Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 19:34, 23 sie 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dawno dawno temu za siedmioma górami i lasami była sobie łąka,
która od północnej strony miała widok na las.
Na małym kawałku tej łąki miał znaleźć się dom i wymarzony ogród. Dom już się znalazł, a w miedzy czasie znalazły się też pierwsze roślinki, które były z likwidacji pewnego ogródka
i mogłam posadzić je tylko w dwóch małych rabatach.
No i tak się wszystko zaczęło. Cdn.

Witam Was wszystkich jeszcze raz bardzo serdecznie i po cichu liczę na wsparcie w ciężkich chwilach ogrodniczych
____________________
Misia - Między brzozami
Marzenaka 19:44, 23 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Witaj. Skoro zaczęło się jak bajka, to myślę że i ogród bajkowy stworzysz.
____________________
Ogród Marzeny
Misia 21:10, 23 sie 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witaj Marzena czy ogród będzie bajkowy to się pewnie okaże za dłuuugo dłuuugo, na razie usiłuje odnaleźć z jakiej jest bajki
____________________
Misia - Między brzozami
Magleska 21:54, 23 sie 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Witam czekam na bajkę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Toszka 23:03, 23 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Też czekam na ciąg dalszy i zastanawiam się jakie plany czekają nas na długie zimowe wieczory
Witaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Misia 23:06, 23 sie 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witaj Magda Cieszę się że ktoś mnie słucha bo kiepska ta bajka na razie bez happy end'u

Cd. Rok później, a możne dwa lata, powstały dwie kolejne rabatki z podarowanych roślinek. Pierwsza przed domem
a druga z lewej strony działki bo z tyłu brakowało nam ziemi i miałam zakaz sadzenia no i przyszła zima.
Nawet nie wiem kiedy z łąki zaczął robić się brzozowy lasek a ziemia pod trawnik też się znalazła i wiosną zeszłego roku walczyliśmy z M z 40 tonami czarnoziemu, oj ciężko było
w tym roku z trawnika zrobiła się biała cudownie pachnąca łąka cdn.
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 23:09, 23 sie 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witaj Toszka oj do zimy jeszcze daleko i może coś się uda jeszcze przed zimą zaplanować i posadzić
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 23:36, 23 sie 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Cd. W między czasie zaczął pojawiać się tez plan co i gdzie, a piękna łąka przydała się do wyznaczania rabat


W tym roku zaczął robic się płot i domek zwany przez moje maluchy bazą. No i pojawły się problem, bo niby plan jest ale jak go zrealizować i co gdzie posadzić? a może jednak coś zmienić? No i właśnie przy tych nasadzeniach męczę się już jakiś czas i nie wiem jak to ugryźć. Chciałabym zacząć od zachodniej strony żeby zasłonić sobie nieciekawy widok, jest to miejsce między bazą a warzywnikiem (którego jeszcze nie ma). Poniżej zdjęcie tego miejsca, jak widać nawet coś już poczyniłam ale chyba marne te nasadzenia
Jutro postaram się zrobić aktualniejsze zdjęcie, bo na tym nie ma jeszcze płotu i pozaznaczam co tam posadziłam.
____________________
Misia - Między brzozami
sylwia_slomc... 23:40, 23 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Projekt bardzo ciekawy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 08:55, 24 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Misiu, absolutnie nic nie zmieniaj w planie!

Plan jest świetny i bardzo ładnie narysowany.
Idziesz w dobrym kierunku i jak zaczniesz teraz kombinować, to tylko zepsujesz. Trzymaj się planu - powiadam Ci.

Widok wcale nie jest nieciekawy i wcale bym się strasznie nie osłaniała od niego. Tylko te domki - ten z lewej to zaraz brzozy zasłonią, a ten z prawej trzeba by jakimś drzewkiem/krzakiem zasłonić, żeby z tarasu nie było go widać.
Jeśli to zachodnia strona, to warto by było jakiś zimozielony żywopłot zrobić, bo stamtąd najsilniejsze wiatry są. U Ciebie fajny byłby jakiś naturalny, nieformowany, niezbyt wysoki. Ogniki bardzo by mi tu pasowały, ale one właśnie na takich wietrzystych miejscach lubią przemarzać. Trzeba pomyśleć.

Te rabaty pomiędzy trawnikami to ma zostać taka niekoszona łąka? Bo to świetny pomysł jest.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies