Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To właśnie tu

Pokaż wątki Pokaż posty

To właśnie tu

Dzidka 21:54, 07 lip 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
gardenarium napisał(a)

Łączeń baldaszkowy... Jedno zdjęcie i tyle skojarzeń. Dzikie łąki nad strumieniem, sianokosy, żaby skaczące po ściętej trawie i bociany pilnie wpatrujące się w ziemię... Dzięki.



A ja przypominam sobie dawne koryto Bugu, kiedy to z moim Ojcem pływaliśmy łódką po jeziorach pełnych cudownych grzybieni, miękka, przyjemna w dotyku woda (nigdzie takiej nie "macałam" już) i oczywiście przy brzegu łączenie baldaszkowate (Butomus umbellatus) - jedne z moich ulubionych wodnych roślin o długiej, bezlistnej łodydze. Ojciec łowił szczupaki a ja podziwiałam przyrodę i kwitnące na różowo firletki na mokrych łąkach. To były czasy, żadnych zobowiązań, beztroskie życie...

A stogi siana czasem stały zatopione w wodzie. Pies sobie na nie wyskakiwał z łódki


Dla mnie taką magiczną rośliną kojarzoną z wakacjami są floksy.

____________________
Dzidka - To właśnie tu
hanka_andrus 22:15, 07 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Floksy pamiętam jeszcze z ogrodu babci,miała 3 odcienie,mocny fiolet,białe i różowe.
Ja u siebie też mam ciągle jakieś,ale teraz zostały tylko różowe,bo mój M swojego czasu skutecznie je tępił.Ich zapach kojarzy mi się z gorącym latem.....
Dzidko,zapytam cię jeszcze o werbenę.Czy to stanowisko dla niej to musi być wilgotne wciąż,czy może rosnąć w słoneczku,Wzeszło mi 7 siewek/,może resztę wypieliłam?/I nie chciałabym ich stracić.Są ciut mniejsze od tych co pokazałaś wyżej.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 22:17, 07 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Werbena uwielbia suche stanowiska, nawet na rumowisku wyrośnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 22:35, 07 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziękuję ,Danusiu!Jesteś niezawodna!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Dzidka 22:43, 07 lip 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
.
A może w tym roku spróbujesz też mojego sposobu.
Wykopałam jesienią werbeny, przyciełam, posadziłam do doniczek i przechowałam przez zimę w miejscu gdzie zimują rośliny tarasowe.
Wiosną pięknie 'ruszyły' i teraz już są w pełni kwitnienia.
Nie wiem, co te rośliny mają w sobie takiego, że tak potrafią zauroczyć .
____________________
Dzidka - To właśnie tu
annka 22:49, 07 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Właśnie jestem zauroczona. Magicznie tam masz.
____________________
Funkiowe zacisze
annka 23:07, 07 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
A łubin? dobrze się wam kojarzy??? Ja będąc dzieckiem myślałam że to najpaskudniejsza roślina na świecie. Kilka dni temu moja klientka podczas rekonesansu w szkółce nieśmiało zapytała czy możemy kupić łubin bo kojarzy się jej z dzieciństwem.
____________________
Funkiowe zacisze
hanka_andrus 23:12, 07 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W pierwszym roku mojego ogródka miałam cały łan łubinów,i potem stopniowo się wytracał,aż teraz nie mam żadnego.Ale mnie korci,żeby zasiać.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 23:32, 07 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aniu - mnie w nim zauroczyły te dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugie kwiaty i fajnie wyglądające liście - dlatego zasiałem. Jeden mi rozkwitł teraz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:31, 08 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Łubina ma jedną wadę: krótko kwitnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies