Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 09:48, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
olciamanolcia napisał(a)
Kochana czy Ty masz liliowce??
Jakie stanowisko preferują bo widziałam czarne w ogrodniczym i checi nabrałam


olciamanolcia mam liliowce. Tak jak pisała Kasya czują się najlepiej w miejscach słonecznych, ale też tolerują miejsca lekko zacienione. Właśnie zamówiłam sobie nowe odmiany, powinny dojść lada chwila.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 10:04, 16 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
ajka napisał(a)


Kasya dziękuję, będzie rósł przy klonie Sango Kaku, posadzę go w miejsce innego klona miernoty, którą próbuję uratować od kilku lat i co rok muszę obcinać go przy samym pniu.

A pokaż tego sango kaku
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 10:12, 16 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167


Judaszowiec Forest Pansy



Przyciągnął mnie do ciebie Forest Pansy. Masz piękny egzemplarz. Długo u ciebie rośnie? Ja sobie właśnie posadziłam małego pikutka i bardzo bym chciała żeby już wyglądał tak jak twój. Ma tam sporo słońca więc pewnie cudnie wybarwia się w sezonie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Yenna 11:27, 16 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 577
ajka napisał(a)
Kupiłam nowego klona palmowego Garnet Red Dragon. Jest niski i mam nadzieję, że nie będzie tak podatny na mrozy


Piękny klon
____________________
Marta z Vengerbergu
ajka 12:16, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Kasya napisał(a)

A pokaż tego sango kaku


Sango kaku jest dopiero u mnie rok, albo dwa. Na szczęście przeżył zimę bez większych szkód, ale go osłaniałam





Tu jest kilkuletni kikut, którego zamierzam wykopać



A nowy klon posadzony będzie w jego miejsce

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 12:23, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
April napisał(a)


Przyciągnął mnie do ciebie Forest Pansy. Masz piękny egzemplarz. Długo u ciebie rośnie? Ja sobie właśnie posadziłam małego pikutka i bardzo bym chciała żeby już wyglądał tak jak twój. Ma tam sporo słońca więc pewnie cudnie wybarwia się w sezonie.


April, cieszę się, że mogę się czymś pochwalić Forest Pansy rośnie u mnie od września 2020 i wyglądał jak go kupiłam tak:



Na początku kwitł bardzo słabiutko



Dopiero teraz dał prawdziwy popis.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 12:28, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Widok z tarasu



Przy okazji mam pytanie. Czy budleja powinna już dawać znaki życia? Mam posadzoną budleję w zeszłym roku w doniczce i na razie brak jakichkolwiek oznak życia.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
DariaB 12:44, 16 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Aniu ileż Ty masz wspaniałych okazów drzew, nie zdawałam sobie sprawy, że aż tyle. Judaszowiec jest boski. Moje budleje w tym roku też kiepsko, ledwo odbijają i to gdzieś od samego dołu, przecięte gałązki nie dają oznak życia.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
ajka 12:59, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
DariaB napisał(a)
Aniu ileż Ty masz wspaniałych okazów drzew, nie zdawałam sobie sprawy, że aż tyle. Judaszowiec jest boski. Moje budleje w tym roku też kiepsko, ledwo odbijają i to gdzieś od samego dołu, przecięte gałązki nie dają oznak życia.


DariaB trochę się ich nazbierało i choć wciąż narzekam, że na więcej nie mam miejsca to non stop coś dokupuję

To może moja budleja jeszcze się zbierze?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 13:28, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Nowa porcja zdjęć

Klon strzępiastokory, chyba rzadko go pokazuję, bardzo powoli rosnie



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies