Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Linka 23:02, 05 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Mój trawnik w dniu dzisiejszym wygląda tak



Chcemy nowy posiać w lepszej ziemi, planujemy warstwę torfu i teraz pytanie: czy na to dołożyc torf ale wówczas teren sie podniesie a rabaty obniżą się. Jak z tego wybrnąć? Zebrac warstwę jak w górnej części ogrodu i dopiero torf?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 23:32, 05 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A to jest to....Skoro tak to ja bym to zdjął....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:19, 07 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym przekopała, ale mam sprzęt, ręcznie będzie trudno - szkoda tej starej darni, ale dlaczego tak wyłysiał? Lekko potem posypać dobrą ziemią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 19:51, 07 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Gardenarium napisał(a)
Ja bym przekopała, ale mam sprzęt, ręcznie będzie trudno - szkoda tej starej darni, ale dlaczego tak wyłysiał? Lekko potem posypać dobrą ziemią.

Danuś nie wyłysiał, to jest trawnik po Roundupie z powodu zachwaszczenia, teraz trawę upaliło a słońce i ulewy mu dopomogły.
Czyli mówisz że darn nie przeszkadza jeśli przekultywatorujemy np. spalinowym kultywatorem? Wydawało mi się że jeśli zbierzemy tą darń to łatwiej bedzie przygotować teren pod siew.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/549-na-poczatku-jest-chaos?page=56
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 13:09, 12 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Łatwiej będzie bez darni, ale jeszcze się zastanawiam, czemu nie zastosowałaś herbicydu selektywnego na dwuliścienne? tylko od razu Roundup?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 13:20, 12 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Gardenarium napisał(a)

Danuś potrzebuję na szybko pomocy. Wyszłam dziś zająć się trawnikiem ale jego wygląd mnie przerósł. Porażka. Mnóstwo chwastów, nie wiem co dokładnie, ale wygląda jak gruba, twarda trawa, trochę jak perz, rośnie głównie kępami i rozprzestrzenia się. Próbowałam to wycinać, wykopywać. Praca z wiatrakami - za duża powierzchnia, zresztą nie wiem, czy nie będzie odrastać mimo usunięcia.

Po "przeplewieniu" kilku metrów kwadratowych więcej tej trawnika brakuje niż jest. Dodatkowo trawnik zamszony mocno i wystepują inny chwasty Podjęliśmy wobec tego z M decyzję - raczej likwidacja całości i siew ponowny.
Dlatego moje pytanie brzmi - jak to najlepiej i najszybciej zrobić? Zdaję sobie sprawę, że konieczny oprysk całości, tylko co dalej i w jakim czasie od oprysku? Nie wiem może masz inny pomysł? Foto u mnie.
Proszę poratuj


Twoje plany są słuszne. Ta niepożądana trawa też jest jednoliścienna i selektywny herbicyd nie działa.
Trzeba cały trawnik opryskać Roundupem ochraniając jednocześnie rośliny obok i robiąc to w dzień bezwietrzny i bez opadów.

Jak wszystko zżółknie po około 3 tyg. trzeba to wszystko przegryźć glebogryzarką, albo przekopać i wyrównać pod nowy trawnik.





Właśnie dlatego Danuś
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 13:20, 12 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aha, skleroza
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:21, 12 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale powiem, że zrobiliście to po mistrzowsku, bo nikt nie pochwalił zawijasków i reszty, co niniejszym czynię)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 13:30, 12 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Dziś to wygląda już tak, teraz próbujemy troche darni zdjąć, przegtabić




A o zawijaski i wszystkie nasadzenia przy lini trawnika to truchlalam jak ten sprzet wjechał i rozpoczął swoje manewry
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 15:49, 12 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na ten zawijasek od początku nie mogłem się napatrzyć - mój też taki miał być...No ale wyszło inaczej ...

Ciągle kibicuję, bo to okropna praca....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies