Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Nasze drugie hobby - rysunki, obrazki, pastele, oleje, rzeźby - roślinne inspiracje

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze drugie hobby - rysunki, obrazki, pastele, oleje, rzeźby - roślinne inspiracje

zawitka 16:26, 25 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Dziewczynki tesknię ale muszę wytrzymaćNie da się zyć bez kompa i przyjaciół ha ha Pozdrawiam z lekka wiosennie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
brysia 19:58, 25 lut 2016


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Nallar napisał(a)
Dziewczyny, ze wszystkich "faz" bo tak nazywam swoje co róż nowe zainteresowania najbardziej lubię wyszywać. Po maszynę do szycia, druty, szydełko, farby, pędzle, modelinę, koraliki, sznureczki sięgam tylko sporadycznie.
Nie wiem kiedy mnie znowu chapnie i na co....
Jeśli chodzi o umiejętności, myślę że należy próbować i jeśli towarzyszy temu upór, to wyjść musi.
Kiedyś już pisałam że pochodzę z rodziny gdzie takich "domowych twórców" jest więcej.
Czy to gen...tego nie wiem, ale pamiętam moją babcię która pięknie haftowała i szyła, swoją mamę która też haftowała, robiła na drutach i szydełku, mamy siostra robi piękne rzeczy i ta ostatnia jest krótko mówiąc uniwersalna. Jest niewiele starsza ode mnie i to z nią wzajemnie zarażamy się pomysłami.

Pokażę Wam zrobione przez nią ocieplacze na jajka.



No super miśki ! Czy nie masz przypadkiem schematu na szydełko, na ptaszki? Sikorki, wróbelki lub podobne?
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
brysia 20:06, 25 lut 2016


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Rumianka napisał(a)
"Mapa Świata"

"Ostatnia wieczerza" - Leonardo da Vinci - (50cmx100cm)

"The kiss" - Vervaco (sepia)


Piękne masz prace, ja ostatnio znów wróciłam do krzyżyków. Proszę powiedz, skąd bieżesz wzory? Mam z tym problem, nie wiem gdzie szukać, w sklpeach z akcesoriami do haftu ceny są zabójcze! Kiedyś piękne wzory można było znaleźć w gazetach, ale teraz nawet ich nie widać w kiosku.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Basilikum 20:19, 25 lut 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
ja mam od siostry gazetke "Igla malowane" to jest chyba dwumiesiecznik. W gazetce 8 wzorwo na obrazy o roznej tematyce i stopniu trudnosci i dosc dobrze sa rozrysowane z podanymi 4 rodzajami nici. Kosztuje 7,80. Ta firma, ktora wydaje ta gazetke ma tez strone internetowa i tam mozna zamowic pojednyncze wzory. Ja wlasnie mam zamiar jeden zamowic i dostane go na maila do wlasnnego wydruku, kosztuje 8 zl. Jak poszperasz na pinterescie to tam tez mozna male co nieco znalezc na rozne tematy a i szydelkowe wzory ptaszkow i innych gadow takze.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Nallar 20:59, 25 lut 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
brysia napisał(a)


No super miśki ! Czy nie masz przypadkiem schematu na szydełko, na ptaszki? Sikorki, wróbelki lub podobne?

Przykro mi ale jeśli chodzi o szydełko to nigdy nie robię według schematów.
Najbardziej mnie kręci metoda prób i błędów. a ptaszków nigdy nie robiłam, przykro mi.
Jeśli chodzi o wyszywanie krzyżykowe to tak posiadam kilka ciekawych wzorów o tematyce dziecięcej.
Zobacz może jakiś Cię zainteresuje.

http://www.nasab.com/nallar/
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 21:25, 25 lut 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
A że za oknem zima i na pracę w ogródku zbyt zimno, a nudzić się nie mogę......
Stary zydelek na którym kiedyś siadano przy dojeniu krówek dostał nowe życie. Ciekawe ile on może mieć lat, znalazłam go w starej rupieciarni którą kupiłam wraz z działką. Był w opłakanym stanie.




Puszka po mleczku mojej wnusi też nie mogła się zmarnować.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 21:55, 25 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nallar napisał(a)
A że za oknem zima i na pracę w ogródku zbyt zimno, a nudzić się nie mogę......
Stary zydelek na którym kiedyś siadano przy dojeniu krówek dostał nowe życie. Ciekawe ile on może mieć lat, znalazłam go w starej rupieciarni którą kupiłam wraz z działką. Był w opłakanym stanie.




Puszka po mleczku mojej wnusi też nie mogła się zmarnować.


Ewuś zydelek wygląda jak milion dolarów, a puszeczka też mistrzostwo świata . No bomba kobieto .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 22:22, 25 lut 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Katkak napisał(a)

Ewuś zydelek wygląda jak milion dolarów, a puszeczka też mistrzostwo świata . No bomba kobieto .

Dzięki Kasieńko.
Jaja wstawię jak już będą całkowicie gotowe.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 22:50, 25 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nallar napisał(a)

Dzięki Kasieńko.
Jaja wstawię jak już będą całkowicie gotowe.

Ok, to czekam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 23:31, 25 lut 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
brysia napisał(a)


Piękne masz prace, ja ostatnio znów wróciłam do krzyżyków. Proszę powiedz, skąd bieżesz wzory? Mam z tym problem, nie wiem gdzie szukać, w sklpeach z akcesoriami do haftu ceny są zabójcze! Kiedyś piękne wzory można było znaleźć w gazetach, ale teraz nawet ich nie widać w kiosku.

Tu masz namiary na stronkę gdzie możesz pobrać sobie wybrany wzór gratis.
Często tu zaglądam i wzory się zmieniają.

http://www.coricamo.pl/free_patterns.htm
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies