Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Karol1985 14:34, 13 gru 2023

Dołączył: 13 gru 2023
Posty: 7
Połowa sierpnia [img size=360x480]https:/
Karol1985 14:37, 13 gru 2023

Dołączył: 13 gru 2023
Posty: 7
Koniec września i trawnik skoszony na 4 cm. Dodatkowo zdjęcie pokazujące środek trawnika. Jest taka pajęczyna z drobnych korzeni trawnika na wierzchu.
Karol1985 14:39, 13 gru 2023

Dołączył: 13 gru 2023
Posty: 7
Karol1985 14:40, 13 gru 2023

Dołączył: 13 gru 2023
Posty: 7
Gardenarium 09:08, 05 sty 2024


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
problemiarz napisał(a)
Drugi problem jaki mnie trapi i dręczy, to sąsiedztwo z drugiej strony działki jeszcze większego intruza, który wygląda tak:




Czy ktoś rozpoznaje tę roślinę i zna środek niszczący ją...?
Dodam tylko, że rośnie to wysokie na ok 3-4m, grube badyle, wewnątrz puste, w których gromadzi się woda - tak jak bambus, rurka z wodą w środku. Jest to niemiłosiernie inwazyjne oraz ekspansywne. Znudziło mi się także już wyrywanie, ale jak przestanę, to mi zasłoni Słońce na działce. Sąsiad nie poczuwa się do systematycznego zwalczania intruza i efekt jest taki, że ma zajęte kilkadziesiąt metrów kwadratowych tym dziadostwem, a ja co kilka dni muszę coś wyrwać, żeby sytuacja mnie nie przerosła.


To jest rdestowiec ostrokończysty (Reynoutria japonica) nazywany również rdestem japońskim
i wyrządza wiele szkód. W Anglii jest prawnie zakazany, bo praktycznie jest nie do zwalczenia.
https://www.lovethegarden.com/pl-pl/problemy-ogrodnicze/rdestowiec-ostrokonczysty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:09, 05 sty 2024


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Maciej87 napisał(a)
Po nawożeniu siewnikiem na kółkach na trawniku pojawiły się pasy jak na zdjęciu. Wypalenie czy za mała ilość nawozu w tych miejscach? Co mogę zrobić, żeby spróbować naprawić?


Za małą ilość nawozu w tych miejscach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:13, 05 sty 2024


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karol1985 napisał(a)


Czytając to wszystko - sądzę że za dużo podlewasz.

Za dużo wody 40 min codziennie ? Jakie zraszacze, statyczne czy rotacyjne?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol1985 21:44, 05 sty 2024

Dołączył: 13 gru 2023
Posty: 7
W większości sa rotacyjne. Tylko w wąskich klinach statyczne ale tam zraszanie na poziomie 15 min. Czyli na wiosnę ostra wertykulacja i znowu dosiewka ? Podlewać z głowa i dać sie trawie ukorzenić głębiej?? Nawet dać przesychac glebie zeby sobie korzenie szukały tej wody, chociaż pierwszy sezon? A te co roczne dosiewki nie beda wpływać na zbyt duze zagęszczenie? Z nowu jak nie dosieje po tak zrytym trawniku to obawiam sie ze nic nie wyrośnie. Co tu duzo gadać, mam fioła na punkcie trawnika i jest to dla mnie najważniejszy aspekt w ogrodzie. Moze zaryzykuje i nie bede dosiewal w tym roku, moze cos z tego bedzie. Obserwowałem ostatnio wasza wertykulacje grudniowa w miejscach gdzie beda cebulki i moje pytanie czy po takiej wertykulacji bedzie tam jakaś dosiewka trawy?
zielonyklips 12:29, 19 mar 2024

Dołączył: 15 wrz 2023
Posty: 3
Dzień dobry, proszę o radę i odpowiedź na pytanie: Co się dzieje z moim trawnikiem i jak zareagować?



Zdjęcia przedstawiają stan trawnika z 19/03/2024 Kopczyków jest bardzo dużo, są suche, mają ok 2-3 cm wysokości. Co to może być?


Trawnik założony w lipcu 2023 (mikrokoniczyna i nasiona traw siana w stosunku 1:10). Koszony robotem samojezdnym co 2-3 dni (ścinki trawy pozostają na powierzchni). Ziemia "oryginalna" jest raczej gliniasta ale ze względu na prace brukarskie i wymianę poprzedniej darni była dodana przesiana ziemia "z pola". Do tego dodaliśmy nawóz Terracotem (połowa dawki wskazana przez producenta). Była zastosowana siatka na krety. Po 2 bokach działki są sąsiedzi, natomiast z 1 jest pole (nieużytek, dawny sad).
zielonyklips 12:39, 19 mar 2024

Dołączył: 15 wrz 2023
Posty: 3
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/250/2503940/thumb_original.JPG
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies