Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 21:00, 30 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17771
Witajcie .
Mam na imię Kasia i moim marzeniem jest mieć piękny ogród . W pogoni za tym marzeniem trafiłam na Ogrodowisko i zupełnie straciłam głowę. Incognito biegałam po Waszych ogrodach, czytałam i oglądałam, oglądałam, oglądałam. I tak aż do dziś, gdy postanowiłam założyć swój wątek, nawiązać znajomości, poprosić o Wasze rady oraz pokazać to, co do tej pory udało mi się zdziałać na mojej niewielkiej przestrzeni.

Kiedy się tu wprowadziłam 11 lat temu, dom stał już 7 lat i mój mąż zdążył posadzić szpaler tuj wzdłuż ogrodzenia za domem oraz 2 kuliste tuje przed wejściem do domu. Potem jako tako zagospodarowaliśmy teren przed domem - powstał żwirowy podjazd oraz 4 rabaty, na których posadziłam różne rośliny bez ładu i składu sypiąc w dołki trochę lepszej ziemi z worków.

W zeszłym roku podjęłam pierwsze próby uporządkowania tego chaosu i zaczęłam marzyć o niewielkim ale pięknym ogrodzie. Oczywiście, ograniczone środki i czas nie pozwalają wywrócić wszystkiego do góry nogami, muszę i chcę wykorzystać to co już mam ale wierzę w to, że powolutku dam radę zrealizować swoje marzenie . No i bardzo liczę na Wasze wsparcie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:19, 30 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17771
Uff, udało mi się zrobić podpis .
Jakie jeszcze formalności powinnam wypełnić?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
skarabeusz 21:32, 30 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Hej, pozdrawiam i czekam na zdjęcia.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Magda70 21:33, 30 maj 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
witaj, pokaż zdjęcia i napisz jaki styl ogrodu Ci się marzy
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
mrokasia 21:52, 30 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17771
Witajcie Magdy .
Dziękuję pięknie za powitanie.

Zdjęcia zaraz postaram się wrzucić.

Hmmm, jaki styl ogrodu mi się marzy? Nie umiem chyba na to pytanie odpowiedzieć. Podobają mi się ogrody nowoczesne, formalne, trochę minimalistyczne ale u mnie taki ogród nie wchodzi w grę - nie ta bryła domu, ogrodzenie i ... ogrodniczka .

Chcę, żeby było ... ładnie . Chcę, żeby było trochę "ogrodowiskowo".
Lubię okrągłe, miękkie formy krzewów, kwiaty w kolorze białym, różowym i fioletowym a czerwień/bordo i żółć wyłącznie jako kolor liści.

W ogrodzie na większości rabat mam półcień i to muszę brać pod uwagę dobierając rośliny.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 21:56, 30 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41551
zaznaczam i czekam na fotki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 22:02, 30 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17771
A teraz kilka migawek - to ogródek za domem. Niestety, nie mam zbyt wielu zdjęć ogrodu, ale nadrobię.

Przed i po. Wybaczcie jakość zdjęć i czasem bałagan w tle .


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:16, 30 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17771
A to ogromny krzew, chyba karagany syberyjskiej, który był już na działce gdy mąż ją kupował. Długo nie mieliśmy pomysłu co zrobić z tym krzewem, ale nie chcieliśmy się go pozbywać. To jedyna moja roślina o żółtych kwiatach .
W tym roku powstał murek, a pod krzewem zagościły bergenie, bordowe żurawki, berberysy green carpet i bluszcz, który ma malowniczo przewieszać się przez murek.
Przed i po.



____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:18, 30 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17771
Kasya, witaj
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 23:01, 30 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17771
I jeszcze jeden kawałek ogrodu za domem.
Przed i po.



____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies