Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie ładnie

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie ładnie

BasiaM 10:53, 19 lip 2017

Dołączył: 19 lip 2017
Posty: 7
To moje pierwsze kroki i na forum ale też w ogrodzie. W powitaniach w wątku witam z pomorskiego zamieściłam zdjęcia, schemat ogrodu i wstępny zamysł. Liczę na Wasze dobre rady.
____________________
Basia Kiedyś będzie ładnie
BasiaM 11:07, 19 lip 2017

Dołączył: 19 lip 2017
Posty: 7
Witam serdecznie. Może i mnie przyjmiecie do swojego grona i nie szczędząc rad pomożecie stworzyć przyjemny ogród. Od maja jestem posiadaczką ogromnego terenu. Działeczka jest na wsi niedaleko Trójmiasta. Obrzeże działki obsadzone jest wysokimi zadbanymi świerkami. Patrząc od strony wejścia - prawa strona jest tak zwana użytkowa i mam tam kilkanaście drzew owocowych i na szybko stworzony w tym roku warzywnik. Z tej strony wyznaczone też jest miejsce na ognisko i tu ma powstać grill z wędzarnią. Lewa strona to część rekreacyjna i tą muszą ładnie zagospodarować. Początkowo myślałam o dużej okrągłej rabacie i półkola wyznaczające miejsce na ławeczkę, huśtawkę ale ta koncepcja wydaje mi się trudniejsza do nasadzeń żeby rabata nie wyglądała jak klomb w parku. Teraz skłaniam się ku koncepcji żeby jakieś pół metra od świerków ( miejsce pozostawione na zabiegi pielęgnacyjne) stworzyć proste rabaty. Na pewno powinny się tu znaleźć szybko rosnące trawy, hortensje, funkie, lawenda, przy ławeczce kalina wielkokwiatowa, róże. Do wejścia myślę że będzie prowadzić rabata z drzewkami formowanymi ale nie wiem jeszcze co wypełni dolne partie. Mam do wykorzystania kamienie różnej wielkości, łącznie z dużymi.
____________________
Basia Kiedyś będzie ładnie
sylwia_slomc... 14:19, 19 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Witaj Czy te lampki mają wyznaczać brzeg rabaty lub jakiejś ścieżki?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
GorAna 20:52, 23 lip 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Basiu, przepraszam, że dopiero dzisiaj wpadam z rewizytą
Jak już pisałam u siebie, nie mam żadnego doświadczenia w planowaniu ogrodu.
Piszesz, ze podobają Ci się proste rabaty. Widać na zdjęciu, że przy tarasie taką prostą rabatę już masz. Ogrody z prostymi rabatami, to raczej ogrody w nowoczesnym stylu i kamień polny nie bardzo się w nich odnajdują.
Może jakaś sucha rzeka w japońskim stylu, mogłaby się znaleźć?
Poogladaj inspirację z kamieniem w ogrodzie w necie, jest ich bez liku.
Przydałoby się więcej ujęć działki, z domem i stylem jego elewacji.
Będę Ci kibicować
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Joku 19:53, 24 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Witam na forum, czuj się jak u siebie. Skoro masz świerki to już masz zielone granice ogrodu. I zarazem tło dla rabat. Mnie tego strasznie na początku brakowało. Wszędzie widok na przestrzał przez siatkę. Masz sporą działkę więc myślę że te 0,5 m odstępu od iglaków to nie jest wcale dużo. A nawet bardzo mało, za 2 lata trzeba będzie przesadzać bo zrobi się ciasno. Rośliny bardzo szybko rosną.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies