyślę, ze trzeba to jakoś wywieźć na PSZOK to mi się słabo robi .
Oczyszczę z ziemi i popatrzę . To ma kształt stożka, jako podstawa np. na poidełko dla ptaków mogłoby być chyba...

Dzięki Ewo .

Martka napisał(a)
Hahaha, 12 godzin pokazywania palcem też może zmęczyć


Ty się kurka nie śmiej, mnie to główkowanie bardziej meczy niż samo sadzenie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 16:16, 16 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
No zazdroszczę weny i siły w przerabianiu rabaty
Super wyszło. Gęściutko masz, za chwilę nie wejdziesz na rabaty.
Ten kawał betonu oblej kefirem czy jakimś jogurtem i niech obrośnie mchem. Nie będzie widać czy kamień czy beton. Bo nie wyobrażam sobie jak to wytargacie z ogrodu. Gosiek ma rację. Dobrze by było jakoś wykorzystać. Może obrosnąć np tojeścią.
No fajny masz ten ogród
____________________
April April podbija las Mazowsze
Rojodziejowa 17:09, 16 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
Ja bym też Kasiu na tym jakąś prostą misę na tym kamorze widziała…
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 20:24, 16 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Ale żeś duże zakupy poczyniła. Jak ty to wszystko zmieściłaś? Gęsto masz już na tych grządkach, zakątek piękny.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies