Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

Ewa777 12:27, 20 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Macie super wyposażone ROD. Z boiskami- super
Mam chyba podobny obszar trawnika co u Ciebie U mnie pielęgnacja polega na wertykulacji wiosną, a potem nawóz Yara Mila co 2 miesiące.
Nigdy nie rozsypywałam kompostu. Mam go po prostu za mało. Wystarcza mi tylko na rabaty.
Teraz po wertykulacji musimy trawnik zwałować, bo powstało dużo nierówności po ubiegłorocznym montażu systemu podlewania.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Muszelka 16:35, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 16:37, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ewa777 napisał(a)
Macie super wyposażone ROD. Z boiskami- super

Ewciu, bo nasze R.O.D. nie są typowe. Powstały 15 km. za miastem z zamysłem, że mają głównie pełnić funkcję rekreacyjną. Na palcach jednej ręki można policzyć rodziny, które uprawiają tu pietruszkę i marchewkę

À propos! Moja pietruszka (tradycyjnie wysiana 19 marca, w św. Józefa) pięknie wykiełkowała! W tym roku wyjątkowo szybko, bo po niecałych 4 tyg. Zwykle zabierało jej to więcej czasu. Myślę, że przyczyniła się do tego deszczowa aura.

Wracajac do opisu naszych R.O.D. Jest tu również duży plac zabaw dla dzieci, całorocznie otwarty sklep (dobrze zaopatrzony m.in. w świeże pieczywo i jajka "od gospodarza") oraz minibar.
Ogromnym walorem tego miejsca jest piękne położenie wśród lasów i jezior. Od czasu "pandemii" porzuciliśmy mieszkanie w mieście i osiedliliśmy się tutaj

Nasze R.O.D. otrzymały pozwolenie od gminy i można tu nawet zameldować się. Trwają starania o uwłaszczenie. Jak się uda, to pierwsze co zrobię po uwłaszczeniu, to kupię sobie kurki! Trzy! Jak w piosence!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 17:11, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ewa777 napisał(a)

Teraz po wertykulacji musimy trawnik zwałować, bo powstało dużo nierówności po ubiegłorocznym montażu systemu podlewania.

My też będziemy wałować trawnik, bo w ostatnim czasie przeszedł remont, przy kantach. Założyliśmy krawężniki.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 17:39, 20 kwi 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Masz już pomysł na kurnik? Słomę i ziarno zamierzasz kupować?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Muszelka 19:20, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Pati, mam tylko ogólny pomysł na kurnik. Będzie to niewielki domek, ocieplony, obity na zewnątrz drewnem, piętrowy, ze spadzistym daszkiem i "kominem" Będzie zgrywał się z pozostałymi "domkami" naszych zwierzaków i ptaków. Sporo jest inspiracji (Pinterest). Przyjdzie czas (oby), to narysuję projekt.

Słoma, ziarno... jeszcze tak daleko nie myślę. Ale raczej nie będzie z tym problemu, bo bliscy w rodzinie mają długoletnie doświadczenie w hodowli kurek, więc z pewnością mi pomogą.

A ja sama mam bardzo ciepłe wspomnienia z dzieciństwa związane z kurami (wakacje na wsi, u cudownych Dziadków).

Od zawsze marzyłam o kurkach Mnie marzenia się spełniają, więc może i z kurami wyjdzie?

A Ty też masz w planach kurki?
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:04, 20 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22196
Muszelka napisał(a)
Powiadasz, Gruszko, że wtopiłam? Aż tak źle będzie?

U moich chłopaków krawężniki dobrze się sprawdzają (po pierwszym i trzecim sezonie). Krawężniki usytuowane są na wysokości trawnika. Trawa ścinana jest równo z nim, żadnych wąsów nie ma. W ubiegłym roku bacznie przyglądałam się, jak chłopcy koszą. Podobało mi się.

Jakby nie było... miałam już serdecznie dość tych moich pięknych kancików I cieszę się, że już ich nie ma!




Uśmiecham się pod wąsem, którego nie mam , bo jesienią, kiedy robiłam kanciki opowiadałam dziewczynom, że to z inspiracji niejakiej Muszelki, która onegdaj bywała na forum i bardzo do tej czynności zachęcała. Nic bowiem tak nie podkreśla urody oszronionych trawiastych ścieżek niż owe kanciki. Na dowód wstawiałam zdjęcia. I co teraz mam zrobić z tym fantem?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ElzbietaFranka 21:46, 20 kwi 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13986
Muszełko jeżeli masz koniczynę biała w trawniku to dowód, że gleba bardzo kwaśna. Trzeba wapnem sypnąć pozna jesienia. Żbadaj pH ziemi
Koniczyna ładnie wygląda, ale ekspansywna i ma rozłogi.

Co to za wisienka płacząca.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Muszelka 22:41, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Uśmiecham się pod wąsem, którego nie mam , bo jesienią, kiedy robiłam kanciki opowiadałam dziewczynom, że to z inspiracji niejakiej Muszelki, która onegdaj bywała na forum i bardzo do tej czynności zachęcała. Nic bowiem tak nie podkreśla urody oszronionych trawiastych ścieżek niż owe kanciki. Na dowód wstawiałam zdjęcia. I co teraz mam zrobić z tym fantem?


Kajam się przed Gruszką, jako ten kwiatek...
Zamawiam na jutro buldożer! Niechaj z muszelkowych krawężników tylko kupa betonu zostanie!



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 22:49, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
ElzbietaFranka napisał(a)
Muszełko jeżeli masz koniczynę biała w trawniku to dowód, że gleba bardzo kwaśna. Trzeba wapnem sypnąć pozna jesienia. Żbadaj pH ziemi
Koniczyna ładnie wygląda, ale ekspansywna i ma rozłogi.

Tak, u mnie ziemia o odczynie lekko kwaśnym. Podwyższam pH popiołem.

Koniczyny mam malutko. Nie ma ze mną lekkiego życia
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies